چرا تلویزیون هارد اکسترنال را نمی شناسد؟

عدم شناسایی هارد اکسترنال در تلویزیون یکی از مشکلاتی است که ممکن است هر کاربری با آن روبه رو شود. در دنیای امروز که استفاده از سی دی ها و دی وی دی ها رو به کاهش است، انواع هارد ها از جمله هارد اکسترنال توانسته است جایگرین خوبی برای سی دی ها و دی وی دی ها باشد. معمولا کاربرانی که از هارد اکسترنال استفاده می کنند، آرشیوی از فیلم ها و موسیقی ها یا برنامه های آموزشی گوناگون دارند و هر لحظه که بخواهند آنها را از طریق پورت USB ، play  می کنند.

با مواجه شدن با مشکلات اتصال و شناسایی هارد، سوالات بسیاری در ذهن کاربر ایجاد می شود که معمولا به تنهایی نمی تواند پاسخی برای آنها بیابد. اتصال هارد اکسترنال به تلویزیون مزایای بسیاری دارد. با عدم شناسایی هارد اکسترنال در تلویزیون کاربر به دنبال راه حل می گردد تا این مشکل را سریع حل کند. در ادامه سعی می کنیم به این راه حل ها اشاره کنیم.

عدم شناسایی هارد اکسترنال در تلویزیون

راهکارهای رفع مشکل عدم شناسایی هارد اکسترنال در تلویزیون

اگر با مشکل عدم شناسایی هارد اکسترنال در تلویزیون روبه رو هستید، لازم است قبل از اقدامی، به موارد زیر توجه کنید.

  • آیا تلویزیون شما از قابلیت اتصال فلش و هارد اکسترنال پشتیبانی می کند یا نه. شما می توانید با مراجعه به دفترچه راهنمای تلویزیون از این موضوع اطمینان حاصل کنید.
  • ضبط HDD در برخی مواقع از طریق حافظه ۳٫۰ USB یا USB SSD نمی تواند انجام شود.
  • تعدادی از هارد ها دارای قابلیت رمزگذاری هستند. اگر این قابلیت را در کامپیوتر فعال کرده باشید، امکان پخش و دسترسی به فایل ها در تلویزیون وجود نخواهد داشت. این قابلیت را باید ابتدا در کامپیوتر غیرفعال کنید.
  • اگر ویژگی YouView شما فعال باشد، ویژگی های Satellite و HDD REC در دسترس نخواهد بود

MBR هارد را تغییر دهید

برای حل مشکل عدم شناسایی هارد اکسترنال در تلویزیون، MBR هارد را تغییر دهید. MBR هارد خود را از حالت GPT به Basic تبدیل کنید، زیرا GPT توسط وسایلی نظیر تلویزیون و رسیور پشتیبانی نمی شود و در نتیجه دسترسی به اطلاعات هارد غیر ممکن می شود.

به فرمت استاندارد FAT32 توجه کنید

برای حل مشکل عدم شناسایی هارد اکسترنال در تلویزیون، به فرمت استاندارد FAT32 توجه کنید. برای شناخته شدن هارد در تی وی، باید حافظه هارد اکسترنال از فرمت استاندارد FAT32 پیروی کند. برای اطلاع از این موضوع لازم است هارد را از طریق کامپیوتر بررسی کنید.

اگر فرمت آرایش فایل حافظه NTFS باشد، روبه رو شدن با پیغام not recognized  طبیعی است. برای تغییر فرمت هارد اکسترنال ابتدا اطلاعات خود را در جایی مناسب کپی کنید. سپس بر روی درایور مربوط به حافظه هارددیسک اکسترنال مورد نظر راست کلیک کرده و گزینه Format را انتخاب کنید. سپس در پنجره باز شده در منوی کرکره ای File System گزینه FAT32 را انتخاب کنید و مراحل تایید را دنبال کنید. پس از چند دقیقه و با توجه به ظرفیت حافظه هارد، مراحل تبدیل فرمت انجام می شود. پس از اتمام کار اطلاعات را دوباره روی هارد اکسترنال بریزید.

پورت مناسب

مناسب نبودن پورت هم می تواند منجر به عدم شناسایی هارد اکسترنال در تلویزیون شود. دقت کنید که هارد را به پورت مناسب متصل کرده باشید؛ در غیر این صورت هارد توسط تلویزیون شناسایی نمی شود. اگر تلویزیون بیش از یک پورت USB دارد، هارد اکسترنال را به پورت USB که با برچسب HDD REC علامت گذاری شده است، متصل کنید.

تعمیرات تلویزیون در کرج

نمایندگی تعمیرات تلویزیون در کرج یک مرکز جامع است که عیب یابی، تعمیر و ترمیم انواع و اقسام تلویزیون ها در مدل های مختلف را بر عهده می گیرد. این مرکز که به کمک مرکز سخت افزار ایران راه اندازی شده است، نسبت به تعمیرات مدل های مختلفی از تلویزیون تسلط دارد. در این نمایندگی هیچ محدودیتی برای کاربران وجود ندارد. انواع و اقسام تی وی ها در مدل های مختلف توسط کارشناسان و تکنسین های ارشد، مورد بررسی قرار می گیرند. در این مرکز امکانات و تسهیلات بسیار متنوع و کاربردی فراهم است. این امکانات به هیچ وجه محدودیت ندارد و تمامی کاربران و تمام برند های تلویزیون را شامل می شود. پس اگر ساکن کرج بزرگ هستید و هم اکنون با تی وی خود درگیر مشکلات و اختلالاتی شده اید، به راحتی می توانید به کمک مرکز تعمیرات تلویزیون در کرج دستگاه خود را تعمیر و ترمیم کنید. تمامی سرویس ها همراه با ارائه ضمانت نامه های رسمی و کتبی است. برای دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

5/5 (2 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩