تعمیر صدای تلویزیون

یکی از اشکالات پیش آمده در انواع تلویزیون، صرف‌نظر از برند و فناوری ساخت آنها اشکال صدا است. در صورت بروز این اشکال یا صدایی از تلویزیون شنیده نمی‌شود یا این که صدا ، ضعیف و ناواضح است. بدیهی است با وجود چنین اشکالی، کاربر لذتی از تماشای تصاویر و فیلم به نمایش درآمده نخواهد برد و تماشای تلویزیون با این وضعیت بدل به موضوعی آزاردهنده خواهد شد.

خوشبختانه غالب اشکالات پیش آمده در بخش صدای تلویزیون با اندک دستکاری قابل رفع هستند و چندان جدی به شمار نمی‌آیند. اصلی‌ترین علت بروز اشکال در صدای تلویزیون، وجود ایراد در بخش مین برد دستگاه است. در صورتی که امکان تعمیر این قطعه و تعمیر صدای تلویزیون ، وجود نداشته باشد، پس از کسب اجازه از صاحب دستگاه و انجام هماهنگی های مورد نیاز، مین برد دستگاه تعویض می گردد. در صورتی که بررسی های کارشناسان ما در مرکز تعمیر تلویزیون ال جی درستی عملکرد مین برد را تأیید نماید، سایر قطعات دستگاه نظیر پاور، بلندگو و … مورد آزمایش قرار می گیرند تا در صورت نیاز تعمیر و یا تعویض گردند.

تعمیر صدای تلویزیون

دلایل صدا نداشتن تلویزیون

 1. خرابی مین برد تلویزیون
 2. به ریختگی تنظیمات صوتی
 3. خرابی بلندگو

قطع شدن صدای تلویزیون به دلیل خرابی مین برد

اگر مشکل صدای تلویزیون دائمی بوده و با تغییر تنظیمات آن رفع نشود، احتمال خرابی مین برد افزایش می باید. مین برد تلویزیون جایی است که تمامی قطعات از آن دستورات لازم را کسب و اجرا می کنند. مین برد در تلویزیون همانند مادربرد در کامپیوتر عمل کرده و می توان آن را قلب تلویزیون نامید. یکی از قطعاتی که با مین برد ارتباط دارد، سیستم صوتی تلویزیون است.

در واقع صدای خروجی از دستگاه توسط مین برد به اسپیکر منتقل می شود. اگر چناچه در این قطعه اختلالی به وجود آید، سیستم صوتی از کار افتاده و تلویزیون صدایی نخواهد داشت. خرابی مین برد ممکن است کلی بوده و نیاز به تعویض داشته باشد و ممکن است تنها یک یا چند قطعه الکترونیکی خراب شده و با تعویض آنها مشکل برطرف گردد.

بهم ریختگی تنظیمات صوتی تلویزیون

گاهی دستکاری های ناخواسته و بدون آگاهی تنظیمات تلویزیون، ممکن است باعث به وجود آمدن مشکل در صدای آن شود. این موضوع مخصوصاً اگر با زبان تلویزیون آشنایی نداشته و اقدام به تغییر تنظمات مختلف آن کنید، کار را برایتان دشوارتر می کند. برای رفع این مشکل اگر زبان دستگاه شما برایتان قابل درک است و یا دارای زبان فارسی می باشد، به منوی تنظیمات رفته و زبانه صدا را که معمولاً با تصویر بلندگو نمایش داده می شود بازکنید.

در این اینجا می توانید تمامی تنظیمات مربوطه را اعمال کنید. بهترین کار برای رفع مشکل صدای تلویزیون این است که تنظیمات را ریست کرده یا به حالت Default قرار دهید. اگر با این کار مشکل صدا در تلویزیون برطرف شد، می توانید تنظیمات دلخواه خود را نیز اعمال کنید.

خرابی بلندگو؛ مشکل صدای تلویزیون

از دلایل دیگر صدا نداشتن تلویزیون خرابی اسپیکر یا بلندگو می باشد. اگر چنانچه اسپیکر خراب شده و یا سوکت های آن از جا کنده شده باشند، در این صورت با مشکل صدای تلویزیون مواجه می شویم. در این شرایط اگر تلویزیون خروجی هدفون دارد، صدای آن را از طریق هدفون گوش کنید. در صورتی که از آن صدا دریافت کردید، به احتمال زیاد بلندگوی تلویزیون شما از کار افتاده و باید تعویض گردد.

البته باز هم یادآوری میکنیم که ممکن است قطع شدن سیم یا سوکت های بلندگو موجب قطع صدای تلویزیون شده باشند. در این صورت هزینه تعمیر تلویزیون کمتر از تعویض کامل اسپیکر خواهد بود.

نحوه تنظیم صدای تلویزیون

گاهی اوقات تعمیر صدای تلویزیون با تنظیم صدای تلویزیون همراه می شود. برای تنظیم صدای تلویزیون نوع دستگاه و البته برند سازنده ی آن حائز اهمیت است. بهتر است برای رفع اختلالات صدا سعی کنید به تنظیمات پیش فرض، حالت اعتدالی و استاندارد صدا دقت داشته باشید. بدین ترتیب اگر مشکل خرابی صدا تنها یک دستکاری ناشیانه ی تنظیماتی باشد؛ به سرعت برطرف خواهد شد.

علت قطع شدن صدای گیرنده ی دیجیتال

 اگر پس از تنظیم دوباره ی تلویزیون نیز مشکل خرابی صدای دستگاه ادامه دار داشت، دستگاه مورد نظر را آپدیت کنید. احتمال اینکه آپدیت نبودن سیستم عامل درونی تلویزیون کارایی آن را تحت تاثیر قرار داشته باشد، همواره وجود دارد. اما در صورتی که آپدیت سیستم نیز کارساز نبود، تعمیر صدای تلویزیون باید زیر نظر کارشناسان مجرب شکل گیرد. در چنین شرایطی وضعیت مین برد تلویزیون و البته اسپیکرهای تشکیل دهنده ی تلویزیون مورد بررسی قرار می گیرند. اصابت ضربه، آبخوردگی، نفوذ مایعات شیمیایی و انباشته شدن ذرات گرد و غبار عمده ترین مسائلی هستند که منجر به خرابی اسپیکر و مین برد می شوند.

بررسی مشکل صدای تلویزیون

همانگونه که ذکر است اصلی‌ترین علت بروز اشکال در صدای تلویزیون، وجود ایراد در بخش مین برد دستگاه است. در صورتی که امکان تعمیر این قطعه و تعمیر صدای تلویزیون ، وجود نداشته باشد، پس از کسب اجازه از صاحب دستگاه و انجام هماهنگی های مورد نیاز، مین برد دستگاه تعویض می گردد. در صورتی که بررسی های کارشناسان ما در نمایندگی تعمیرات تخصصی تلویزیون فیلیپس درستی عملکرد مین برد را تأیید نماید، سایر قطعات دستگاه نظیر پاور، بلندگو و … مورد آزمایش قرار می گیرند تا در صورت نیاز تعمیر و یا تعویض گردند.

با این وجود توصیه کارشناسان ما در بخش تعمیر صدای تلویزیون آن است که موارد ذکر شده در بخش زیر را -پیش از مراجعه به تعمیرگاه تلویزیون و یا تماس با این مرکز، بررسی نمایید. موارد ذکر شده در بخش ذیل، احتمالا کمک شایانی به شما در تعمیر صدای تلویزیون خواهد کرد.

 • مطمئن شوید که منبع خروجی را به درستی تنظیم کرده باشید.
 • مطمئن شوید که منبع خروجی از فرمت تاویزیون پشتیبانی کند.
 • در صورت اتصال کابل اچ دی ام آی، از اتصال صحیح کابل های HDMI و کابل صدا مطمئن گردید.
 • اگر از منبع خارجی استفاده می کنید و صدا تاخیر دارد حالت تاخیر صدا را غیر فعال کنید.
 • اگر دستگاه خروجی کار نمیکند، آن را عوض کنید.
 • حالت خروجی صدا را روی تلویزیون تعریف کنید.
 • در صورت نیاز کابل را عوض کنید.
 • دستگاه خروجی صدا را عوض کنید.
 • اگر دستگاه خروجی تنها روی تلویزیون شما کار نمی کند. تلویزیون را تعمیر کنید.

هماهنگ نبودن صدا و تصویر تلویزیون

مشکلات صدا در تلویزیون ممکن است به انحاء مختلفی خود را نشان دهد که در این میان عدم هماهنگی صدا و تصویر یک نمونه از آن است. در صورتی‌که مشکل عدم هماهنگی صدا و تصویر به خود برنامه پخش شده مربوط نباشد، به احتمال زیاد مشکل پیش آمده مربوط به Power دستگاه است که در صورت عدم رسیدگی ممکن است به بخش سیستم کنترل سرایت کند.

ایراد در پاور دستگاه فقط با تعویض و در سیستم کنترل صوتی با تعمیر و تعویض حل می شود. البته در موارد معدودی با همگام سازی صدا و تصویر در تنظیمات صوتی تلویزیون این مورد از مشکل صدای تلویزیون نیز رفع می گردد. در هر حال تشخیص صحیح این مسئله نیاز به بررسی دقیق دستگاه توسط کارشناسان جهت تعمیر صدای تلویزیون دارد.

چرا تلویزیون تصویر دارد صدا ندارد 

تجربه تماشای تلویزیون بدون صدا می تواند بسیار نا امید کننده باشد. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی رخ دهد و درک اینکه چرا تلویزیون تصویر دارد ولی صدا ندارد، می تواند به شما کمک کند تا مشکل را سریع تر حل کنید. در ادامه این متن به بررسی دقیق دلایل تلویزیون تصویر دارد ولی صدا ندارد می پردازیم.

تعمیر صدای تلویزیون

دلایل مشکل تلویزیون تصویر دارد ولی صدا ندارد و روش های رفع مشکل

 • اتصالات و کابل ها: یکی از رایج ترین دلایل برای این مشکل، خرابی یا شل بودن اتصالات و کابل های متصل به تلویزیون است. اگر کابل ها آسیب دیده یا به درستی متصل نشده باشند، ممکن است تصویر انتقال یابد ولی صدا قطع شود. اولین قدم، بررسی تمامی کابل های متصل به تلویزیون است. مطمئن شوید که همه کابل ها، از جمله کابل های صوتی و HDMI، به درستی وصل شده اند.
 • تنظیمات تلویزیون: گاهی اوقات، تنظیمات داخلی تلویزیون می تواند باعث قطع صدا شود. این می تواند شامل تنظیمات صدا یا انتخاب ورودی نادرست باشد. بررسی و تنظیم مجدد این تنظیمات می تواند مشکل را حل کند. برای بررسی این مشکل به منوی تنظیمات تلویزیون بروید و مطمئن شوید که تنظیمات صدا در حالت صحیح قرار دارد.
 • مشکلات سیگنال: ضعیف بودن سیگنال تلویزیون نیز می تواند باعث شود که صدا قطع شود، در حالی که تصویر همچنان پخش می شود. این مشکل معمولا با تغییر کانال یا بررسی اتصال آنتن قابل حل است. اگر سیگنال ضعیف باشد، ممکن است صدا قطع شود. امتحان کنید کانال ها را تغییر دهید تا ببینید آیا مشکل صدا در همه کانال ها وجود دارد یا مشکل صدا نداشتن تلویزیون از دلایل دیگری است.
 • آسیب فیزیکی: ضربه خوردن یا صدمه دیدن تلویزیون می تواند به قطعات داخلی آسیب برساند و باعث قطع صدا شود، حتی اگر تصویر همچنان پخش شود.
 • مشکلات برد الکترونیکی: اگر برد الکترونیکی تلویزیون دچار مشکل شود، ممکن است صدا قطع شود. این می تواند شامل خرابی برد تیکان یا برد اینورتر باشد.
 • بک لایت: در برخی موارد، مشکل مربوط به بک لایت تلویزیون است. اگر بک لایت خراب شود، ممکن است تصویر پخش شود ولی بدون صدا باشد.
 • بررسی دستگاه های جانبی: اگر از دستگاه های جانبی مانند دی وی دی پلیر یا کنسول بازی استفاده می کنید، مطمئن شوید که این دستگاه ها به درستی کار می کنند و صدا را انتقال می دهند.

برای حل این مشکل، ابتدا باید تمامی اتصالات و کابل ها را بررسی کنید. سپس، تنظیمات صدا و ورودی های تلویزیون را چک کنید تا مطمئن شوید که همه چیز به درستی تنظیم شده است. اگر مشکل از سیگنال است، باید اتصال آنتن را بررسی کنید. در صورت وجود آسیب فیزیکی یا مشکلات برد الکترونیکی، ممکن است نیاز به تعمیر یا تعویض قطعات باشد. اگر خودتان نتوانستید مشکل را حل کنید، بهتر است با نمایندگی تعمیر تلویزیون تماس بگیرید. 

استفاده از تلویزیون اصلی با صدا و تصویر با کیفیت، تجربه تماشای بهتری را برای شما فراهم می آورد و از هرگونه ناراحتی ناشی از مشکلات فنی جلوگیری می کند. همچنین در صورتی که تلویزیون شما تحت گارانتی است، می توانید جهت بررسی دقیق و رفع این مشکل به صورت رایگان به مرکز گارانتی کننده مراجعه کنید.

تعمیر صدای تلویزیون در محل

تعمیرات تلویزیون در محل یکی از خدمات ارائه شده توسط کارشناسان نمایندگی تعمیر صدای تلویزیون می‌باشد که به واسطه آن، شما مشتریان گرامی از دردسرهای ناشی از حمل و انتقال دستگاه به تعمیرگاه رهایی خواهید یافت. جهت بهره‌مندی از این سرویس کافی است تا در صورت بروز هر گونه ایراد در دستگاه، با نمایندگی تعمیرات تلویزیون تماس گرفته و درخواست «تعمیر تلویزیون در محل» را مطرح نمایید.

پس از هماهنگی‌های لازم، کارشناسان ما جهت اِعمال تعمیرات بر روی دستگاه، به مکان مورد نظر اعزام شده و تمامی عملیات تعمیر را در محل انجام می‌دهند. خدمات ارائه شده توسط این سرویس منحصر به اشکالی خاص نیست و کلیه ایرادات تصویر و صدای تلویزیون را شامل می‌گردد.

4.2/5 (30 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید