اشتراک گذاری

علت آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی و نحوه برطرف کردن آن

  • خانه
  • مقالات
  • علت آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی و نحوه برطرف کردن آن

یکی از مشکلات رایجی که در تلویزیون های ال جی کاربران را آزار می دهد، ایراد هایی است که در کیفیت و رنگ تصاویر ارائه شده در این تلویزیون ها مشاهده می شود. کیفیت تصویر در حالت های مختلفی ممکن است به هم بریزد. یکی از این موارد، آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی است. این مشکل که کیفیت تصویر را به شدت کاهش می دهد و لذت استفاده از تلویزیون را از بین می برد، می تواند به دلایل مختلفی ایجاد شود که اکثرا بروز مشکلات سخت افزاری و خرابی برخی قطعات اصلی دلیل آبی شدن صفحه تلویزیون ال جی است.

تعمیر تلویزیون در صورت آبی شدن تصویر نمایش داده شده در آن یک پروسه بسیار تخصصی است و حساسیت زیادی دارد و باید حتما در مراکز تعمیرات تخصصی مانند مرکز سخت افزار ایران دنبال شود. در ادامه می خواهیم اطلاعات بیشتری در خصوص دلیل آبی شدن صفحه تلویزیون ال جی و روش های تعمیر و رفع این مشکل را ارائه دهیم.

علت آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی

بررسی دلایل مختلف آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی

همان طور که گفته شده به دلایل مختلفی ممکن است تصویر در تلویزیون ال جی به هم بریزد و رنگ تصاویر آبی شود. مهم ترین دلیل ضربه هایی است که به پنل تلویزیون وارد می شود. ضربه و آسیب های فیزیکی وارد شده به نمایشگر تلویزیون می تواند مستقیما کیفیت تصویر را از بین ببرد و در ادامه مشکل آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی را شاهد باشیم. دلیل مهم بعدی را می توان در نوسانات الکتریکی و جریان های مغناطیسی در نظر گرفت.

خرابی و بروز مشکل در بک لایت تلویزیون و مشکل پیکسل سوخته از عوامل مهم دیگر آبی شدن صفحه تلویزیون است. البته به هم خوردن تنظیمات رنگ و تصویر تلویزیون، روشن نگه داشتن زیاد از حد و طولانی مدت تلویزیون، گرما دیدن دستگاه، قرار گرفتن آن در معرض یک میدان مغناطیسی، تکان خوردن شدید تلویزیون در جا به جایی نادرست و غیر اصولی و مواردی از این دست هم می تواند دلیل آبی شدن تصاویر در تلویزیون های ال جی باشد.

چرا تصاویر به رنگ آبی در می آیند؟

دلایل مختلف آبی شدن صفحه تلویزیون ال جی را بررسی کردیم. اما دقیقا چرا هر یک از این موارد موجب می شوند رنگ تصاویر در تلویزیون آبی شود؟ هر یک از این آسیب ها، مانند جا به جایی غیر اصولی یا ضربه به پنل بسیار حساس تلویزیون های ال جی آسیب می رساند. در حالت عادی نور پس زمینه تلویزیون ها، که ناشی از نور بک لایت است به رنگ سفید بوده و همین نور بک لایت و پس زمینه سفید موجب نمایش تصاویر در تلویزیون می شوند.

زمانی که به هر دلیلی به این نور پس زمینه سفید تلویزیون ال جی آسیبی وارد شود، این نور به رنگ آبی تغییر می کند و به همین دلیل هم تصاویر در نمایشگر ال جی به رنگ آبی دیده می شوند. می توان گفت که اکثرا خرابی و مشکلات بک لایت است که می تواند به تغییر رنگ تصویر و آبی شدن صفحه تلویزیون منجر شود.

عیب یابی تخصصی برای رفع مشکل آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی

برای این که بتوان مشکل آبی شدن صفحه تلویزیون را برطرف کرد، باید ابتدا به صورت تخصصی دلیل بروز مشکل عیب یابی شود. تشخیص دلیل آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی بسیار کار تخصصی است و تنها به کمک ابزار های حرفه ای و توسط یک تعمیرکار مجرب امکان پذیر است. باید دید کدام بخش از تلویزیون دچار آسیب شده تا بر اساس آن راه کار مناسب برای رفع مشکل رنگ و کیفیت تلویزیون ارائه شود.

اگر بک لایت آسیب دیده باشد، باید لامپ های آن تعمیر و تعویض شود. گاهی نیز دلیل آبی شدن تصویر، خرابی برد پاور است که در اثر نوسانات جریان برق دچار مشکل شده است. خراب شدن پنل یا بروز مشکل در پیکسل های تلویزیون نیز باید برای تعمیر و رفع مشکل آبی شدن تصویر در تلویزیون ال جی در نظر گرفته شود. در نهایت بسته به تشخیص تعمیرکار و دلیل خرابی تصویر، روش مناسب جهت رفع این مشکل دنبال می شود.

رفع مشکل تلویزیون در صورت خرابی پنل

یکی از مهم ترین دلایل آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی، خرابی و آسیب هایی است که به پنل دستگاه وارد می شود. این قطعه بسیار حساس و به نسبت گران قیمت است. آسیب در اثر جا به جایی غیر اصولی، ضربه به نمایشگر و وارد شدن فشار به صفحه نمایش و آب خوردگی پنل تلویزیون می تواند به پنل آسیب برساند و به دنبال خرابی آن تصویر آبی رنگ شود. در این صورت باید پنل توسط تعمیرکار بررسی شود و میزان آسیبی که به آن وارد شده برآورد شود. در نهایت برای رفع مشکل آبی شدن صفحه تلویزیون ال جی باید پنل آن تعمیر و در صورت نیاز و نبودن چاره تعویض شود.

رفع مشکل خرابی بک لایت تلویزیون ال جی

یکی از اصلی ترین دلایل آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی، خرابی بک لایت است. به همین دلیل نیز رایج ترین روش تعمیر و رفع مشکل آبی شدن نمایشگر تلویزیون های ال جی مربوط به تعمیر و تعویض بک لایت در این دستگاه ها است. نقش بک لایت نور دهی به تصاویر است. اگر در این بخش مشکلی ایجاد شود، قطعا روی نور ها و رنگ های تصویر تاثیر آن منعکس می شود.

برای مثال ممکن است رنگ آبی با شدت بیشتری نمایش داده شود و به این ترتیب صفحه آبی رنگ دیده شود. خوشبختانه هم سو با رایج بودن بروز این مشکل در تلویزیون ها، تعمیر و رفع مشکلات بک لایت و حتی تعویض آن در صورت نیاز در بیشتر مواقع به راحتی انجام می شود. البته باز هم این کار کاملا تخصصی است حتما باید یک تعمیرکار مسلط به تعمیر تلویزیون ال جی این کار را انجام دهد.

رفع مشکل پیکسل هایی که روی رنگ آبی قفل شده اند

پیکسل ها مهم ترین اصل در کیفیت تصویر و نمایش رنگ های تلویزیون هستند. این پیکسل ها هستند که متناسب با نوع تصویر نمایش داده شده در تلویزیون، رنگ ها را تغییر می دهند. اگر پیکسل ها به هر دلیلی آسیب ببینند و پیکسل ها روی یک رنگ ثابت شوند و قفل کنند، ممکن است کیفیت تصویر و نمایش رنگ ها با مشکل مواجه شوند. یکی از این حالت ها هم آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی است که به دنبال قفل شدن و گیر کردن پیکسل ها روی رنگ آبی اتفاق می افتد.

برای رفع مشکل در صورتی که مشکلات پیکسل ها در تلویزیون به عنوان دلیل آبی شدن تصویر تشخیص داده شود، استفاده از یک سری برنامه های بازیابی تخصصی است. از این برنامه ها برای بازیابی و رفع مشکل پیکسل ها استفاده می شود. علاوه بر این مشکلات دمای محیط هم می تواند روی پیکسل ها تاثیر منفی بگذارد و موجب آبی شدن صفحه تلویزیون مورد نظر شود.

اینو بخون حتما به کارت میاد : تعمیر تلویزیون اولد ال جی

آیا رفع مشکل آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی امکان پذیر است؟

این که آیا این مشکل در تلویزیون های ال جی قابل رفع شدن است یا نه به چند عامل مهم بستگی دارد. اول این که دلیل خرابی چیست و آیا هزینه های لازم برای رفع مشکل آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی مقرون به صرفه است یا خیر؟ برای مثال در صورت نیاز به تعویض پنل تلویزیون، معمولا هزینه های تعویض بسیار بالا است.

نکته مهم دیگر هم مربوط به مرکز تعمیراتی و تعمیرکاری است که کار تعمیرات تلویزیون ال جی را انجام می دهد. یک مرکز تخصصی با استفاده از مهارت و تجربه شانس بیشتری برای رفع مشکل آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی دارد. برخی مواقع نیز با انجام یک سری کار های ساده می توان مشکل را برطرف کرد.

برای مثال تنظیم رنگ ها و کیفیت تصویر تلویزیون. از طرفی هم اگر دستگاه های الکترونیکی که یک جریان مغناطیسی قوی را اطراف تلویزیون ایجاد می کنند، نزدیک تلویزیون مورد نظر باشند، می توانند موجب آبی شدن صفحه تلویزیون شوند. بنابراین بهتر است این دستگاه ها را از اطراف تلویزیون دور کرده و مشکل را برطرف کنید.

3.3/5 (19 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩