اشتراک گذاری

تعمیر تلویزیون بلست

تلویزیون ها امروزه تنوع بسیار بالایی یافته اند و این تنوع هم از لحاظ مدل و کارایی های دستگاه و هم از لحاظ برند های متفاوت قابل لمس است. تلویزیون های برند بلست یکی از برند های پر طرفدار بازار است که به دلیل طراحی زیبا و نمایشگر با کیفیتی که دارد، در سال های اخیر به خوبی توانسته نظر مشتریان را به خود جلب کند. به دلیل کاربرد روز افزون این دستگاه ها و خرابی و نیاز به تعمیر غیر قابل اجتناب هر تلویزیونی، در این جا می خواهیم نکات مربوط به تعمیر تلویزیون بلست را مورد بررسی قرار دهیم.

 از رایج ترین مشکلاتی که در این دستگاه ها مشاهده می شود شروع می کنیم تا به فرایند تعمیر مهم ترین بخش های این دستگاه برسیم. نکته مهمی که در این میان مطرح می شود، اهمیت مراجعه به یک مرکز تعمیرات معتبر برای انجام هر گونه فرایند تعمیراتی است. این مراکز تعمیر تلویزیون، باید حتما به این دستگاه ها و فرایند تعمیر آن ها مسلط باشند. مرکز سخت افزار ایران، تکنسین های مجربی دارد که به خوبی قادر به انجام تعمیرات تلویزیون های بلست هستند.

تعمیر تلویزیون بلست

رایج ترین مشکلات مشاهده شده در تلویزیون های بلست

پیش از این که به مهم ترین فرایند های تعمیر تلویزیون بلست بپردازیم، بهتر است به صورت کلی شایع ترین مشکلات و خرابی های مشاهده شده در این تلویزیون ها را مورد بررسی قرار دهیم. این موارد هم بر اساس گزارش کاربران این تلویزیون ها و هم بر اساس موارد مراجعه به مراکز تعمیرات تلویزیون های بلست جمع بندی شده و در زیر به آن ها اشاره شده است:

 • تلویزیون به صورت ناگهانی خاموش شده و دیگر روشن نمی شود
 • تلویزیون صدا دارد اما تصویری در آن نمایش داده نشده و صفحه کاملا سیاه و تاریک است
 • آسیب دیدن پنل تلویزیون به دلیل ضربه و شکستگی
 • مشاهده خطوط افقی یا خط های عمودی در کل نمایشگر یا بخشی از آن
 • صدا نداشتن تلویزیون یا بی کیفیت شدن صدای پخش شده از دستگاه
 • قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون
 • تاریک شدن و ضعیف شدن نور و درخشندگی نمایشگر
 • کم و زیاد شدن نور صفحه در بخش های مختلف پنل تلویزیون

دلایل خرابی و بروز مشکل در تلویزیون های بلست

مواردی که در بالا به آن اشاره شد، رایج ترین ایراد ها و خرابی هایی است که در این دستگاه ها دیده شده و در نتیجه کاربران را برای تعمیر تلویزیون بلست به مراکز تعمیرات تلویزیون های بلست می کشاند. ضربه، آسیب های فیزیکی، ورود آب به تلویزیون، نوسانات برقی، سوختن برخی از قطعات داخلی دستگاه و مواردی از این قبیل می تواند دلیل بروز این مشکلات باشد. 

در کل، موارد مهمی که در بروز این خرابی ها دخیل بوده و تعمیر تلویزیون بلست، روی این بخش ها متمرکز می شود شامل بک لایت تلویزیون، تعمیر برد و مین برد دستگاه، تعمیر و تعویض پنل تلویزیون بلست از جمله ال سی دی آن، خرابی و تعمیر برد پاور تلویزیون و مواردی از این قبیل می شود. در ادامه به تعمیر هر یک از این بخش ها می پردازیم.

تعمیر بک لایت تلویزیون بلست

در تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی، مجموعه ای از لامپ های مخصوص در پشت تلویزیون قرار می گیرد که به آن ها بک لایت گفته می شود. در صورت خرابی و سوختن بخشی یا تمام این لامپ ها، تصویر در نمایشگر از دست رفته و تصویر تلویزیون سیاه شده است. برای مثال، در مشکلی که برای تصویر نداشتن ولی صدا داشتن تلویزیون به آن اشاره شد، بروز مشکل به سوختن بک لایت ارتباط دارد. در صورت صدا نداشتن تلویزیون خود با ما تماس بگیرید.

در بسیاری از مواقع ممکن است تنها یک یا چند ردیف از لامپ ها سوخته باشد و در نتیجه تنها بخشی از نمایشگر سیاه یا بی نور است. علاوه بر این، کم نور شدن صفحه نمایش نیز می تواند به ضعیف شدن این لامپ ها مربوط شود. برای تعمیر تلویزیون بلست در صورت خرابی بک لایت، تعمیرکاران با باز کردن پنل و تعویض لامپ های سوخته با انواع اصلی و نو، مشکل ایجاد شده در تصویر را برطرف خواهند کرد.

تعمیر برد و مین برد تلویزیون های بلست

یکی دیگر از موارد رایج تعمیرات تلویزیون های بلست، خرابی و نیاز به تعمیر مین برد این دستگاه ها است. مین برد یک قطعه مرکزی است که پخش صدا، نمایش تصویر و دیگر عملکرد های تلویزیون متکی به عملکرد درست این بخش است. زمانی که تلویزیون خاموش و روشن می شود یا این که کلا دستگاه روشن نمی شود، باید در مین برد مشکل را جست و جو کرد. 

زمانی که مین برد خراب است و به این دلیل تلویزیون روشن نمی شود، معمولا چراغ پاور تلویزیون روشن است اما دستگاه روشن نمی شود. تعمیرکار با بررسی و عیب یابی دستگاه، مین برد را بررسی کرده و با تعمیر مین برد مشکل ایجاد شده را برطرف می کند. در بسیاری از مواقع تعمیر تلویزیون بلست با تعمیر مین برد انجام می شود. اما اگر آسیب قابل جبران نباشد، ممکن است تعمیرکار ناچار به تعویض مین برد تلویزیون شود.

تعمیر برد پاور تلویزیون بلست

یکی دیگر از گزینه های رایج تعمیر تلویزیون بلست، خرابی و نیاز به تعمیر برد پاور آن است. خاموش و روشن شدن تلویزیون و خاموش شدن ناگهانی تلویزیون و روشن نشدن آن می تواند به دلیل سوختن یا خرابی برد پاور نیز باشد. اگر دلیل بروز این مشکلات برد پاور باشد و نه مین برد تلویزیون، معمولا چراغ پاور جلوی تلویزیون نیز روشن نمی شود. این برد موظف به دریافت جریان برق و تامین برق مورد نیاز تلویزیون است. 

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک به دلیل نوسانات برقی این قطعه در معرض خرابی و سوختن قرار دارد. برای تعمیر تلویزیون بلست مورد نظر، معمولا برد پاور را تعمیر می کنند، چرا که این قطعه قابل تعمیر است. با این حال بسته به میزان خرابی و آسیب شاید تعمیرکار مجبور شود در جریان تعمیرات تلویزیون های بلست، تعویض برد پاور را نیز در دستور کار خود  قرار دهد.. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

دیگر موارد تعمیر تلویزیون بلست

گزینه های بالا برخی از مهم ترین گزینه های تعمیرات تلویزیون های ال سی دی محسوب می شدند. با این حال ممکن است مشکلات نرم افزاری و به هم خوردن تنظیمات نیز موجب بروز مشکل در این دستگاه ها شود. خصوصا زمانی که کاربران اقدام به آپدیت کردن تلویزیون خود می کنند. 

علاوه بر این، آب خوردگی تلویزیون، شکستگی پنل و خرابی ال سی دی، خرابی و خط افتادن روی تصویر دیگر موارد مهم تعمیر تلویزیون بلست است که در مراکز تعمیراتی معتبر انجام می شود. برای مثال نیاز به تعمیر یا تعویض ال سی دی تلویزیون بلست یا تعویض پنل ال سی دی تلویزیون، از دیگر موارد رایج و مهم در حوزه تعمیر این دستگاه ها است.

نکات مهم تعمیرات تلویزیون های بلست

در نهایت به برخی نکات در خصوص تعمیر تلویزیون بلست اشاره می کنیم که توجه به آن ها می تواند روند تعمیر این دستگاه ها را بهبود بخشیده و از آسیب های جدی به تلویزیون جلوگیری کند.

 • اقدام به موقع و سریع برای تعمیر و رفع مشکل
 • مراجعه به یک مرکز تخصصی معتبر و مسلط به تعمیر تلویزیون بلست
 • عدم دستکاری و اقدام به باز کردن تلویزیون
 • استفاده از قطعات اصلی و اورجینال در صورت نیاز به تعویض قطعات
2.6/5 (9 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩