آموزش تنظیم کانال تلویزیون

تنظیم کانال تلویزیون در شرایطی انجام می شود که به هر دلیلی تنظیمات کانال بهم ریخته یا برای اولین بار پس از خرید تلویزیون می خواهید کانال های تلویزیونی را دریافت کنید. بسته به اینکه چه تلویزیونی را از کدام برند خریده باشید، نحوه تنظیمات کانال آن فرق می کند. در این مطلب با تمرکز بر تلویزیون های سونی و سامسونگ روش انجام این کار را به کاربران این مدل دستگاه آموزش خواهیم داد. اگر تلویزیون را تازه خریداری کرده اید از طریق دفترچه راهنمای همراه آن می توانید با نحوه کانال یابی و تنظیمات آن آشنا شوید و مراحل را مطابق با دفترچه انجام دهید.

اما اگر این دفترچه را در اختیار ندارید یا به دلیل جا به جایی تلویزیون نیاز به کانال یابی دارید با ما همراه باشید تا نحوه انجام این کار را به شما آموزش دهیم. همانطور که می دانید سیگنال های تلویزیونی از منطقه ای به منطقه دیگر تفاوت دارند. همین موضوع سبب شده تا چنانچه تلویزیون از منطقه ای به منطقه دیگر جا به جا شود، کانال ها به هم ریخته و مجدداً نیاز به انجام تنظیمات باشد. بنابراین با آشنایی روش های تنظیم کانال تلویزیون همیشه و در هر شرایطی قارد خواهید بود تلویزیون خود را تنظیم کنید. در ادامه با تنظیمات تلویزیون سامسونگ و سونی آشنا خواهید شد.

تنظیم کانال تلویزیون

تنظیم کانال تلویزیون سونی

برای تنظیمات کانال در تلویزیون های سونی باید وارد منو یا تنظیمات آن شوید. این منو از طریق دکمه HOME بر روی کنترل قابل دریافت است. شما برای تنظیمات کانال تلویزیون سونی باید تنظیمات آنالوگ و دیجیتال را انجام دهید. این تنظیمات می توانند به صورت خودکار و یا دستی انجام شوند. موج يابی خودکار آنالوگ تمام کانالهای آنالوگ موجود را به صورت خودکار موج یابی می کند. در تنظیمات دستی، قبل از انتخاب مسیر [کانال]/ AFT]] [فیلتر صدا]/[پرش]/[سیستم رنگ]، باید PROG +/–  را برای انتخاب شماره برنامه به همراه کانال فشار دهید.

پس از یافتن کانال می توانید آنها را مرتب سازی کنید. موج یابی خودکار دیجیتال نیز تمامی کانال ها را به صورت خودکار جستجو کرده و ذخیره می کند. در تنظیم کانال تلویزیون سونی دو نوع موج یابی دیجیتال نرمال و کامل پیش روی شما قرار دارد. موج یابی نرمال، کانال های موجود در منطقه یا کشور را جستجو کرده و موج یابی کامل نیز کانال های موجود را بدون توجه به منطقه یا کشور جستجو می کند. در هر صورت، تلویزیون، کانال هایی را جستجو می کند که قادر به دریافت سیگنال آنها باشد.

نمایندگی تعمیرات تلویزیون

همه ی آن چه از یک نمایندگی انتظار دارید در نمایندگی تعمیرات تلویزیون تجربه خواهید کرد. این مرکز خدمات تخصصی تعمیر تلویزیون را در محل مورد نظر کاربران ارائه می نماید. تیم تعمیرات تلویزیون پس از عیب یابی تلویزیون هزینه ی تقریبی را به مشتری اعلام کرده و در صورت تمایل مشتری تعمیرات دستگاه را آغاز خواهند نمود. از جمله خدمات این مرکز تعمیر تلویزیون ال جی ، تعمیر تلویزیون سامسونگ ، تعمیر تلویزیون سونی ، تعمیرات تلویزیون پاناسونیک ، تعمیرات تلویزیون شارپ و… می باشد. لازم به ذکر است، تمامی ایرادات صفحه نمایش تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی در این مرکز تعمیر می شود.

مطالب مرتبط

فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+