ترفندهای بهبود کیفیت تصویر تلویزیون

اگر کیفیت تلویزیون شما مناسب نیست و به دنبال راهی برای بهبود کیفیت تصویر تلویزیون هستید، با مرکز سخت افزار ایران همراه باشید تا با معرفی چند روش، بتوانید کیفیت تصویر تلویزیونتان را تا حد زیادی ارتقا دهید. البته توجه داشته باشید این ترفندها زمانی مناسب است که تلویزیون شما با مشکلات پنل یا صفحه نمایش مواجه نشده باشد.

به عبارت دیگر زمانی که کیفیت تصاویر به یک باره افت می کند یا تصویر بسیار نامطلوب می باشد ممکن است یک مشکل سخت افزاری در تلویزیون وجود داشته باشد. در این شرایط بهتر است، تلویزیون را به نمایندگی تعمیرات تلویزیون برده تا با بررسی دقیق، مشکل آن برطرف شود. اما بهتر است قبل از هر کاری این ترفندها را بر روی تلویزیون ال ای دی یا ال سی دی خود امتحان کنید.

گاهی اوقات کیفیت نامطلوب تصویر تلویزیون، با تغییر چند گزینه در تنظیمات دستگاه به طور قابل توجهی بهتر می شود. بنابراین اگر شما هم از کیفیت پایین یا متوسط صفحه نمایش خود شکایت دارید، روش هایی را که در ادامه مطلب می آید به کار ببرید تا شاهد تغییرات خوبی در آن باشید.

بهبود کیفیت تصویر تلویزیون

اقدامات لازم برای بهبود کیفیت تصویر تلویزیون

تغییر مودهای پیش فرض

اگر از زمانی که تلویزیون را خریداری کرده اید، تنظیمات آن را تغییر نداده اید، در واقع از مدهای پیش فرض کارخانه ای تلویزیون خود استفاده می کنید. این مودها  برای زمان و مکان خاصی تنظیم شده اند. بنابراین ممکن است در زمان پخش برخی از محتواها، بین آنها و مودهای پیش فرض ناسازگاری وجود داشته باشد.

در این شرایط برای بهبود کیفیت تصویر تلویزیون باید مودهای آن را تغییر داد. برای این کار به مود استاندارد تلویزیون بروید. در آنجا گزینه های مختلفی مثل نور پشتی، کنتراست، میزان درخشندگی تصویر، تیزی و تاری لبه‌های تصویر، رنگ و غیره وجود دارد. با تغییر این گزینه ها سعی کنید به کیفیت دلخواه برسید و تصویر صفحه نمایش را بهتر کنید.

انتخاب یک رزولوشن مناسب

انتخاب رزولوشن مناسب در تلویزیون، به شما کمک می کند، کیفیت تصویر را متناسب با محتوا تنظیم کنید. برای نمونه به هنگام تماشای فیلم های اکشن و یا مسابقات ورزشی پر تحرک بهتر است از رزولوشن 1080p استفاده کنید. تصاویر در 1080p سرعت بیشتری داشته و میزان تاری در آنها بسیار کمتر است. اگر شما از تلویزیون‌های بزرگتر استفاده می کنید متوجه خواهید شد که رزولوشن 1080i تصویر را تا حدودی مبهم و تار نشان می دهد. بنابراین برای بهبود کیفیت تصویر تلویزیون رزولوشن آن را روی 1080p قرار دهید.

گزینه های Gaming و Sport

مودهایی در تلویزیون به نام بازی و ورزش وجود دارند. استفاده از این دو گزینه می تواند تصاویر بهتر و صاف تری را به نمایش بگذارد. این گزینه ها در اکثر تلویزیون ها وجود داشته و کاربرد زیادی دارند. اسپرت و گیمینگ باعث می شوند حرکت تصویر با دقت بالا و با جزئیات بیشتری همراه باشد و داده ها با سرعت بیشتری انتقال یابند. بنابراین بد نیست برای بهبود کیفیت تصویر تلویزیون، این گزینه ها را نیز امتحان کنید.

گزینه Sharpness را تغییر دهید

شارپنس از جمله گزینه هایی است که با تغییر دادن آن می توان کیفیت تصویر صفحه نمایش را تا حد زیادی ارتقا داد. Sharpness تیزی و لبه دار بودن تصویر نمایشی تلویزیون را بر عهده دارد. بالا بودن شارپنس موجب تیزتر شدن تصویر و پایین بودن آن موجب تاری و ابهام تصویر می شود. تنظیم شارپنس یکی از ترفندهای بهبود کیفیت تصویر تلویزیون است.

تنظیم این گزینه بر روی مقدار حداکثری، تصویری مطلوب و با کیفیت تر به شما نشان می دهد. این مورد به ویژه برای محتواهای 4K وFULL HD  بسیار مناسب است و با افزایش مقدار Sharpness محتوا را با کیفیت بیشتری می توانید مشاهده کنید. البته در صورتی که این کار باعث اذیت شدن چشم شما شد، بهتر است میزان آن را کمتر کنید. نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که اگر محتوای شما رزولوشن پایینی داشت بهتر است از مقدار پایین شارپنس استفاده کنید.

نمایندگی تعمیرات تلویزیون

چنانچه در خصوص تصویر و صدای تلویزیون خود با مشکلی مواجه شدید یا اینکه ایرادات دیگری در آن مشاهده کردید می توانید از طریق تماس با نمایندگی تعمیرات تلویزیون با کارشناسان ارتباط برقرار کرده و مشاوره های لازم را دریافت نمایید. این مرکز با کادری مجرب در هر ساعت از ایام هفته آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشد. سال ها تجربه و تخصص در زمینه تعمیر انواع تلویزیون سبب شده امروزه میزان رضایت و اعتماد مشتریان به کیفیت و نحوه ارائه خدمات این نمایندگی به طور قابل توجهی افزایش یابد. به پاس این اعتماد، تلاش می کنیم خدمات خود را در سطحی وسیع تر به هموطنان عزیز عرضه کنیم.

2.9/5 (14 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩