اشتراک گذاری

آموزش نحوه تعمیر دیفیوزر تلویزیون

یکی از گزینه های مهم تعمیرات تلویزیون، تعمیر دیفیوزر تلویزیون است. دیفیوزر را می توان یک قطعه کلیدی و بسیار مهم در نظر گرفت که کار آن توزیع کردن نور پس زمینه یا همان بک لایت در نمایشگر تلویزیون هاست. کاری که دیفیوزر انجام می دهد، انتقال یکنواخت نور در نمایشگر است تا به این ترتیب نور و روشنایی صفحه نمایش کاملا یک دست باشد. در نتیجه مشخصا خرابی دیفیوزر می تواند روی کیفیت تصاویر نمایش داده شده در صفحه تاثیر بگذارد. 

دیفیوزر یک کار مهم دیگر هم انجام می دهد و آن کاهش میزان نویز و سایه در صفحه نمایش است. به همین دلیل خرابی این قطعه و تعمیر کردن دیفیوزر تلویزیون بسیار مهم است و باید با دقت و مهارت بالایی انجام شود. حتی در برخی موارد این احتمال هست که تعمیرکار برای رفع مشکل دیفیوزر، آن را تعویض کند. در این مقاله هر چیزی که باید در مورد تعمیر دیفیوزر تلویزیون بدانید را توضیح می دهیم.

تعمیر دیفیوزر تلویزیون

هزینه تعمیر دیفیوزر تلویزیون

اولین موضوع مهم برای کاربران در زمان تعمیر کردن دیفیوزر تلویزیون، هزینه ای است که باید بابت این سرویس بپردازند. هزینه ای که هر کاربر باید برای تعمیر دیفیوزر تلویزیون بپردازد به این بستگی دارد که میزان خرابی این قطعه چقدر است و چه فرایندی باید برای تعمیر این قطعه دنبال شود. 

برای این که هزینه تعمیر این قطعه مشخص شود، ابتدا خرابی آن و مشکلی که دارد توسط یک تعمیرکار بررسی شده و در ادامه تعمیرکار مشخص می کند که چه هزینه ای باید برای تعمیر دیفیوزر پرداخت شود. بدون شک اگر تعمیرکار مجبور به تعویض دیفیوزر تلویزیون شود، هزینه تعمیرات این قطعه هم بیشتر می شود.

نشانه های خرابی دیفیوزر تلویزیون

برای تعمیر دیفیوزر تلویزیون ابتدا باید بفهمیم که مشکل از این قطعه است یا خیر. بنابراین آشنایی با نشانه های خرابی این قطعه اهمیت زیادی دارد. در درجه اول اگر دیفیوزر دچار مشکل شده باشد، نور پس زمینه یکنواخت نیست و ممکن است در قسمت هایی از صفحه سایه هایی را ببینیم. کم و زیاد شدن نور در صفحه نمایش تلویزیون یا یک نور نامناسب که توزیع یکسانی ندارد، از دیگر نشانه های خرابی دیفیوزر است. 

یکی از نشانه های بسیار مهم خرابی دیفیوزر، نویز و سایه هایی است که روی صفحه نمایش می افتد؛ چرا که این قطعه نقش فیلتر صفحه نمایش را ایفا می کند. همچنین اگر دیفیوزر دچار مشکل شده باشد، تصاویر بسیار مات و کم نور می شوند و میزان روشنایی صفحه به میزان زیادی کم می شود. در نهایت ممکن است همراه با خرابی دیفیوزر یک سری خطوط عمودی و افقی هم روی صفحه نمایش ظاهر شود که قطعا کیفیت نمایش تصاویر را به میزان زیادی کم می کند.

آیا می توان دیفیوزر را تعمیر کرد؟

بسیاری از کاربران فکر می کنند که تنها راه تعمیر دیفیوزر تلویزیون تعویض آن است. اما اگر تعمیر تلویزیون خود را به یک مرکز تخصصی و معتبر بسپارید، بسته به این که میزان خرابی این قطعه در چه حدی است، ممکن است امکان تعمیر آن هم وجود داشته باشد. نکته مهم در خصوص تعمیر کردن دیفیوزر، اقدام به موقع برای رفع مشکل آن است. 

اگر در اولین مراحل خرابی بک لایت و افت کیفیت نور صفحه نمایش، برای تعمیر و تعویض بک لایت تلویزیون اقدام کنید، ریسک سوختن و خراب شدن دیفیوزر کمتر است. به همین دلیل بهتر است با شناخت نشانه های خرابی دیفیوزر، قبل از خرابی کامل آن برای تعمیر این قطعه اقدام کنید.

تعویض دیفیوزر تلویزیون

اگر خرابی دیفیوزر به آخرین مرحله برسد و این قطعه بسوزد، تنها گزینه برای تعمیر دیفیوزر تلویزیون، تعویض این قطعه است. مهمترین نکته برای تعویض کردن دیفیوزر، توجه به برند و مدل دستگاه است. شما باید مطمئن شوید که متناسب با برند تلویزیون، از یک قطعه اصلی برای آن استفاده می کنید. 

یکی از چالش های مهم تعویض دیفیوزر هم پیدا کردن قطعه اصلی است. در نتیجه ممکن است هزینه تعویض کمی بالا باشد. با این حال اگر تعمیرات را به یک مرکز تخصصی و معتبر بسپارید، قطعا می توانید از بابت پیدا کردن قطعات اصلی با قیمتی مناسب مطمئن باشید.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩