اشتراک گذاری

تعمیرات مانیتور

فرقی نمی‌کند که از مانیتور سامسونگ استفاده می‌کنید یا مانیتور ال جی، ایسر، سونی، ایسوس و … . با هر مشکلی که در مانیتور خود مواجه شده باشید، می‌توانید از خدمات تعمیرات مانیتور که توسط مرکز تی وی مانیتور به کاربران ارائه داده می‌شود، استفاده کنید. این مرکز چندین شعبه در کلان‌شهرهای تهران و کرج دارد که آدرس دقیق آن‌ها در صفحه “تماس با ما” همین وب سایت قید شده است که درصورت بروز مشکلی برای مانیتورتان می‌توانید با مراجعه حضوری از خدمات آن استفاده کنید.

منتهی اگر فرصت ندارید تا به صورت حضوری به مرکز تعمیرات مانیتور مراجعه کنید، می‌توانید از خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محل استفاده کنید. برای استفاده از این سرویس، تنها کافیست که درخواست خود را در همین وب سایت ثبت کنید. کارشناس مربوطه بعد از ثبت درخواست شما به آدرس موردنظرتان اعزام شده و مانیتور معیوب شده را از شما تحویل می‌گیرد. سپس آن را به واحد تعمیرات مرکز تی وی مانیتور انتقال داده و پس از تعمیرات تخصصی مانیتور، این دستگاه را در درب منزل به شما تحویل می‌دهد.

تعمیر مانیتور در محل

تعمیر کلیه ی مشکلات احتمالی در مانیتور

 مرکز تعمیرات مانیتور کلیه ی مشکلات احتمالی و عیوب ساختاری انواع مانیتورهای موجود در بازار را در سطح کیفی بالایی مرتفع می سازد. تمامی مانیتورهای CRT، LCD، LED و OLED برندهای مطرحی چون ال جی، ایسوس، سامسونگ، ایسر و دل در این مرکز قابل ترمیم و بازیابی می باشند. تکنسین های مجموعه ی تعمیر مانیتور با به کارگیری ابزارآلات فنی مدرن و سازگار با مدل مانیتور مورد نظر، ایرادات دستگاه را برطرف می نمایند.

به طور کلی مانیتور دارای قطعات سخت افزاری متعددی می باشد که خرابی هر یک می تواند روند کاری این تجهیزات را مختل سازد. خاطرنشان می نماییم که تمامی مراحل بازیابی قطعات مانیتورهای معیوب در نمایندگی تعمیرات تی وی مانیتور براساس پارامترهای استاندارد و اصولی شکل می گیرند.

تعمیرات مانیتور در محل

خدمات تعمیر مانیتور

تعمیر یا تعویض چیپ گرافیک مانیتور

عوامل و اجزاء زیادی هستند که برای نقش بستن تصاویر بر روی مانیتور، دست به دست هم می‌دهند. یکی از این اجزاء، چیپ گرافیک یا بهتر است بگوییم واحد پردازش کارت گرافیک است که زحمت پردازش تمامی تصاویر، قبل از نمایش آن‌ها بر روی مانیتور را می‌کشد. درواقع اساس کار مانیتور، نمایش تصاویر است که برای انجام چنین عملیات بزرگی نیاز است تا تک تک تصاویر از نظر پارامترهای مختلفی مورد پردازش قرار بگیرند.

بنابراین اگر چیپ گرافیکی وجود نداشت تا تصاویر را پردازش کند، هیچ یک از تصاویر بر روی مانیتور نمایش داده نمی‌شدند. درصورتی که هیچ تصویری بر روی مانیتور نمایش داده نمی‌شود، تصاویری که بر روی مانیتور نمایش داده می‌شوند بهم‌ریخته هستند، تصویر مانیتور سیاه است یا اینکه تصویر بر روی مانیتور گیر کرده است به این معناست که چیپ گرافیک آن آسیب‌دیده است و به تعمیر یا حتی تعویض نیاز دارد.

رفع مشکل سوختگی پیکسل در مانیتور

مانیتورها از پیکسل های زیادی تشکیل شده اند که نمایانگر تصاویر مختلف در دستگاه هستند. در این میان همواره امکان دارد یکی از پیکسل های مانیتور پس از استفاده ی چندین ساله از دستگاه در اثر عوامل مخربی چون آب خوردگی دچار ناکارآمدی شود. پیکسل مرده توسط نقطه ی سیاه رنگی در مانیتور ظهور می یابد. در واقع هر پیکسل مرده  یک نقطه سیاه در مانیتور است که دیگر روشن نشده و در قالب یک مربع تیره رنگ شکل می گیرد.

پیکسل های گیر کرده نیز همچون پیکسل های مرده از حرکت و فعالیت اصلی خود دور خواهند ماند؛ با این تفاوت که این بار شاهد یک مربع با رنگی خاص در مانیتور هستید. در چنین مواقعی اگر امکان تعمیر پیکسل مانیتور وجود نداشته باشد، لازم است پنل به طور کلی تعویض گردد. نمایندگی تعمیرات مانیتور قادر به رفع مشکلات پیکسل های مانیتور در مدت زمان کوتاهی می باشد.

تعمیر یا تعویض پورت HDMI مانیتور

پورت HDMI تنها رابطی است که هم می‌تواند صدا و هم می‌تواند تصویر را به صورت دیجیتال انتقال دهد. بنابراین انتقال تصویر و صدا به صورت هم‌زمان و باکیفیت بسیار بالا در مانیتورها را مدیون پورت HDMI هستیم. دو دلیل مهم وجود دارد که موجب از کار افتادن پورت HDMI می‌شود.

اول از همه نوسان برق و دوم اتصال کابل‌ غیراستاندارد به پورت HDMI مانیتور. بنابراین برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی برای پورت HDMI مانیتور خود باید حتماً مانیتور خود را به محافظ برق متصل کنید و از همه مهم‌تر از کابل استاندارد برای اتصال به این پورت استفاده کنید. درضمن می‌توانید با خیال راحت تعمیر یا تعویض پورت HDMI مانیتور خود را به مرکز تعمیرات مانیتور بسپارید.

تعویض مین برد مانیتور

نقش مین برد در مانیتور برای کسانی که در این زمینه تخصص دارند کاملا روشن است. تمامی عملکردهای مانیتور در صورت سالم بودن مین برد امکان پذیر است. در صورت خرابی مین برد ممکن است با مشکلاتی از قبیل صدا نداشتن، تصویر نداشتن، روشن و خاموش شدن و پرش تصویر در مانیتور مواجه شوید. یکی از اصلی ترین دلایلی که باعث خرابی مین برد می شود، نوسانات برقی می باشد. کارکرد بالای دستگاه نیز در این امر بی تأثیر نیست.

در بسیاری از موارد امکان تعمیر مین برد وجود دارد. بسته به اینکه مشکل در کدام قسمت مین برد پیش آمده باشد، با تعویض همان قطعات، مین برد تعمیر شده و مشکل دستگاه برطرف می گردد. تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با تعمیر و تعویض مین برد مانیتور با حضور در نمایندگی تعمیرات تلویزیون قابل دریافت است.

تعمیر برد پاور مانیتور

تعمیر برد پاور یکی از تخصصی‌ترین خدمات مرتبط با تعمیرات مانیتور است. برد پاور مانیتور به منزله قلب دستگاه بوده و انرژی الکتریکی را به قطعات مختلف انتقال می دهد. هریک از قطعات مانیتور برای اینکه به درستی کار کنند نیاز به یک مقدار ولتاژ مشخص دارند. برد پاور با کنترل میزان ولتاژ، به اندازه‌ای که برای هریک از قطعات نیاز باشد، به آنها جریان الکتریکی انتقال می دهد. بنابراین هرگونه کم و زیاد شدن این ولتاژ می تواند به قطعات مربوطه آسیب جدی وارد کند.

اگر برد پاور با مشکل مواجه شود بروز نشانه هایی چون روشن نشدن مانیتور، خاموش شدن ناگهانی دستگاه، تصویر نداشتن و ضعیف شدن نور مانیتور دور از انتظار نیست. در صورتی که این مشکلات را مشاهده کردید باید در اسرع وقت برای تعمیر مانیتور خود اقدام کنید چراکه اگر مشکل از بردپاور باشد، تعلل در تعمیر آن، ممکن است باعث بیشتر شدن مشکل و آسیب رسیدن به دیگر قطعات شود.

تعمیر پنل مانیتور

پنل بخش اصلی مانیتور است که به تنهایی چیزی حدود 60 تا 70 درصد ارزش مانیتور را شامل می شود. اکثریت قریب به اتفاق پنل های بکاررفته در مانیتورهای امروزی بسیار آسیب پذیر هستند تا آنجا که یک ضربه کوچک می‌تواند خسارت های جبران ناپذیری به آنها وارد کند. خرابی پنل در حالت های مختلفی روی می دهد. بهم‌ریختگی رنگ ها و تصاویر، وجود نقاط رنگی روی صفحه نمایش، خط خوردگی و شکستگی پنل، قطع و وصل شدن تصویر و وجود خطوط افقی روی پنل، برخی از مهمترین خرابی‌هایی است که ممکن است برای این بخش روی دهند.

تعیین این مسئله که آیا امکان تعمیر پنل وجود دارد یا خیر بستگی به نوع اشکال پیش آمده در پنل دارد. در صورت خرابی پنل، کارشناس تعمیر تلویزیون، به بررسی پنل پرداخته و بسته به نوع اشکال پیش آمده در آن امکان یا عدم امکان تعمیر آن را مشخص می‌کند. در اغلب مواقع که مشکل پنل حاد باشد تعویض آن بسیار به صرفه تر از تعمیر خواهد بود.

تعویض بک لایت مانیتور

بک لایت مانیتور قطعه ای است که نور لازم را برای نمایش تصاویر در پنل تأمین می کند. این قطعه از یک صفحه تشکیل شده که در روی آن تعدادی ال ای دی نصب شده است. در مانیتورهای امروزی اغلب از بک لایت های چهارگانه که دور تا دور صفحه را گرفته است استفاده می‌شود. از آنجا که بک لایت نور پس زمینه را فراهم می‌کند پس اولین نشانه های خرابی آن می تواند ضعیف شدن نور صفحه و یا تاریک شدن آن باشد. معمولاً در صورت خرابی بک لایت، این قطعه باید تعویض شود اما اگر خرابی مربوط به اتصالات آن باشد یا اشکال از مین برد دستگاه باشد آنگاه با تعمیر و رفع ایرادات این قسمت ها، مشکل بک لایت برطرف می شود و نیازی به تعویض آن نیست.

مشکلات مانیتور

مانیتور ها سیستم های بسیار حساسی هستند که تحت تاثیر کوچکترین بی احتیاطی های کاربران دچار مشکل می شوند. به طور کلی سیستم ساختاری مانیتور ها ظریف و بسیار حساس می باشد که به همین دلیل زودتر دچار آسیب دیدگی می شوند. از رایج ترین مشکلات مانیتور ها می توان به دو نیم شدن تصویر، سوختگی پیکسل ها ، که باعث کم نور و پر نور شدن برخی از قسمت های مانیتور می شود ، روشن نشدن مانیتور ، شکستگی و ضرب خوردگی ال سی دی  ، قطع اتصال کابل های وصل شده به مانیتور و… اشاره کرد. نفوذ مایعات به مانیتور ها یکی از رایج ترین خطراتی است که سالم بودن این دستگاه را تحت تاثیر قرار داده و کارکرد آن را با مشکل رو به رو می کند.

تمامی مشکلات ذکر شده توسط متخصصان حاضر در مرکز رسمی تعمیرات مانیتور قابل حل می باشند. به یاد داشته باشید قطعات مانیتور ها بسیار حساس بوده و در صورتی که آسیب دیدگی آن ها در اولین فرصت برطرف نشود مشکلات بسیاری را برای دستگاه و کاربر به وجود می آورد. همچنین تعویض قطعات انواع مانیتور در برند های گوناگون نیز در این واحد انجام می شود. کلیه ی خدماتی که پیش تر به آن ها اشاره کردیم توسط مرکز سخت افزار ایران همراه با تضمین ارائه می شوند.

واحدهای تخصصی تعمیرات مانیتور

مرکز تعمیرات تی وی مانیتور ارائه دهنده تمامی خدمات مورد نیاز به کاربران و دارندگان دستگاه های تی وی مانیتور است. شما کاربران گرامی می توانید با مراجعه به مرکز تعمیرات تی وی مانیتور تخصصی ترین خدمات مرتبط با تعمیرات انواع دستگاه های مانیتور را دریافت نمایید. خدمات ارائه شده در این مرکز به یُمن وجود کارشناسان زبده با بالاترین سطح کیفی و با استفاده از مؤثرترین متدهای تعمیر انجام می‌پذیرد. واحدهای تخصصی تعمیرات مانیتور در بخش زیر معرفی خواهند شد.

انواع مانیتور و تلویزیون

شما کاربران گرامی در صورت افت عملکرد تی وی مانیتور و یا بروز هرگونه نقص در بدنه و تصاویر آن و یا حتی خرابی بخشی از آن، کافی است تا با مرکز تعمیرات تی وی مانیتور تماس بگیرید و از مشاوره و راهنمایی مهندسان و متخصصان مرکز تعمیرات تی وی مانیتور در زمینه تعمیر و اصلاح دستگاه خود بهره‌ ببرید. کارشناسان این مرکز از زمان تعمیر تا اصلاح و راه‌اندازی مجدد دستگاه، با شما همراه خواهند بود و تخصصی ترین سرویس ها و خدمات مرتبط را به شما ارائه خواهند کرد. جدیدترین محصولات مرکز تعمیرات تی وی مانیتور در بخش زیر معرفی خواهند شد.

اخبار مرکز تخصصی مانیتور

تعمیرات مانیتور می‌بایست به دست کارشناسانی انجام پذیرد که به تفاوت ‌های ساختاری و فنی این محصولات واقف بوده و به تبع آن، راهکارهای متفاوتی جهت تعمیر هر یک از دستگاه‌ها برگزینند. به عبارت دیگر، با توجه به تفاوت کاربری مانیتورهای عرضه شده در بازار، راهکارهای تعمیر آن‌ها نیز می‌بایست با در نظر داشتن ویژگی‌های متمایز سخت افزاری و نرم افزاری آن دستگاه‌ها انتخاب و اِعمال گردند. 

تعمیرات مانیتور در این مرکز محدود به مدل و اندازه خاصی نیست و تمامی دستگاه ‌های این برند اعم از مانیتور های IPS، مانیتور های ۴K و مانیتور های تلویزیون را شامل می‌گردد. شما می‌توانید با مراجعه به مرکز تعمیرات مانیتور تمامی خدمات مرتبط با ترمیم و بازسازی مانیتورهای خود را دریافت کنید. اخبار مرکز تخصصی تعمیرات مانیتور از طریق بخش زیر قابل دسترسی است.

مقالات تعمیرگاه تخصصی مانیتور

احترام به مشتریان و هموطنان گرامی در کنار ارائه بالاترین خدمات، هدف مدیریت و کادر فنی مرکز تعمیرات تی وی مانیتور می‌باشد. در صورت تشخیص کارشناسان نمایندگی تعمیرات تی وی مانیتور مبنی بر عدم امکان تعمیر و بهبود این دستگاه و رفع اختلالات ایجاد شده در آن، این دستگاه پس از هماهنگی ‌های مورد نیاز با مشتری و مرکز مربوطه، جهت تعویض به آرشیو  مرکز تعمیرات تی وی مانیتور معرفی و ارسال می‌گردد.

در این مرکز آرشیوی جامع از تجهیزات و انواع تی وی مانیتور وجود دارد تا مشتریان گرامی بدون ‌هیچ ‌دغدغه و اتلاف وقت نسبت به خرید مدل مورد نیاز خود اقدام نمایند. در این بخش شما می‌توانید تنها با در اختیار داشتن نام و مدل مانیتور، با اطمینان از اصل و اورجینال بودن، دستگاه مورد  نیاز خود را خریداری و تهیه نمایید. مقالات تعمیرگاه تخصصی مانیتور از طریق بخش زیر قابل دسترسی است.

سوالات متداول تعمیرات تخصصی مانیتور

مهندسان و کارشناسان مرکز تعمیرات مانیتور همواره دریافت کننده تعداد بی شماری پرسش از سوی کاربران مانیتورها هستند که در آن‌ها کاربران گرامی خواستار توضیحاتی در باب شیوه‌های تعمیر و رفع برخی از اختلالات رایج در این دستگاه ها هستند. از همین رو کارشناسان این مرکز درصدد برآمده‌اند تا با تخصیص فضایی در وب‌سایت این مرکز، پاسخگوی پرسش‌های کاربران گرامی باشند.

شما کاربران گرامی می‌توانید هر گونه پرسش و مشکل‌ ایجاد شده را با مهندسان مرکز تعمیرات مانیتور در میان گذاشته تا در صورت امکان با بهره‌مندی از مشاوره‌های تخصصی ارائه شده در این وب‌سایت، اشکالات دستگاه‌های خویش را رفع نمایید. با ما همراه باشید. سوالات متداول تعمیرات تخصصی مانیتور در بخش زیر پاسخ داده خواهند شد.

مرکز سخت افزار ایران

مرکز سخت افزار ایران جهت دستیابی به مفهوم واقعی خدمات متمایز و با کیفیت همواره به سازماندهی خویش ادامه داده و در راستای رسیدن به این هدف به همکاری با زبده ترین و مجرب ترین نیروهای کشور پرداخته است. مجموعه کارشناسان فنی این مرکز طی دوره‌های تخصصی و حرفه‌ای، گزینش شده‌ و پس آنالیزها و آزمون های متعدد به همکاری فراخوانده شده اند. مرکز سخت افزار ایران، مجهز به بخش CRM ( واحد ارتباط با مشتریان) است تا تمامی خدمات ارائه شده در این مرکز زیر نظر این واحد مورد بررسی قرار گیرد و مشکلات احتمالی به مدیریت مرکز گزارش گردد.‌

4.4/5 (5 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

2 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • پدرام

  سلام من یه مانیتور s20r315b دارم که صفحه ش شکسته
  آیا قابل تعویض هست؟ هزینش چقدر میشه؟

  پاسخ
  • مدیر

   سلام دوست عزیز. برای کسب اطلاعات در این زمینه با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید