اشتراک گذاری

تعمیر برد اینورتر تلویزیون

تلویزیون ها از بردهای مختلفی چون مین برد، تیکان و اینورتر تشکیل شده اند. معمولا کاربران عادی هنگامی نام برخی بردهای تلویزیون را به گوش می شنوند که دستگاه از عملکرد اصلی خود دور شده است و تعمیرکار خبر خرابی یکی از این بردها را می دهد. در این میان شاید برد اینورتر تلویزیون از سایر بردها ناشناخته تر باشد. اطلاع از اجزای کلی تلویزیون و جوانب تعمیراتی آن ها مسئله ای است که می تواند به هنگام خرابی تلویزیون مفید واقع شود. گاهی اگر بدانید مشکل دقیقا چیست و سریع تلویزیون را خاموش کنید، سرایت خرابی از قطعه ای به قطعه ی دیگر را کنترل می نمایید. بدین شکل هزینه ی تعمیراتی را کاهش خواهید داد. چرا که تلویزیون یک سیستم است که اجزای آن در هماهنگی با یکدیگر فعالیت می کنند. در ادامه به تشریح هر آنچه که لازم است از تعمیر برد اینورتر تلویزیون بدانید، می پردازیم.

تعمیر برد اینورتر تلویزیون

نقش برد اینورتر در تلویزیون های امروزی

برای اینکه بتوانید جنبه ی تعمیراتی برد اینورتر تلویزیون و خرابی های آن را درک کنید، باید حداقل تا حدودی از روند کاری بردی که در درون تلویزیون به اسم اینورتر حضور دارد، آگاه باشید. وظیفه ی برد اینورتر تلویزیون هم مسیر با فعالیت بک لایت است. این برد مسئولیت روشن کردن بک لایت را بر عهده دارد. در واقع برد اینورتر ولتاژ ورودی را از سمت برد تغذیه ی سیستم دریافت کرده و پس از معکوس کردن آن‌ها به ولتاژ مورد نیاز بک لایت تلویزیون موجب روشن شدن آن می شود. اگر برد اینورتر ایراد خاصی پیدا کند، بک لایت کارایی خود را از دست می دهد و تلویزیون نیرویی در نمایش تصاویر نخواهد داشت.

از کار افتادن بک لایت و خرابی برد اینورتر تلویزیون

همان طور که گفته شد، خرابی برد اینورتر تلویزیون باعث از کار افتادگی بک لایت می شود. در نتیجه اصلی ترین نشانه ی خرابی این برد، اختلالات بک لایت و خاموشی تلویزیون است. در چنین حالتی زمانی که تلویزیون را روشن می کنید؛ به محض روشن شدن بک لایت، دستگاه خاموش می شود. احتمال دارد تلویزیون به طور کامل خاموش نشده باشد و بتوانید صدای سیستم را از بلندگوها بشنوید، اما هیچ تصویری بر روی صفحه نمایش تلویزیون دیده نشود. اگر کمی دقت کنید می توانید متوجه شوید که تصویر وجود دارد، اما بک لایتی برای روشن کردن آن‌ها فعالیت نمی کند. سوسو زدن نور تصویر نیز یکی دیگر از علائم خرابی برد اینورتر در تلویزیون است که باید هر چه سریع تر تعمیر شود.

برد اینورتر تلویزیون را تعمیر کنیم یا تعویض؟

اینکه برد اینورتر تلویزیون برای بازیابی کارایی سیستم نیازمند تعمیر است یا تعویض، باید زیر نظر کارشناسان مجرب مشخص گردد. دقت داشته باشید که پروسه ی تعویض اینورتر تلویزیون، می تواند کمی برای تعمیرکاران مبتدی پیچیده باشد. در نتیجه مراجعه به مراکز تعمیراتی ناشناس را فراموش کنید. به طور کلی خرابی اینورتر می تواند بسیار سریع قطعات اصلی تلویزیون را درگیر کند و هزینه های ترمیم و بازیابی را افزایش دهد. ما در نمایندگی تی وی مانیتور به شما این اطمینان را می دهیم که کارایی برد اینورتر بدون کوچک ترین خطا بازیابی شود. در بین اگر نیاز به تعویض نیز ضرورت داشته باشد، کارشناسان ما برد اینورتر تلوزیون را از هر برندی که باشد با نمونه ی اورجینال مشابه تعویض خواهند کرد.

تعمیر و بازیابی کارایی تلویزیون های قدیمی و جدید

نمایندگی تی وی مانیتور مجموعه ای فوق تخصصی است که در مسیر بازیابی و ترمیم کلیه ی عیوب ریز و درشت تلویزیون های موجود در بازار به یاری کاربران می شتابد. این مرکز با شعب متعدد خود در جای جای کشور عزیزمان خدمت رسانی می کند. با حضور در نمایندگی تی وی مانیتور طی مدت زمان کوتاهی شاهد بالاترین سطح از خدمات تعمیراتی خواهید بود. فرقی ندارد که برند سازنده ی تلویزیون مورد استفاده ی شما چیست یا در چه سالی تولید شده است، گستره ی خدمات نمایندگی تی وی مانیتور وسعت بسیاری دارد و تمامی تلویزیون های قدیم و جدید برندهای گوناگون را در بر می گیرد.

2.7/5 (3 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩