اشتراک گذاری

علت ایجاد پیغام برنامه ریزی نشده در تلویزیون ال جی چیست ؟

یکی از پیام های رایج که اغلب کاربران ممکن است در تلویزیون خود مشاهده کنند، پیغام برنامه ریزی نشده در تلویزیون ال جی است. این پیغام که به دلایل مشخصی نمایان می شود، قصد دارد پیامی را به کاربران برساند. در این مطلب از مقالات تعمیر تلویزیون ال جی قصد داریم به جزئیات بیشتری از پیغام Not Programmed در تلویزیون اشاره کرده و روش های رفع آن را بیان کنیم.

پیغام برنامه ریزی نشده در تلویزیون ال جی

پیغام برنامه ریزی نشده در تلویزیون ال جی به چه معناست؟

همانطور که اشاره کردیم، پیغام برنامه ریزی نشده در تلویزیون به دلایل مشخصی در تلویزیون نمایش داده می شود. اغلب پیغام های خطا که در تلویزیون و سایر دستگاه های برقی نمایش داده می شود، نشان دهنده خرابی و وجود ایراد در دستگاه است.

اما پیغام Not Recommended در تلویزیون برخلاف سایر پیغام های خطا، بیانگر خرابی نرم افزاری یا سخت افزاری دستگاه نیست. بلکه این پیغام صرفا به دلیل کانال یابی نادرست تلویزیون نمایان می شود. در حقیقت با دیدن این پیغام باید بدانید که کانال یابی تلویزیون به درستی انجام نشده است. به همین منظور باید راهکارهایی را برای رفع آن به کار بگیرید.

راهکارهای حذف پیغام برنامه ریزی نشده در تلویزیون ال جی

به منظور حذف پیغام برنامه ریزی نشده در تلویزیون ال جی می توانید از راهکارهای زیر استفاده کنید:

کانال یابی دستی در تلویزیون ال جی

یکی از روش های ساده برای رفع پیغام Not Recommended در تلویزیون، کانال یابی به صورت دستی است. به همین منظور در ریموت کنترل گزینه منو و سپس تنظیمات را انتخاب کنید و وارد منوی مربوط به کانال ها شوید.  سپس با انتخاب گزینه کانال یابی دستی، گزینه تلویزیون دیجیتال را از بین گزینه ها برگزینید.

به منظور کانال یابی به صورت دستی، لازم است کد هر کانال را بدانید و آن را در قسمت UHFCH وارد کنید. پس از ورود کد مربوط به هر کانال، گزینه افزودن کانال یا به روز رسانی کانال ها را انتخاب کنید. سپسکانال ها را به طور دستی به لیست کانال های موجود بیفزایید. با این کار می توانید پیغام برنامه ریزی نشده را حذف کنید.

کانال یابی دستی در تلویزیون ال جی

کانال یابی خودکار درتلویزیون ال جی

روش دیگری نیز برای رفع پیغام برنامه ریزی نشده در تلویزیون ال جی کاربرد دارد که کانال یابی خودکار می باشد. در این روش نیازی به وارد کردن تک تک کد کانال ها به صورت دستی نداشته و کانال یابی به صورت اتوماتیک انجام می شود.

به همین منظور باید به منوی تلویزیون رفته و سپس به بخش تنظیمات وارد شوید. در اینجا گزینه کانال یابی خودکار یا همان Auto Tuning را مشاهده خواهید کرد که باید انتخاب نمایید. سپس با انتخاب گزینه Start، کانال یابی به صورت خودکار شروع می شود. پس از پایان فرایند کانال یابی، گزینه Done را بزنید تا از منوی کانال یابی خارج شوید.

کانال یابی خودکار درتلویزیون ال جی

ریست فکتوری کردن تلویزیون ال جی

ممکن است پس از انجام کانال یابی دستی یا اتوماتیک، باز هم با پیغام Not Programmed در تلویزیون ال جی روبرو شوید. در این شرایط توصیه می شود به ریست فکتوری تلویزیون ال جی پرداخته تا بتوانید این پیغام را رفع کنید. با این کار تلویزیون شما به تنظیمات کارخانه بازگشته و لازم است مجددا به اعمال تنظیمات در دستگاه بپردازید.

3/5 (2 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩