اشتراک گذاری

تعمیر ساندبار

برای تعمیر ساندبار، ابتدا باید مشکل را تشخیص داده و سپس با توجه به نوع مشکل، اقدام به تعمیر کرد. مشکلات مختلفی ممکن است برای یک ساندبار پیش بیاید که کاربران را ناچار به تعمیرات ساندبار می کند. با این حال کسی که قرار است این دستگاه ها را تعمیر کند باید به خوبی با ساختار این ساندبارها آشنایی داشته باشد و قادر به عیب یابی دقیق آنها باشد. شناسایی مشکلات رایج ساندبارها و شیوه های تخصصی تعمیرات ساندبار ضرورت زیادی دارد.

مشکلات رایج ساندبار

عدم صدای خروجی ساندبار:

اگر ساندبار شما هیچ صدایی تولید نمی‌کند، ممکن است مشکل از منبع صوتی (مثل تلویزیون) باشد. بررسی کنید که کابل‌ها به درستی وصل شده‌اند و پورت‌های صوتی پاک هستند. همچنین، مطمئن شوید که حجم ساندبار در حالت مناسب قرار دارد.

تعمیر ساندبار

صدای نامناسب ساندبار:

اگر ساندبار شما صدای نامطبوعی تولید می‌کند، باید بررسی کنید که آیا نوع و حالت صداگذاری صحیح است و دارای کیفیت بالا است. همچنین، بررسی کنید که آیا در تنظیمات صدا، تعادل صدا به درستی تنظیم شده است.

قطع و وصل شدن ساندبار :

اگر ساندبار شما مکرراً قطع و وصل می‌شود، باید بررسی کنید که آیا منبع برق و کابل‌های برق به درستی وصل شده‌اند و نامشخص نیستند. همچنین، بررسی کنید که آیا ساندبار دارای برق کافی است و در دمای مناسب قرار دارد.

خدمات تعمیر ساندبار

تعمیرات ساندبار به صورت تخصصی شامل خدمات عیب یابی، تعمیر قطعات یا تعویض آنها می شود. این دستگاه های الکترونیکی شامل مجموعه ای از قطعات ریز و درشت است که خرابی هر یک از آنها می تواند مشکلاتی را در این دستگاه ها به وجود بیاورد. رایج ترین گزینه ها در تعمیر ساندبار شامل موارد زیر می شود:

 • عیب یابی کامل دستگاه با ابزارهای تخصصی توسط تعمیرکار
 • تعمیر برد اصلی ساندبار که شامل تعمیر قطعات روی برد یا تعویض آنها می شود
 • تعمیرات آی سی آمپلی فایر که شامل تعمیر برد آن می شود
 • رفع مشکلات سیم پیچ ساب ووفر یا تعویض این بخش
 • تعمیر یا تعویض برد پاور و آداپتور سینما خانگی
 • تعمیر ساندباری که روشن نمی شود
 • رفع مشکلات صدای ساندبار مانند نویزهای داخلی دستگاه یا کم و زیاد شدن صدای بیس بلندگوی ساب ووفر در ساندبارها
 • پروگرام بایاس کردن ساندبار
 • تعمیر تاریکی صفحه نمایش ساندبار
 • تعمیرات مدار کراس اور در سینمای خانگی
 • تعمیرات پورت های ساندبار
 • تعمیرات اسپیکرها یا بلندگوهای ساندبار که شامل تعمیر سیم پیچی ها می شود
 • تعمیر آب خوردگی ساندبار

تمامی این خدمات در کنار رفع مشکلات رایج این دستگاه ها برای تمامی ساندبارها از برندهای مختلف انجام می شود.

رفع مشکل روشن نشدن ساندبار

یکی از رایج ترین مشکلاتی که ممکن است ساندبارها داشته باشند، روشن نشدن این دستگاه هاست. روشن نشدن ساندبار می تواند به دلایل مختلفی مربوط شود. مهمترین مورد خرابی کابل برق یا سیم و اتصالات دستگاه است. خرابی آداپتور، خرابی فیوز و … نیز می تواند عامل روشن نشدن سینمای خانگی باشد. 

برد پاور قطعه دیگری است که می توان خرابی آن را به روشن نشدن دستگاه ربط داد. در نهایت خراب شدن برد میکرو می تواند دلیل روشن نشدن این دستگاه ها باشد. در این شرایط برای تعمیر ساندبار باید تمامی این قطعات بررسی و عیب یابی شوند تا در صورت نیاز تعمیر یا تعویض شوند.

تعمیرات پورت ساندبار

یکی دیگر از گزینه های رایج در تعمیر ساندبار، تعمیر پورت هاست. پورت های usb یا aux در این دستگاه ها ممکن است از کار بیافتند و خراب شوند. معمولا اتصال سوکت این پورت ها بر اثر لحیم سرد قطع شده یا ولتاژ کافی آنها تامین نمی شود. از طرفی اگر برد میکرو خراب شود هم این پورت ها از کار می افتند. 

تعمیرکار برای تعمیر ساندبار مورد نظر باید این پورت ها، اتصالات شان و ولتاژ ورودی به آنها را چک کند. بررسی مشکلات برد میکرو نیز کاری است که تکنسین دستگاه در صورت کار نکردن پورت های ساندبار انجام می دهد و در صورت نیاز آن را تعمیر می کند.

تعمیرات صدای ساندبار

از دیگر مشکلات رایج ساندبارها، کم شدن صدا، نویز داشتن یا قطع و وصل شدن صدای دستگاه است. در این شرایط برای تعمیر ساندبار باید کابل ها، اتصالات و ورودی های دستگاه را به دقت بررسی کرد و در صورت هر گونه خرابی آنها را تعمیر یا تعویض کرد. کار دیگری که در این شرایط انجام می شود بررسی برد پری آمپ یا برد آمپلی فایر است. 

البته این مشکل می تواند به خرابی بلندگوهای داخلی ساندبار هم مربوط شود. در نهایت نیز تعمیرکار سراغ برد پاور می رود و بررسی می کند که آیا این برد در تامین انرژی مورد نیاز مشکلی دارد یا خیر. تعمیرات ساندبار در این شرایط بسته به خرابی هر یک از این بخش ها انجام می شود.

رفع مشکل وصل نشدن ساندبار

یکی دیگر از مشکلات رایج در ساندبارها عدم اتصال شان به تلویزیون است. اگر ساندبار از طریق قابلیت بلوتوث کانکت نشود، معمولا به خرابی برد میکرو باید شک کرد. البته ممکن است ایراد نرم افزاری هم باشد و خرابی نرم افزار prom دلیل کانکت نشدن ساندبار از طریق بلوتوث باشد. 

مورد بعدی وصل نشدن ساندبار یا ساب ووفر است که این حالت هم معمولا به دلیل خرابی آی سی میکرو در این دستگاه هاست. با تعویض آی سی میکرو می توان مشکل را برطرف کرد. البته مشکلات برد ساب ووفر یا مشکلات نرم افزار prom هم می تواند دلیل این وصل نشدن باشد که باید توسط تعمیرکار بررسی و عیب یابی شود.

تعمیر بلندگوهای ساب ووفر یا تیونر دستگاه

یکی دیگر از مشکلات رایج در سینماهای خانگی از کار افتادن بلندگوها یا تیونرهای ساب ووفر است. برای تعمیر ساندبار در این حالت باید سیم پیچ های بلندگوها را بررسی کرد. معمولا به دلیل سوختگی این سیم پیچی ها، بلندگوها کار نمی کنند. در نتیجه باید برای تعمیرات ساندبار سیم پیچی ها ترمیم یا تعویض شوند. البته گاهی نیز تقویت کننده های بلندگوها سوخته اند و باید تعویض شوند.

تعمیر آب خوردگی ساندبارها

در لیست خدمات تعمیر ساندبار گزینه دیگری که وجود دارد تعمیر آب خوردگی ساندبارهاست. ریختن آب و مایعات روی ساندبار بین کاربران بسیار رایج است و این رطوبت و آب خوردگی می تواند با آسیب رساندن به قطعات حساس این دستگاه ها از جمله برد، موجب از کار افتادن ساندبارها شود. 

در این شرایط تعمیرکار با انجام اقداماتی حرفه ای از آسیب رسیدن به قطعات حساس تا جای ممکن جلوگیری کرده و در نهایت در صورت آسیب دیدن قطعاتی همچون برد اصلی یا سوختن آن با ترمیم قطعات روی برد یا تعویض آن مشکل به وجود آمده در سینمای خانگی را برطرف می کند.  بهتر است در صورت آب خوردگی ساندبارها سریعا به یک مرکز تخصصی تعمیر سیستم های صوتی مراجعه کرد.

نمایندگی تعمیر ساندبار

متاسفانه امروزه اکثر مراکز ارائه دهنده خدمات تعمیر ساندبار با تعمیرکاران غیر حرفه ای همکاری می کنند. از آنجا که این قبیل افراد دانش کافی در زمینه عیب یابی و برطرف کردن نواقص دستگاه ندارند، خدمات ارائه شده بی کیفیت هستند. اما در نمایندگی تعمیر ساندبار کارشناسانی مشغول به کار هستند که ضمن دانش کافی، تجارب بالایی نیز در حوزه ترمیم این تجهیزات دارند.

متخصصان نمایندگی دوره های آموزشی لازم را گذرانده و دارای گواهینامه معتبر هستند؛ علاوه بر آن تعمیر ساندبار را به کمک ابزارهای مدرن و پیشرفته انجام می دهند. حتی در صورتی که نیاز به تعویض قطعه باشد، از قطعات اورجینال استفاده می کنند.

تعمیر انواع برندهای ساندبار

تیم متخصص و مجرب نمایندگی تعمیرات با تمامی مدل های این تجهیزات آشنا بوده و توانایی لازم را برای عیب یابی و تعمیر انواع برندهای ساندبار را دارا هستند. چنانچه دستگاه شما یکی از برندهای زیر باشد، می توانید برای رفع ایرادات آن از نمایندگی مجاز کمک بگیرید:

 • ساندبار سونی (Sony)
 • ساندبار پاناسونیک (Panasonic)
 • ساندبار جی بی ال (JBL)
 • ساندبار سامسونگ (Samsung)
 • ساندبار یاماها (YAMAHA)   
 • ساندبار ال جی (LG)
 • ساندبار بوز (Bose)
 • ساند بار سی یرا (Siera)
 • ساند بار هارمن کاردن (Harman Kardon)
 • ساند بار شارپ (Sharp)
 • ساندبار تسکو (Tsco)
 • ساند بار اف اند دی (F & D)
3/5 (2 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩