اشتراک گذاری

چرا تلویزیون آنتن ندارد؟

امروزه تلویزیون یکی از ابزارهایی است که انسان ها به وسیله ی آن با دنیای پیرامون خود ارتباط برقرار می کنند. به دلیل داشتن خصوصیات سرگرم کنندگی و آموزشی این تکنولوژی هوشمند علاوه بر منازل ما درتمامی ادارات، شرکت ها، سازمان ها، موسسات و… نیز وجود دارد. کاربرد بسیار این وسیله باعث شده است که تولیدکنندگان تلویزیون همه روزه به دنبال ارتقای کیفیت آن باشند. موارد متعددی باعث افزایش سطح کیفی این وسیله است. یکی از این موارد داشتن یک تصویر خوب و شفاف است. حال نکته اینجاست که برای داشتن یک تصویر خوب تلویزیونی، آنتن یکی از مهم ترین قسمت ها برای به دست آوردن یک تصویر خوب است.زمانی که تلویزیون آنتن ندارد امکان دارد مشکل از مدل آنتن شما باشد. بنابراین برای انتخاب آنتن مناسب از ساکنین قبلی محله ی خود و از همسایه هایتان کمک بگیرید.

از آن ها بپرسید آیا تصویر تلویزیونشان خوب است؟ از چه نوع آنتنی استفاده می کنند؟ برای پیدا کردن جهت آنتن تلویزیونتان، جهت آنتن های آن ها را مشاهده کنید. کاربران گرامی دراین مقاله قصد داریم شما را با دلایل و چرایی اینکه تلویزیون آنتن ندارد، نصب آنتن تلویزیون، کاربرد انواع آنتن تلویزیون، شیوه های نصب آنتن تلویزیون و مرکز تعمیرات تلویزیون آشنا کنیم.

تلویزیون آنتن ندارد

بررسی دلایل آنتن ندادن تلویزیون

درباره این مشکل که چرا تلویزیون آنتن ندارد باید گفت از قدیم یعنی از زمانی که تلویزیون ساخته شد و در اختیار انسان ها قرار گرفت تنظیم کردن آنتن تلویزیون بر روی پشت بام، کابل آنتن تلویزیون، تعمیر ونصب آنتن تلویزیون، یک مجموعه پر از مشکل بودند و در بیشتر مواقع وقت و هزینه زیادی را از افراد می گرفتند.

یکی از شاخصه های آنتن تلویزیون، گین یا بهره آن است Antenna Power Gain که با واحد دسی بل مشخص می‌گردد. هر چه واحد دسی بل بزرگتر باشد، سیگنال های خروجی این آنتن بیشتر خواهد بود و در نتیجه کیفیت این نوع آنتن تلویزیون بیشتر است.  بعضی شرکت‌های تولید کننده آنتن تلویزیون این شاخصه را در مشخصات آنتن تولیدی ذکر نمی‌کنند و این مساله در واقع ضعف شرکت مورد نظر در امر تولید را نشان می دهد.

کاربران گرامی برای فهمیدن این مساله که چرا تلویزیون آنتن ندارد باید گفت که آنتن تلویزیون، کابل آنتن، اتصالات تلویزیون مانند پریز، رابط و اسپیلر، گیرنده دیجیتال و خود تلویزیون، همگی تاثیر دارند و باید درست کار کنند. در تلویزیون های قدیمی معمولا علت این مشکل که چرا تلویزیون آنتن ندارد، عدم دریافت درست و ضعیف بودن سیگنال ها بود. در ادامه مقاله به شرایط و دلایلی که باعث عدم دریافت درست سیگنال ها و سیگنال دهی ضعیف می شود می پردازیم.

دلایل سیگنال دهی ضعیف آنتن تلویزیون

  1. وزش بادهای شدید و گردش آنتن.
  2. ایجاد مشکل در کابل آنتن، کابل آنتن باید استاندارد باشد و فرسوده نباشد.
  3. نداشتن پایه ی محکم و ثابت، حتی در آنتن های متحرک اتصال پایه ی آنتن به آن حتما باید محکم باشد.
  4. نامناسب و نامرغوب بودن برد الکترونیکی چاپی که کارکردش نگه داشتن کابل آنتن تلویزیون است. نامناسب بودن این قطعه و قاب مربوط به آن باعث ورود گرد و غبار و آب و رطوبت به داخل آن می شود و کیفیت سیگنال ها را به شدت پایین می آورد.
  5. وجود مانع در خط مستقیم بین آنتن فرستنده ی امواج تلویزیونی و آنتن گیرنده ی تلویزیون. بنابراین آنتن تلویزیون شما باید در محل و ارتفاع مناسب نصب شود.
  6. یکی دیگر از دلایل چرایی اینکه تلویزیون آنتن ندارد، دریافت یک سیگنال مشابه به طور همزمان از دو محل متفاوت است.
  7. برای نصب آنتن تلویزیون دقت داشته باشید که دریافت دویا چند موج از یک فرستنده که باعث ایجاد سایه درتصاویر سیستم آنالوگ می شود.
  8. وجود فاصله زیاد دستگاه و آنتن تلویزیون شما از برج فرستنده از دیگر دلایل سیگنال دهی ضعیف است. (همه ی امواج و سیگنال ها توسط برج فرستنده ارسال می شوند.)

رفع مشکل سیگنال دهی ضعیف آنتن تلویزیون

پیش ازاین گفته شد در بیشتر موارد زمانی که تلویزیون آنتن ندارد مشکل اصلی ضعف سیگنال دهی آنتن تلویزیون می باشد. این مشکل راه حل هایی دارد که در ادامه مقاله ی شرح داده خواهد شد:

ارتفاع تلویزیون را تنظیم کنید

آنتن های هوایی نسبت به آنتن های رومیزی که در داخل خانه و نزدیک تلویزیون نصب می شوند عملکرد بهتری دارند. دلیل این نحوه عملکرد نزدیک تر بودن آن ها به برج فرستنده ی سیگنال است. بنابراین آنتن هایی هوایی را در ارتفاع نصب کنید. بالکن یا نزدیک پنجره مکان مناسبی برای نصب آنتن تلویزیون هوایی نیست.

 از یک آنتن جهت دار برای تلویزیون خود استفاده کنید

در بیشتر مواقع علت اینکه تلویزیون آنتن ندارد و سیگنال ها را دریافت نمی کند, پیدا نکردن ایستگاه ها و برج های سیگنال توسط آنتن است. آنتن جهت دار سیگنال های تلویزیون را تقویت می کند زیرا محل دقیق برج های فرستنده ی سیگنال را به شما نشان می دهد.

چرا تلویزیون سیگنال ندارد ؟

استفاده از تقویت کننده ی آنتن (آمپلی فایرها یا بوسترها)

کارشناسان عموما برای رفع مشکل آنتن دهی تلویزیون تقویت کننده های حول ۱۴DB را پیشنهاد می کنند. بعضی از تقویت کننده های آنتن تلویزیون به سیستم نویز گیر نیز مجهز هستند و این شاخصه به میزان قابل توجهی در برطرف کردن مشکل آنتن دهی تلویزیون تاثیرگذار است. البته برای یافتن این سوال که چرا تلویزیون آنتن ندارد بهتر است قبل از خرید آنتن مورد استفاده ی خود انواع آن را بشناسید.

انتخاب بهترین مکان برای نصب آنتن تلویزیون

انتخاب بهترین مکان برای نصب آنتن تلویزیون یکی از راهکارهای برطرف کردن مشکل آنتن نداشتن تلویزیون است. سعی کنید آنتن را در مکان مناسب نصب کنید. برای رسیدن به این خواسته آزمون و خطا کنید تا متوجه بهترین مکان برای نصب آنتن تلویزیون و آنتن دهی بهتر شوید. برای پیدا کردن بهترین مکانی که هم جهت با ایستگاه های فرستنده ی سیگنال باشد می توانید ازنقشه ی FCC DTV استفاده کنید.

نمایندگی تعمیرات تلویزیون

به صورت کلی بهترین  اقدام برای سیگنال دهی بهتر آنتن تلویزیون و یا رفع هرگونه آسیب دیدگی آن و همینطور برای تعویض آنتن تلویزیون مراجعه به نمایندگی مجاز تعمیر تلویزیون و درنظر گرفتن استانداردهای نصب و تعمیر آنتن تلویزیون است. مرکز تعمیرات تی وی مانیتور یکی از بهترین مراکز فروش و عرضه ی انواع خدمات تعمیری و نصب آنتن تلویزیون می باشد.

متخصصان این مرکز به بهترین شکل ممکن به شما کمک می کنند که مشکل اینکه دستگاه تلویزیون شما آنتن ندارد را برطرف کنید. دقت داشته باشید گاهی نصب آنتن تلویزیون توسط افراد غیر حرفه ای باعث ایجاد مشکل و دوباره کاری در نصب می شود. لذا از شما دعوت می شود که جهت نصب و یا تعمیر آنتن تلویزیون خود با مراکز و نمایندگی های تی وی مانیتور مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید. این مرکز آماده ی ارائه ی تمامی خدمات تعمیر و نصب آنتن تلویزیون در محل می باشد.

3.9/5 (40 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩