اشتراک گذاری

ویروسی شدن تلویزیون های هوشمند

ویروسی شدن تلویزیون های هوشمند یکی از مشکلاتی است که توسط کاربران تلویزیون گزارش می شود. با وجود اینکه این مشکل به ندرت اتفاق می‌ افتد، اما باید بدانید که بر عملکرد صحیح تلویزیون تاثیر بسزایی دارد و موجب خرابی تلویزیون می‌ شود. به این ترتیب بهتر است با دلایل ویروسی شدن و و راهکارهای رفع آن آشنا شده تا بتوانیم این مشکل را به سرعت تشخیص دهیم و در جهت رفع آن بکوشیم.

ویروسی شدن تلویزیون های هوشمند

دلایل ویروسی شدن تلویزیون های هوشمند

ویروسی شدن تلویزیون های هوشمند می تواند برای دستگاه مشکلات زیادی ایجاد کند. در این مبحث به اصلی ترین دلایل آن اشاره می کنیم.

اتصال به دستگاه های ویروسی

یکی از مهم ترین و رایج ترین دلایلی که می تواند تلویزیون های هوشمند را ویروسی کند این است که از دستگاه های جانبی آلوده به ویروس برای اتصال به تلویزیون استفاده می شوند. در صورتی که دستگاه های جانبی ویروسی باشند، حین اتصال فلش یا مموری به تلویزیون، ویروس های فلش به دستگاه منتقل شده و باعث آلوده شدن تلویزیون به ویروس می شوند و عملکرد آن را با اختلال مواجه می کنند.

بنابراین چنانچه نیاز به اتصال فلش به تلویزیون هوشمند باشد، بهتر است ابتدا فلش را به کامپیوتر وصل کنید و پس از اسکن آن و ویروس کشی، به تلویزیون متصل کرده و آن را از ویروسی شدن حفظ کنید. به این وسیله خیال خود را از ویروسی نشدن تلویزیون هوشمند و در امان بودن آن از ویروس و آسیب به قطعات راحت می‌ کنید.

نصب و دانلود برنامه های ویروسی

از آنجا که تلویزیون های هوشمند همانند دیگر دستگاه های الکترونیکی قابلیت اتصال به اینترنت را دارند، ممکن است باعث ویروسی شدن تلویزیون های هوشمند شوند. از طریق اتصال تلویزیون به اینترنت می توان از مرورگرها استفاده کرده و برنامه های مختلف را دانلود و نصب کرد.

برخی از برنامه ها حاوی ویروس هستند و ممکن است تلویزیون را با مشکل مواجه کنند. بنابراین بهتر است از ورود به سایت های مشکوک و دانلود برنامه های متفرقه از منابع نا مشخص خودداری کرد. در صورت نیاز به دانلود برنامه، ابتدا آن را در کامپیوتر دانلود کرده و پس از ویروس کشی به تلویزیون انتقال دهید.

راهکارهای رفع مشکل ویروسی شدن تلویزیون های هوشمند

اسکن کردن تلویزیون

به منظور رفع مشکل ویروسی شدن تلویزیون ‌های هوشمند ابتدا لازم است نسبت به ویروسی بودن تلویزیون اطمینان پیدا کرد و سپس در جهت رفع آن اقدام نمود. به همین منظور ابتدا به تنظیمات تلویزیون بروید و قسمت General  را انتخاب کنید. گزینه System Manager را بزنید و سپس گزینه System Manager را زده تا به قسمت اسکن کردن تلویزیون برای بررسی ویروس وارد شوید. پس از آن با انتخاب Smart Security و رفتن به بخش Scan اقدام به اسکن کردن تلویزیون نمایید. در صورتی که تلویزیون هوشمند دارای ویروس باشد، با این اقدامات شناسایی و تشخیص داده می شود و باید آن را برطرف کرد.

نصب آنتی ویروس مناسب

در این مواقع لازم است راهکارهای رفع ویروسی شدن تلویزیون های هوشمند را به کار برد تا ویروس های آن از بین بروند. در تلویزیون های هوشمند و به روز یکی از بهترین راه ها نصب ویروس کش مناسب است. در صورت وجود آنتی ویروس روی تلویزیون، عملکرد دستگاه بهبود یافته و با از بین بردن ویروس های مخرب، امنیت دستگاه افزایش می یابد.

هنگام خرید آنتی ویروس باید توجه کرد که بر اساس سیستم عامل تلویزیون مورد نظر انتخاب شود. برخی از آنتی ویروس ها رایگان نیستند و برای خرید اشتراک آن ها باید مبلغی پرداخت کرد.

نکته :  برخی از تلویزیون های هوشمند نیز نیازی به آنتی ویروس ندارند. بلکه با اتصال به اینترنت آنتی ویروس به صورت اتوماتیک در آن ها فعال می شود و ویروس ها را از بین می برد.

راه اندازی آنتی ویروس روی تلویزیون

به منظور راه اندازی آنتی ویروس، با نصب آن روی تلویزیون، گزینه اسکن را انتخاب کرده تا برنامه بتواند اسکن داخل دستگاه را آغاز کند و ویروس ها را نابود کند. لازم است اشاره کنیم برای انجام این کار باید از موس استفاده کرد. به این ترتیب این روش صرفا برای تلویزیون های هوشمند کارایی دارد و برای ویروس کشی در سایر دستگاه ها باید از برنامه های مخصوص همان دستگاه استفاده کرد.

سوالات متداول کاربران

چگونه ویروس تلویزیون را از بین ببریم ؟

تلویزیون‌های هوشمند، مانند هر دستگاه دیگری که به اینترنت متصل می‌شود، در معرض ویروس‌ها و بدافزارها قرار می گیرند. این بدافزارها باعث مشکلات مختلفی از جمله کند شدن عملکرد، نمایش تبلیغات ناخواسته، و حتی سرقت اطلاعات شخصی شما شوند. برای از بین بردن این ویروس ها تلویزیون خود را ریستارت کنید، به‌روزرسانی‌های نرم‌افزار را بررسی کنید، برنامه‌های مشکوک را حذف کنید و …

4.2/5 (33 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩