آموزش ضبط فیلم در تلویزیون هوشمند

تلویزیون‌های دوست‌داشتنی هوشمند امکانات متعددی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند و درواقع کاربر را به دنیایی فراتر از استفاده از یک تلویزیون می‌برند. یکی از این امکانات، ضبط فیلم است. بنابراین اگر شما خیلی خوش شانس باشید و در منزل یا دفتر کار خود یک تلویزیون هوشمند داشته باشید، می‌توانید با استفاده از آن هر فیلمی که دوست دارید مجدداً تماشا کنید را به راحتی ضبط کنید اما چطور؟ ادامه این مطلب که در زمینه آموزش ضبط فیلم در تلویزیون هوشمند است را دنبال کنید تا بتوانید هر فیلمی که دوست دارید را ضبط کنید.

آموزش ضبط فیلم در تلویزیون هوشمند

نحوه ضبط فیلم در تلویزیون هوشمند

اکنون قصد داریم ساده‌ترین، رایج‌ترین و مهم‌تر از همه کم هزینه‌ترین روش را برای آموزش ضبط فیلم در تلویزیون هوشمند به شما ارائه دهیم. این روش چیزی نیست جزء استفاده از USB. خیلی راحت با استفاده از اتصال USB به تلویزیون هوشمند و زدن دکمه Record پس از نمایش پیغام شناسایی USB توسط تلویزیون، می‌توانید پروسه ضبط فیلم در این دستگاه را آغاز کنید.

البته فلش تنها دستگاهی نیست که می‌توانید برای ضبط فیلم به تلویزیون هوشمند وصل کنید. بلکه شما می‌توانید علاوه‌بر فلش، هارد اکسترنال یا هر دستگاه ذخیره‌ساز دیگری که امکان اتصال آن به پورت USB تلویزیون وجود دارد را به این دستگاه متصل کنید. سپس تلویزیون مراحل شناسایی دستگاه متصل شده به تلویزیون را آغاز می‌کند و پیغامی مبنی بر تایید دستگاه به شما نشان می‌دهد.

اکنون باید برای آغاز ضبط فیلم در تلویزیون هوشمند دکمه Record را فشار دهید و پس از پایان ضبط فیلم در تلویزیون دکمه Stop را بزنید تا فایل ویدئویی با فرمت‌هایی نظیر MP4 و … در فلش، هارد یا هر دستگاه دیگری که به تلویزیون وصل کرده‌اید، ذخیره شود. توجه داشته باشید که قبل از اتصال فلش یا هارد خود به تلویزیون باید از اطلاعات آن بک آپ بگیرید چراکه احتمال فرمت شدن اطلاعات آن وجود دارد. درضمن ممکن است فیلم ضبط شده در فلش یا هارد تنها در تلویزیون شما پخش شود و در تلویزیون‌های دیگر قابل پخش نباشد.

مراحل ضبط فیلم در تلویزیون هوشمند با فلش

به منظور ضبط فیلم در تلویزیون هوشمند با استفاده از فلش مموری، می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

 1.  اتصال فلش مموری : ابتدا فلش مموری خود را از طریق پورت USB که معمولاً در پشت تلویزیون قرار دارد، به تلویزیون متصل کنید.
 2. شناسایی فلش مموری : منتظر بمانید تا تلویزیون فلش مموری را شناسایی کند.
 3. ضبط فیلم : روی کنترل تلویزیون خود دکمه “Record” را پیدا کنید و بعد از شناسایی فلش، آن را فشار دهید.
 4. پایان ضبط : اکنون برنامه در حال پخش روی فلش مموری ضبط می‌شود. پس از پایان ضبط دکمه STOP را بزنید.

علت ضبط نشدن فیلم در تلویزیون هوشمند

به علت‌های متعددی ممکن است فیلم در تلویزیون هوشمند به درستی ضبط نشود. چند مورد از این علل عبارت‌اند از:

 •  پر بودن حافظه فلش یا هارد اکسترنال : اگر حافظه فلش یا هارد اکسترنال شما پر شده باشد، امکان ضبط فیلم وجود ندارد.
 •  عدم شناسایی USB توسط تلویزیون هوشمند : ممکن است USB شما توسط تلویزیون شناسایی نشده باشد و به همین دلیل فیلم نیز در آن ضبط نشود.
 •  خراب بودن دکمه کنترل تلویزیون و ثبت نشدن دکمه record : اگر دکمه‌های کنترل تلویزیون خراب باشند، ممکن است فیلم ضبط نشود.

نکات

 • در برخی از تلویزیون‌ها، می‌توانید بدون وصل کردن حافظه خارجی، فیلم‌ها را ضبط کنید. برای این کار از حافظه داخلی تلویزیون استفاده می‌شود که فضای ذخیره‌سازی محدودی دارد.
 • اگر از حافظه داخلی تلویزیون استفاده می‌کنید، پس از پر شدن حافظه، باید برای ضبط فیلم‌های جدید، فیلم‌های قدیمی را حذف کنید.
 • در برخی از مدل‌ها، می‌توانید با استفاده از EPG (راهنمای برنامه‌ریزی الکترونیکی) برنامه‌های آینده را برای ضبط تنظیم کنید.
 • برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ضبط فیلم در تلویزیون هوشمند خود، به دفترچه راهنمای کاربر تلویزیون مراجعه کنید.

برای ضبط فیلم در تلویزیون هوشمند چه لوازمی نیاز است؟

لازمه ضبط فیلم در تلویزیون های هوشمند در تمامی برند ها، داشتن فضایی برای ذخیره فیلم و سریال است که از طریق usb باید به تلویزیون متصل شود. انواع هارد اکسترنال و فلش های موجود در بازار با حافظه نسبتاً زیاد برای ضبط فیلم در تلویزیون های هوشمند مناسب هستند.

تعمیرات تخصصی تلویزیون های هوشمند

تلویزیون‌های هوشمند نیز دیر یا زود مانند سایر تلویزیون‌ها به دلایل مختلفی از جمله استفاده نادرست دچار مشکل می‌شوند و به تعمیرات تخصصی نیاز پیدا می‌کنند. اگر تلویزیون هوشمند شما نیز دچار مشکل شده است و به تعمیرات نیاز دارد، می‌توانید با بهترین مرکز تعمیر انواع تلویزیون تماس بگیرید. تکنسین‌های مرکز تی وی مانیتور پس از تماس شما به آدرس مورد نظر اعزام شده و خدمات تخصصی تعمیرات تلویزیون هوشمند را پس از عیب‌یابی دقیق این دستگاه به شما ارائه می‌دهند.

3.4/5 (17 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩