تعمیر سیستم‌های صوتی با بالاترین کیفیت

امتیاز شما به این نوشته

آن دسته از کاربرانی که به تماشای فیلم‌های اکشن و هیجان‌انگیز و همچنین اجرای گیم و تماشای فوتبال علاقه‌مند هستند؛ هیچ‌گاه به استفاده از بلندگوهای تلویزیون قانع نمی‌شود و همیشه ترجیح می‌دهند که از سیستم‌های صوتی خانگی که کیفیت صدای خروجی از تلویزیون و بلندگوهای ضعیف آن را بالا می‌برند استفاده کنند؛ اما مشکل اینجاست که سیستم‌های صوتی خانگی هم مانند هر دستگاه و سیستم دیگری به هر دلیل از جمله استفاده نادرست کاربر دچار مشکل می‌شوند و به عیب‌یابی و تعمیر نیاز پیدا می‌کنند. اگر یکی از سیستم‌های صوتی شما هم دچار مشکل شده است می‌توانید با نمایندگی تعمیر سیستم‌های صوتی تماس بگیرید تا تکنسین‌های این مرکز سرویس عیب‌یابی و تعمیر سیستم صوتی معیوب شده را در محل به شما ارائه دهند. در ادامه شما را با خدمات این مرکز بیشتر آشنا خواهیم کرد.

تعمیر سیستم‌های صوتی

خدمات تعمیر سیستم‌های صوتی خانگی

تعمیر ساندبار

یکی از پر طرفدارترین پخش‌ کننده‌های صوتی خانگی، ساندبار است که به صورت استوانه‌ای در جلوی تلویزیون قرار می‌گیرد تا صدا را با حجم و کیفیت بالایی پخش کند. از رایج‌ترین مشکلاتی که برای ساندبار به وجود می‌آید، می‌توان به روشن نشدن آن‌، از کار افتادن ساندبار بعد از روشن شدن آن، صدا نداشتن ساندبار، داغ شدن بیش از اندازه آن، پخش شدن صدای ناهنجار از ساندبار و … اشاره کرد. اگر شما هم برای پخش صدای باکیفیت از ساندبار استفاده می‌کنید اما با هر یک از این مشکلات در آن مواجه شده‌اید، تنها کافیست که با نمایندگی تعمیر سیستم‌های صوتی تماس بگیرید. تکنسین‌های این مرکز به آدرس شما اعزام شده و خدمات عیب‌یابی و تعمیر ساندبار را در محل به شما ارائه می‌دهند.

تعمیر آمپلی فایر

چرا آمپلی فایر روشن نمی‌شود؟

دلیل قرمز شدن چراغ آمپلی فایر چیست؟

چرا یکی از کانال‌های آمپلی فایر خش خش می‌کند؟

همه این پرسش‌ها از رایج‌ترین مشکلاتی هستند که گریبان‌گیر آمپلی فایر می‌شود. همانطور که می‌دانید آمپلی فایر به سیستم صوتی خانگی کمک می‌کند تا صدای باکیفیتی را پخش کند؛ به همین دلیل اکثر کاربرانی که بلندگوهای تلویزیون آن‌ها صدای باکیفیتی را پخش نمی‌کنند، یک آمپلی فایر خریداری کرده و با وصل کردن آن به تلویزیون خود از شر صدای بی‌کیفیت بلندگوهای تلویزیون خلاص می‌شوند. درواقع‌ زمانی که آمپلی فایر را به تلویزیون خود متصل می‌کنید، پیش از اینکه صدا به بلندگوهای تلویزیون فرستاده شده و پخش شود، ابتدا به آمپلی فایر فرستاده شده و توسط این دستگاه تقویت می‌شود، سپس صدای تقویت شده و باکیفیت از آمپلی فایر به بلندگوهای تلویزیون برای پخش شدن فرستاده می‌شود.

بیشتر بدانید: پخش همزمان صدای تلویزیون از هدفون و از بلندگو

درصورت مواجه شدن با هر مشکلی در آمپلی فایر خود بهتر است عیب‌یابی و تعمیرات تخصصی آن را به نمایندگی تعمیر سیستم‌های صوتی بسپارید؛ چراکه تکنسین‌های این مرکز به خوبی با تمامی خرابی‌های این سیستم آشنایی دارند و به راحتی می‌توانند آن را مورد عیب‌یابی و تعمیر قرار دهند.

تعمیر اسپیکر

امروزه برخی از کاربران از اسپیکرهای اکتیو استفاده می‌کنند و برخی دیگر نیز از اسپیکرهای پسیو؛ چراکه اسپیکرها به دو نوع اکتیو و پسیو تقسیم می‌شوند. همانطور که می‌دانید اسپیکرهای اکتیو، اسپیکرهایی هستند که علاوه‌بر پخش صدای باکیفیت دارای سیستم کنترل صوتی الکترونیکی مانند: اکولایزر می‌باشند؛ با این وجود آن دسته از کاربرانی که دارای اسپیکر اکتیو هستند، اجازه کنترل کامل صدا در هنگام پخش را دارند؛ اما در مقابل اسپیکرهای پسیو، فقط صدای دریافتی از آمپلی فایر و دستگاه‌های دیگر را پخش می‌کنند و به زبان ساده نوعی بلندگو هستند که امکان کنترل صدا با استفاده از آن‌ها وجود ندارد.

خرابی‌ها و مشکلاتی که برای هر یک از این اسپیکرها به وجود می‌آید، متفاوت است؛ برای مثال اسپیکرهای پسیو یا دچار سوختن می‌شوند یا اینکه لایه‌های نرم آن‌ها که ارتعاشات صدا توسط آن‌ها انتقال پیدا می‌کند خراب می‌شود و درنتیجه نویزهایی صوتی در حین پخش صدا شنیده می‌شود؛ در حالیکه خرابی‌ها و مشکلاتی که برای اسپیکر اکتیو به وجود می‌آید خیلی متعدد است و تنها با عیب‌یابی دقیق می‌توان منشا بروز مشکل در آن را پیدا کرد که این کار تنها از تکنسین‌های نمایندگی تعمیر سیستم‌های صوتی برمی‌آید.

تعمیر باند

اکثر کاربران به اشتباه فکر می‌کنند که باند همان اسپیکر است و بین این دو سیستم صوتی هیچ تفاوتی وجود ندارد؛ در حالیکه اسپیکر به عنوان یک پخش‌کننده صدا به حساب می‌آید که همانطور که اشاره کردیم مدل اکتیو آن امکان کنترل صدا را هم به کاربر می‌دهد؛ اما زمانی که اسپیکر درون یک باکس قرار می‌گیرد باند نامیده می‌شود. اسپیکر و باند از چندین نظر شامل: اندازه و شکل، مقاومت امپدانس یا اهم و توان خروجی با یکدیگر متفاوت هستند.

از رایج‌ترین مشکلاتی که برای باند به وجود می‌آید می‌توان به شنیده شدن صدای بی‌کیفیت، شنیده شدن صدای خش خش و همراه با نویز و از کار افتادن باند اشاره کرد. نمایندگی تعمیر سیستم‌های صوتی علاوه‌بر اینکه خدمات عیب‌یابی و تعمیر اسپیکر را به کاربران خود ارائه می‌دهد، خدمات تعمیرات تخصصی باند را نیز به کاربران ارائه می‌دهد؛ با این وجود فرقی نمی‌کند که از اسپیکر استفاده می‌کنید یا باند، به هر حال می‌توانید تعمیر هر یک از این سیستم‌های صوتی را به این مرکز بسپارید.

تعمیر موبایل در مرکز سخت افزار ایران