اشتراک گذاری

تعمیر تلویزیون صنام

تلویزیون صنام نیز مانند بسیاری از برند ها ممکن است دچار مشکل شود و برای رفع مشکل باید از متخصصان تعمیر تلویزیون صنام کمک گرفت. واحد تعمیرات تلویزیون صنام نسبت به عیب یابی انواع مدل های تلویزیون صنام و تمام خدمات بهسازی آن ها اقدام می کنند. سپس با استفاده از قطعات اصل و با کیفیت، در جهت رفع ایراد تلویزیون به صورت تخصصی و با قیمت مناسب تلاش می کند. در این مبحث بیشتر به این موضوع می پردازیم. 

تعمیر تلویزیون صنام

خدمات تعمیر تلویزیون صنام

به منظور تعمیر تلویزیون صنام لازم است تمام قطعات تلویزیون بررسی شوند و در صورت وجود مشکل، از طریق زیر اقدام به تعمیر آن می کنند. در این بخش به ذکر برخی از قطعات مهم در تعمیرات تلویزیون صنام می پردازیم. 

تعمیر بک لایت تلویزیون صنام

بک لایت در واقع همان لامپ های ال ای دی است که در پشت صفحه تلویزیون تعبیه می شوند. از آنجا که بک لایت مصرفی ترین و حساس ترین قطعه در تلویزیون است، برای تعمیر تلویزیون صنام باید از تکنسین های با مهارت و تجربه بالا کمک گرفت. چرا که در صورت مهارت کم، پنل دستگاه آسیب می بیند و ممکن است دچار شکستگی شود. پیشنهاد می شود مقاله تعمیر بک لایت تلویزیون را نیز مطالعه کنید.

چنانچه بک لایت قابل تعمیر باشد، آن را تعمیر کرده و در جای خود نصب می کنند. اما در صورتی که شدت خرابی زیاد باشد، نسبت به تعویض قطعه اقدام می کنند. به همین منظور تکنسین ها از قطعات با کیفیت و اصل استفاده کرده و برای آن ضمانت نامه نیز ارائه می کنند.

تعمیر مین برد تلویزیون صنام

مین برد تلویزیون نیز همچون قطعات دیگر تلویزیون ممکن است دچار خرابی شود. این قطعه به دلیل وجود نوسان در جریان برق و استفاده از کابل های نا مرغوب با مشکل مواجه می شود. مین برد باعث ارتباط بین قطعات مختلف در تلویزیون می شود.

به این ترتیب با از کار افتادن مین برد، تلویزیون کارایی خود را از دست می دهد و عملکردی نخواهد داشت و کاربران حتی قادر به روشن یا خاموش کردن تلویزیون نیستند. از آنجا مین برد هر تلویزیون منحصر به فرد است و برای دستگاه دیگر مناسب نیست، لازم است از متخصصان خبره برای تعمیر تلویزیون صنام برای کمک گرفت.

تعمیر پاور تلویزیون صنام

پاور در تلویزیون صنام وظیفه تأمین برق را برعهده دارد. چنانچه این سیستم با مشکل مواجه شود، نشانه هایی مانند روشن و خاموش شدن، روشن نشدن، پرش تصویر و غیره را خواهیم داشت. نکته ای که در مورد این ایراد وجود دارد، این است که نباید با وجود آن از تلویزیون استفاده کنید. قطع و وصل شدن مداوم جریان برق، حتی با وجود محافظ برق، به اجزای داخلی تلویزیون آسیب خواهد زد. در این زمان باید بلافاصله برای تعمیر تلویزیون صنام اقدام کنید و اجازه دهید تکنسین سیستم برق آن را بررسی کرده و مشکل را رفع کند.

تعمیر فلت تلویزیون صنام

از آنجا که برخی قطعات در تلویزیون صنام از تراکم و ظرافت بالایی برخوردار هستند، امکان مشاهده و تعمیر آن ها با چشم غیر مسلح وجود ندارد. بنابراین لازم است از ابزار ها و قطعات پیشرفته و خاص برای تعمیر تلویزیون صنام استفاده کرد.

چنانچه فلت در معرض آب و رطوبت بوده و یا دچار خرابی شده باشد، متخصصان تعمیر تلویزیون توسط بندینگ ماشین می توانند آن را تعمیر کنند. به این ترتیب لازم است از تکنسین هایی که آموزش دیده اند و با کمک تجهیزات پیشرفته در کار خود حرفه ای هستند، کمک گرفت.

تعمیر پنل در تلویزیون صنام

یکی از مشکلات رایجی که در تلویزیون صنام اتفاق می افتد، خرابی پنل، شکستگی و یا آب خوردگی آن است. در مرکز تعمیر تلویزیون صنام قادر هستند این مشکل را به خوبی حل کنند. چنانچه پنل تلویزیون دچار شکستگی شده باشد، هیچ راهی برای تعمیر آن وجود ندارد. بلکه باید قطعه را به کلی تعویض کرد.

تعمیر مدل های متفاوت تلویزیون صنام

از آنجا که تلویزیون صنام دارای انواع مدل های اولد (OLED)، ال سی دی (LCD)، ال ای دی (LED) و پلاسما (Plasma) است، برای تعمیر هر یک از روش های متفاوتی استفاده می شود. این روش ها از قرار زیر هستند:

تعمیر تلویزیون OLED صنام

تلویزیون های اولد صنام دارای پنل خمیده هستند و این ویژگی آن ها را به یکی از محصولات جذاب و منحصر به فرد تبدیل کرده است. این محصولات در کنار زیبایی، از حساسیت و آسیب پذیری زیادی برخوردار هستند. بنابراین ممکن است بیشتر در معرض خرابی و آسیب باشند و باید برای تعمیر تلویزیون صنام به متخصصان مراجعه کرد.

تعمیرات تلویزیون LCD صنام

تلویزیون های ال سی دی جزو ابتدایی ترین نمایشگر های تخت هستند که به بازار عرضه شدند. بیشترین خرابی هایی که در تلویزیون های ال سی دی اتفاق می افتد، شامل بهم ریختن رنگ ها، سوختن یا معیوب بودن بک لایت، سوختگی پیکسل و موارد دیگر است. در این مواقع باید برای تعمیر تلویزیون صنام از طریق نمایندگی های معتبر اقدام کرد.

این مقاله برای شما مفید است : تعمیرات تلویزیون بلست با گارانتی 

تعمیرات تلویزیون LED صنام

پس از تلویزیون های ال سی دی، از طراحی جدیدی رونمایی شد که به ال ای دی شناخته می شوند. تلویزیون ال ای دی غالبا به دلیل خرابی بک لایت، ایراد در مین برد و آسیب به پنل دچار مشکل می شود و تعمیر تلویزیون ال ای دی صنام ضرورت پیدا می کند.

تعمیر تلویزیون Plasma صنام

تلویزیون پلاسما صنام یکی دیگر از مدل های تولید شده در کمپانی صنام است که از ویژگی های منحصر به فردی برخوردار است. به دلیل قدیمی شدن و استفاده کمتر از این نوع تلویزیون، قطعات آن کمیاب شده اند و در دسترس همه نیست.

در اغلب مواقع پنل تلویزیون پلاسما صنام با خرابی مواجه می شود و همین مسئله باعث آسیب به برد ها می گردد. بنابراین لازم است از خدمات تعمیر تلویزیون صنام معتبری کمک گرفت که بتوانند این مشکلات را به درستی تشخیص دهند و در تعمیر تلویزیون صنام از مهارت زیادی برخوردار باشند.

چه زمانی باید برای تعمیرات تلویزیون صنام اقدام کرد؟

ممکن است گاهی تلویزیون دچار ایراداتی شود که باید برای عیب یابی و تعمیر تلویزیون صنام از تکنسین ها کمک گرفت. در ادامه به رایج ترین ایرادات تلویزیون صنام اشاره می کنیم :

زمانی که تلویزیون صنام صدا دارد اما تصویر ندارد

صدا داشتن و تصویر نداشتن تلویزیون صنام غالبا به دو دلیل اتفاق می افتد. مهم ترین آن خرابی بک لایت است و دلیل دیگر می تواند آب خوردگی پنل تلویزیون باشد. در صورتی که تکنسین های تعمیر تلویزیون صنام پس از تست دستگاه تشخیص دادند که بک لایت دچار سوختگی یا خرابی شده، باید آن را تعویض یا تعمیر کرد.

زمانی که تلویزیون صنام خاموش و روشن می شود

هنگامی که با خاموش و روشن شدن مداوم تلویزیون صنام مواجه می شوید، باید دو علت را بررسی کنید. یکی از آن ها خرابی مین برد و آی سی دستگاه و دلیل دیگر ایراد در برد پاور تلویزیون است. به منظور رفع آن ها می توان آی سی تلویزیون را تعویض کرد و در صورتی که مشکل جدی باشد، باید برد به طور کامل تعویض شود.

زمانی که تلویزیون صنام خاموش و روشن می شود

هنگامی که با خاموش و روشن شدن مداوم تلویزیون صنام مواجه می شوید، باید دو علت را بررسی کنید. یکی از آن ها خرابی مین برد و آی سی دستگاه و دلیل دیگر ایراد در برد پاور تلویزیون است. به منظور رفع آن ها می توان آی سی تلویزیون را تعویض کرد و در صورتی که مشکل جدی باشد، باید برد به طور کامل تعویض شود.

زمانی که صدای تلویزیون صنام قطع می شود

هنگامی که صدای تلویزیون قطع می شود، باید به دنبال معتبر ترین مرکز تعمیر تلویزیون صنام باشید تا مشکل را رفع کنند. زمانی که این مشکل رخ می دهد، ایراد از برد پاور یا بلندگو های تلویزیون است. به این معنا که برد پاور قادر به تامین ولتاژ مورد نیاز بلندگو ها نیست و در نتیجه هیچ صدایی به گوش مخاطبان نمی رسد.

گاهی ممکن است به دلیل خرابی بلندگو های تلویزیون صنام این مشکل اتفاق بیفتد. بنابراین باید بلندگو ها را تعویض کرد تا قطعی صدا برطرف شود. گاهی نیز در تنظیمات تلویزیون، صدای آن کم شده و نیازی به تعمیرات تلویزیون نیست.

زمانی که در تلویزیون صنام تصویر هاله ای تاریک یا نقطه ای روشن مشاهده می شود

وجود هاله تاریک یا نقطه ای روشن روی تصویر تلویزیون می تواند از خرابی بک لایت دستگاه باشد. ایراد در بک لایت تلویزیون صنام به شکل کم نور شدن تصویر، هاله تاریک و نقطه های روشن خود را نمایش می دهد. بنابراین چنانچه با این صحنه مواجه شدید سریعا تلویزیون را خاموش کرده و در جهت تعمیر تلویزیون صنام اقدام نمایید.

زمانی که تصویر تلویزیون صنام مخدوش شده باشد

هنگامی که تصویر در تلویزیون صنام مخدوش شد، باید به دنبال بررسی علت های متفاوت آن باشید. مهم ترین علت می تواند ضربه خوردن و شکستگی پنل باشد که برای رفع آن باید پنل به طور کامل تعویض شود. برخی مواقع علت مخدوش شدن تصویر تلویزیون، وجود ایراد در مین برد و برد تیکان دستگاه است که باید در جهت تعمیر تلویزیون صنام اقدام کرد.

تعمیر تلویزیون صنام در محل

در صورتی که تلویزیون صنام در منزل شما دچار خرابی شده باشد و برای تعمیر قادر به جابجایی و حمل و نقل آن نیستید، می توانید از نمایندگی های معتبر تعمیر تلویزیون صنام کمک بگیرید. این شرکت ها در اسرع وقت تکنسین های حرفه ای و آموزش دیده خود را جهت تعمیرات تلویزیون به محل مورد نظر مشتری اعزام می کنند.

تکنسین های متخصص دستگاه را تست می کنند و با عیب یابی، قطعه خراب تلویزیون را شناسایی می کنند و در محل اقدام به تعمیر یا تعویض آن می نمایند. با مراجعه تعمیرکاران تلویزیون صنام به محل، علاوه بر صرفه جویی در زمان، هزینه ها نیز کاهش چشم گیری پیدا می کنند و مشتری از نزدیک شاهد تعمیر تلویزیون خود خواهد بود.

هزینه تعمیر تلویزیون صنام

از آنجا که مشکلات در تلویزیون های صنام طیف های گوناگونی دارند، هزینه تعمیر تلویزیون صنام نیز متفاوت است. این هزینه ها بر اساس سایز تلویزیون، میزان خسارتی که به آن وارد شده، تعمیر یا تعویض قطعات، دستمزد تعمیرکاران و موارد دیگر تعیین می شوند.

سوالات متداول کاربران در مورد تعمیر تلویزیون صنام

تلویزیون صنام دارم خاموش روشن میشه علتش چیه؟
  • خرابی بخش پاور
  • اختلال در قسمت بک لایت
  • نوسانات برق
  • خرابی ورودی HDMI
  • مشکل در برد اصلی
تلویزیون صنام من صدا دارد ولی تصویر ندارد علتش چیه؟
  • خرابی برد پاور
  • مشکل در بک لایت
  • خرابی ال ای دی های بک لایت
  • مشکل در پنل تلویزیون
5/5 (5 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید