صدا نداشتن تلویزیون ال جی

اگر از دارندگان تلویزیون های ال جی می باشید و به تازگی شاهد مشکلی در صدای تلویزیون هستید، این مقاله برای شماست. با ما همراه شوید تا به معرفی علل صدا نداشتن تلویزیون ال جی بپردازیم. به طور کلی مشکلات صدای تلویزیون  ناشی از عوامل مختلفی است که باید طی بررسی های دقیق و کاربردی برطرف گردند. بروز این دسته از اختلالات تلویزیون می‌توانند ریشه در تنظیمات صدا، خرابی های مین برد یا بلندگوهای دستگاه داشته باشند.

در این مواقع انتخاب نمایندگی رسمی ال جی مناسب ترین راه برای دریافت اقدامات تعمیراتی تخصصی است. این مجموعه مرکز مجاز دریافت تعمیرات ال جی در بالاترین سطح کیفی است. البته معضل صدا نداشتن تلویزیون ال جی همواره نیازمند تعمیر نبوده و ممکن است تنها با تغییر تنظیمات برطرف گردد.

صدا نداشتن تلویزیون ال جی

علت صدا نداشتن تلویزیون ال جی

تلویزیون دستگاه پرمصرفی است که در صورت تداوم استفاده دچار خرابی می شود. یکی از رایج ترین مشکلاتی که ممکن است در طول عمر دستگاه های تلویزیون رخ دهد، بی صدا شدن آن با وجود نمایش صحیح تصاویر است. تلویزیون های باکیفیت ال جی نیز از این قاعده مستثنی نمی باشند. دلایل اصلی پیدایش مشکل صدا داشتن تلویزیون ال جی و یا هر برند دیگری عبارت است از:

خرابی مین برد تلویزیون ال جی

مین برد قطعه ی مهمی در هر دستگاه دیجیتال از جمله تلویزیون می باشد که با هدایت اجزای مختلف روند کاری تلویزیون را کنترل می نماید. این بخش از تلویزیون در تولید صدای دستگاه نیز نقش دارد. در واقع صدایی که از تلویزیون تولید می‌شود به وسیله ی مین برد به اسپیکرها انتقال پیدا می کند.

از این رو خرابی مین برد در اثر مواردی چون ضربه و آب خوردگی منجر به قطع شدن صدای تلویزیون خواهد شد. نمایندگی مجاز ال جی طی انجام مراحل ریزبینانه ی عیب یابی تمامی اختلالات مین برد را با استفاده از تجهیزات مخصوص و سازگار با نوع مدل دستگاه تلویزیون تعمیر می کند.

از کار افتادگی اسپیکرهای تلویزیون ال جی

یکی دیگر از دلایل صدا نداشتن تلویزیون ال جی خرابی اسپیکر یا قطعی اتصالات و مدارهای ارتباطی آن با مین برد سیستم است. برای تست سلامت اسپیکر تلویزیون و اطمینان از خرابی آن می توان از بلندگوهای جانبی استفاده کرد. اگر صدای تلویزیون با استفاده از بلندگوهای جانبی قابلیت پخش داشته باشد، اسپیکر تعبیه شده در تی وی باید تعمیر شود.

البته گاهی خرابی های این بخش از دستگاه قابل تعمیر نبوده و انجام فرآیند تعویض جهت بازیابی صحیح عملکرد تلویزیون ضرورت می یابد. نمایندگی رسمی ال جی جایگزینی اسپیکر معیوب را با نمونه اورجینال مشابه انجام داده تا ترمیم تلویزیون بدون افت کیفیت اولیه ی دستگاه شکل گیرد.

رفع مشکل صدا نداشتن تلویزیون ال جی

همان طور که گفته شد رفع مشکل صدا نداشتن تلویزیون ال جی همواره نیازمند اعمال تعمیرات تخصصی نیست. هنگام رویارویی با این مشکل ابتدا به بررسی تنظیمات مرتبط با پخش صدا بپردازید. اگر با تنظیمات صدا آشنایی کاملی ندارید، بهترین کار این است که به طور کامل تنظیمات را ریست نمایید و در حالت Default قرار دهید. 

در این حالت اگر مشکل از تنظیمات باشد، صدای تلویزیون مجدداً برقرار می شود. از طرفی توصیه می شود که بلندگوهای دستگاه تلویزیون را نیز تمیز کنید، چرا که آلودگی و وجود گرد و غبار می تواند باعث ضعیف شدن اسپیکرهای تلویزیون شود.

نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی

نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی مجموعه ای تخصصی در راستای ترمیم و بازیابی انواع تلویزیون های ال جی است. خدمات تخصصی این مرکز دارای هیچ گونه محدودیتی نبوده و کلیه ی اختلالات ساختاری تلویزیون های ال جی را در بر می گیرد. 

خاطرنشان می نماییم که مراحل عیب یابی و تعمیر تلویزیون های معیوب ضمن به کارگیری دانش کارشناسان مجرب نمایندگی تلویزیون ال جی شکل گرفته و براساس پارامترهای استاندارد ارائه می گردند. رفع مشکلات مین برد، اسپیکر، پنل، پاور و بک لایت برخی از خدماتی می باشند که با حضور در نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی قابل دریافت هستند.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩