اشتراک گذاری

تعمیر ریموت کنترل تلویزیون

احتمالاً برای شما نیز پیش آمده باشد که احساس کنید ریموت کنترل تلویزیون دیگر به خوبی پاسخگوی فرمان‌های شما نیست و کار تغییر تنظیمات و یا شبکه در حال پخش را به خوبی انجام نمی‌دهد. در چنین شرایطی واکنش ما به عنوان کاربر، تعویض باتری های موجود در ریموت کنترل است. اما واقعیت آن است که در برخی شرایط، خرابی پیش امده با تعویض باتری نیز برطرف نمی‌گردد.

دلیل این امر نیز وجود اشکال و خرابی در خود ریموت کنترل و دکمه‌های آن است. از آنجا که اغلب مشکلات پیش آمده در ریموت کنترل مربوط به صفحه مدار و دکمه ها هستند در این مقاله تلاش کرده‌ایم تا مطلبی در ارتباط با آموزش تعمیر ریموت کنترل تلویزیون را با شما کاربران گرامی به اشتراک بگذاریم.

تعمیر ریموت کنترل تلویزیون

آموزش تعمیر ریموت کنترل تلویزیون

پیش از پرداختن به آموزش تعمیر ریموت کنترل تلویزیون ذکر دو نکته ضروری است. یک آنکه برای تعمیرات این بخش نیاز به کیت تعمیرات تلویزیون خواهید داشت. دیگر آنکه در صورت از کار افتادن ریموت کنترل و بی‌فایده بودن تعمیرات می توانید تا خرید کنترل جدید از برنامه های برتر تبدیل اندروید به کنترل از راه دور تلویزیون استفاده نمایید و بدین وسیله نبود ریموت کنترل را جبران کنید.

روش های تعمیر کنترل تلویزیون

روش-های-تعمیر-کنترل-تلویزیون
  • روش اول: 

آموزش تعمیر ریموت کنترل تلویزیون ما در این بخش در واقع نوعی سرویس و گردگیری کنترل از راه دور تلویزیون است. در این روش، ریموت کنترل و دکمه های آن با استفاده از پنبه، استون و یا الکل تمیز و گردگیری می‌شوند. برای تعمیر ریموت کنترل ریسورها ، تلوزیون و.. کیت هایی به صورت آماده وجود دارند که با قیمت ناچیزی می توانید این کیت یا بسته را تهیه کنید. در این کیت معمولا روکش صفحه کلید برای کنترل نیز وجود دارد. در ادامه می‌بایست باتری ها را از داخل کنترل خارج کرده و پیچ های موجود در بدنه باتری را برای دسترسی به داخل باز کنید. پس از این کار می‌بایست دو قطعه بدنه کنترل را با استفاده از وسیله‌ای محکم و نوک تیز را از هم جدا کنید.

از ریموت کنترل و اتصالات آن یک عکس بگیرید. تخته مدار و صفحه کلید را به صورت کلی و با یک گوش پاک کن آغشته به الکل پاکسازی کنید. می‌توانید مقداری رنگ رسانا تهیه کنید. رنگ رسانا داخل کیت های تعمیراتی هم وجود دارد. چند چوب کبریت را به رنگ آغشته کنید و این بار سطح تمام دکمه های لاستیکی را با استفاده از آن پوشش دهید. مدت یک شبانه‌روز صبر کنید تا رنگ‌ها خشک شود.

دو قطعه کلی کنترل را به هم وصل کنید. با استفاده از عکس تهیه شده همه چیز را سر جای خود گذاشته و قابل ریموت کنترل را ببندید. با این کار در بسیاری موارد اشکال پیش آمده در ریموت کنترل رفع شده و کنترل تلویزیون شروع به کار خواهد کرد. در غیراینصورت آموزش تعمیر ریموت کنترل تلویزیون در بخش بعدی را امتحان کنید. در صورت کار نکردن ریموت می‌توانید به مراکز تعمیر تلویزیون مراجعه نمایید.

  • روش دوم:

روش دیگری که می‌بایست در آموزش تعمیر ریموت کنترل تلویزیون به آن پرداخته شود، روش تعمیر با استفاده از فویل آلومینیومی است. در صورتی که روش انتخابی شما برای تعمیر ریموت کنترل این مورد باشد، می‌بایست ابتدا جایگاه تمام دکمه ها را روی کاغذ رسم کنید و یا از آنها یک عکس واضح تهیه کنید. پس از این کار دو قطعه کنترل را دقیقا مشابه با روش اول از هم جدا کنید. در ادامه از نظر تمیز بودن، تخته مدار را چک کنید. دکمه‌هایی که کار نمی‌کنند را از نظر تمیزی بررسی کنید.

توجه داشته باشید که در صورت تمیز بودن این دکمه‌ها، احتمالا کار نکردن آنها به دلیل قطع ارتباط یا قطع رسانایی دکمه های لاستیکی اتفاق افتاده باشد. برای رفع این مشکل مقداری فویل را بر اساس اندازه دکمه های لاستیکی برش دهید. با مقداری چسب فویل ها را پشت دکمه ها بچسبانید. تمام قطعات را در جای خود قرار دهید و بدنه کنترل را ببندید. ریموت کنترل را چک کنید. در صورت تداوم مشکل کار نکردن ریموت کنترل به مراکز تعمیر تلویزیون مراجعه کنید.

نمایندگی تعمیرات تلویزیون

نمایندگی تعمیرات تلویزیون  ارائه دهنده تمامی خدمات مورد نیاز به کاربران و دارندگان دستگاه های تلویزیون و مانیتور است. کاربران گرامی می توانند با مراجعه به نمایندگی تعمیر تلویزیون تخصصی ترین خدمات مرتبط با تعمیرات انواع دستگاه های مانیتور و پنل های تی وی را دریافت نمایند.

تعمیرات تلویزیون  در این مرکز محدود به مدل و برند خاصی نیست و از تمامی خدمات ترمیم، تعویض و تعمیری که در فهرست خدمات پس از فروش این نمایندگی ذکر شده است، پشتیبانی می کند. در این مرکز  -به منظور کسب رضایت و آسایش خاطر هموطنان گرامی،- تمامی سرویس‌های ترمیم، تعویض و تعمیر مرتبط با مانیتورهای مدلهای گوناگون تلویزیون اعم از تلویزیون های پلاسما، ال سی دی، تلویزیون های ال ای دی، تلویزیون های هوشمند و پنل های OLED به همراه گارانتی عرضه‌ می‌گردد.

4.4/5 (5 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩