قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون

با وجود آنکه شرکت‌های تولید کننده تلویزیون در تلاشند تا برترین فناوری‌های صدا و تصویر را در محصولات خود بکار ببرند، اما هنوز هم برخی از تلویزیونها پس از مدتی، دچار اشکال شده و به دلیل خرابی از کار می‌افتند. البته گاه اشکال پیش آمده ربطی به خود دستگاه ندارد و به دلیل استفاده نادرست از تلویزیون –مثلا اتصال کابلهای نامناسب و یا فلش ویروسی به دستگاه – اتفاق می‌افتد. برای مثال یکی از اشکالات مشاهده در تلویزیون‌های امروزی، مشکل قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون است. این موضوع ممکن است پس از هر بار روشن کردن دستگاه یا هر چند وقت یکبار اتفاق بیفتد.

به طور کلی قطع و وصل شدن تصویر در دو حالت اتفاق می افتد: یا اینکه تصویر به طور کلی قطع شده و مجدداً پس از چند ثانیه وصل می شود و یا اینکه قسمتی از تصویر به شدت تیره شده و تصویر آن قابل دیدن نیست. این موضوع ممکن است به دلیل خرابی قطعاتی مانند بک لایت، مین برد، پاور و یا خود پنل اتفاق افتاده باشد. در هر صورت اگر دستگاه شما همواره با چنین مشکلی مواجه شده است بهتر است برای رفع مشکل سریعتر دست به کار شده و مشکل را برطرف کنید. برای این کار می‌توانید از کارشناسان فنی مرکز سخت افزار ایران کمک بخواهید. این مرکز یکی از برترین و مجهزترین مراکز تعمیرات تلویزیون در کشور است که تمامی خدمات خود را همراه با گارانتی معتبر به مشتریان ارائه می‌دهد. در ادامه با دلایل قطع و وصل شدن تصویر آشنا می شوید.

قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون

دلایل قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون

همانطور که در بالا گفته شد، مشکلات مختلفی در سخت افزار دستگاه ممکن است باعث قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون شود. برای رفع این اشکال می‌بایست پیش از هر چیز دلایل بروز این اشکال -با عیب‌یابی دقیق- شناسایی شود. در زیر مهمترین دلایلی که ممکن است باعث بروز چنین مشکلی در تلویزیون شوند را بررسی می کنیم. توجه داشته باشید که تشخیص علت قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون تنها توسط کارشناسان خبره انجام میشود. در این رابطه آنها با استفاده از تجهیزات ویژه ای که در اختیار دارند، دستگاه را عیب یابی می کنند. آنها پس از عیب یابی ممکن است به یکی از دلایل زیر برسند.

  1. خرابی بک لایت
  2. مشکل در مین برد تلویزیون
  3. ایراد در پنل دستگاه
  4. خرابی برد پاور

خرابی بک لایت تلویزیون

خرابی لامپ های تصویر، یکی از رایج ترین دلایل قطع شدن تصویر در تلویزیون است. در تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی، هنگامی که یک یا چند لامپ خراب شود و از کار بیفتد به تدریج تعداد لامپ های معیوب بیشتر شده و با سوختن کامل سری لامپ، تصویر تلویزیون کاملاً قطع می شود. این امر در تلویزیون هایی که دو سری لامپ دارند کمی متفاوت تر است. هنگامی که یک سری از لامپ ها خراب شود، وقتی تلویزیون روشن می شود، سری معیوب برای یک لحظه روشن شده و مجدداً خاموش می شود. اگر مشکل تصویر از بک لایت باشد در این صورت با تعویض آن مشکل برطرف خواهد شد. برای رفع انواع خرابی تلویزیون با ما تماس بگیرید. 

خرابی مین برد تلویزیون

مین برد یکی از قطعاتی است که با تصویر تلویزیون و قطعاتی که باعث نمایش تصویر می شوند ارتباط تنگاتنگی دارد. اختلال در این قطعه، تأثیر نامطلوبی بر تصویر دارد و ممکن است یکی از دلایل قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون باشد. در شرایطی که مین برد ایراد داشته باشد حتی ممکن است تلویزیون به صورت خودکار خاموش و روشن شود.

ایراد در پنل دستگاه

ضعیف شدن پنل و یا قطع اتصالات آن نیز می تواند یکی دیگر از عوامل تأثیرگذار بر قطع شدن تصویر باشد. اگرچه این موضوع ممکن است به ندرت اتفاق بیفتد اما کار کردن بیش از حد دستگاه، ضربه خوردن و ریختن مایعات روی تلویزیون می تواند باعث اختلال در عملکرد پنل شود. تشخیص خرابی پنل تنها توسط کارشناسان فنی صورت می گیرد. در صورت نیاز به سرویس‌های تخصصی مرتبط با این بخش از دستگاه می‌توانید با کارشناسان ما در نمایندگی تعمیرات تلویزیون تماس بگیرید.

خرابی برد پاور

یکی از قسمت هایی که در تلویزیون نقش مهمی ایفا می کند برد پاور می باشد. این قطعه با تقسیم جریان الکتریکی بین قطعات مختلف، انرژی مورد نیاز را برای فعالیت آنها تأمین می کند. چنانچه این قطعه خراب شده و یا اینکه ضعیف شده باشد، یکی از قسمت هایی که تحت تأثیر قرار می گیرد، مربوط به تصویر می باشد. در شرایط خرابی برد پاور معمولاً یا تصویر به طور کلی قطع شده و یا اینکه به شدت تیره می شود.

علل قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون

۱. اشتباهات در اتصال کابل‌ها

یکی از دلایل اصلی قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون ممکن است اشتباهات در اتصال کابل‌ها باشد. اگر کابل‌های ویدئو یا صدا به درستی به تلویزیون و دستگاه منبع وصل نشوند، تصویر قطع می‌شود.

۲. اختلال در سیگنال

اختلالات در سیگنال از دلایل دیگری هستند که ممکن است باعث قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون شوند. این اختلالات می‌توانند ناشی از مشکلات در شبکه کابلی یا مشکلات در دیش‌ها یا آنتن‌ها باشند.

3. مشکلات در دستگاه منبع

گاهی اوقات تصویر تلویزیون به دلیل مشکلات در دستگاه منبع مانند دی‌وی‌دی پلیر یا کنسول بازی باعث قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون می‌شود. این مشکلات ممکن است به علت خرابی یا ناسازگاری با تلویزیون باشند.

۴. تنظیمات نادرست

در برخی مواقع، تنظیمات نادرست در منوی تلویزیون می‌توانند باعث قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون شوند. این مشکلات ممکن است به دلیل تغییرات اشتباه در تنظیمات توسط کاربر یا اشتباهاتی در زمان بروزرسانی نرم‌افزار تلویزیون ایجاد شوند.

رفع مشکل قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون

برای رفع این مشکل ابتدا باید دلیل بروز آن مشخص شود. پس از این موضوع می توان اقدام به رفع قطع شدن تصویر در تلویزیون کرد. بنابراین اگر ریشه مشکل برگرفته از خرابی بک لایت، مین برد، برد پاور و یا پنل باشد در این صورت با تعمیر یا تعویض این قطعات، مشکل برطرف می شود. رفع مشکل قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون تنها پس از بررسی دستگاه و عیب یابی آن توسط تکنسین های فنی تعمیرات تلویزیون انجام می شود. البته توجه داشته باشید هریک از قطعاتی که ایراد داشته باشند ممکن است آسیب آنها به حدی باشد که امکان تعمیر نداشته باشند. در این صورت راه حل مشکل تنها با تعویض قطعات عملی می شود.

برای تعمیرات تلویزیون در منزل با ما تماس بگیرید

اگر در طول روزهای اخیر شاهد بروز اشکال در عملکرد تلویزیون خود بوده‌اید اما به هر دلیل امکان جابجایی و تحویل آن به تعمیرگاه را ندارید می‌توانید از خدمات سرویس در محل تلویزیون استفاده کنید. مزیت این سرویس عدم نیاز به جابه‌جایی دستگاه، کاهش هزینه‌های مشتری و صرفه جویی در زمان است. همچنین از این طریق شما می توانید بر تمامی فرآیندهای تعمیر نظاره گر باشید. برای استفاده از این سرویس کافی است با کارشناسان ما در نمایندگی تعمیرات تلویزیون تماس گرفته و درخواستی مبنی بر نیاز به حضور تعمیرکار تلویزیون در محل را ثبت کنید.

4.3/5 (30 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩