اشتراک گذاری

قابلیت Auto Volume در تلویزیون چیست ؟

قابلیت Auto Volume در تلویزیون از جمله ویژگی هایی میباشد که به تلویزیون شما این امکان را میدهد که تفاوت میزان صدا در برنامه ها و تبلیغات را کنترل کنید. این اقدام به صورت خودکار توسط تلویزیون شما کنترل می شود تا وقتی از برنامه های تلوزیون هوشمند خود و یا حتی زمانی که از درگاه فلش دستگاه استفاده می کنید و پس از آن مایل به تماشای تلویزیون میباشد ، تفاوت صدا کنترل شود و صدای شبکه های تلویزیونی اذیت کننده و بلند نباشد. 

به عبارت دیگر، وقتی که شما از یک کانال تلویزیونی به کانال دیگر منتقل میشوید یا از برنامه های مختلف تلویزیونی به تبلیغات، خبرها، یا دیگر بخش های تلویزیونی با ولوم بلندی منتقل میشوید، قابلیت  Auto Volume در تلویزیون میکوشد تا اختلافات صدا را کمتر کند. این ویژگی معمولاً توسط سیستم های صوتی تلویزیون و یا اسپیکرهای مرتبط با آن کنترل می شود.

قابلیت Auto Volume یا همان صدای خودکار در تلویزیون

چرا تبلیغات تلویزیونی میزان صدا را بالا میبرند ؟

با توجه به اینکه معمولا با شروع تبلیغات تلویزیونی ، به پا می خیزیم و به سایر کار های خود رسیدگی میکنیم تا برنامه ی موردنظر ما مجددا شروع شود ، شرکت های تبلیغاتی با افزودن و بالا بردن صدای تبلیغات سعی بر شنیده شدن تبلیغاتشان حتی زمانی که از تلویزیون خود به دور هستیم دارند. 

اما موقعی هستند که کاری در این میان برای انجام نداریم و شروع تبلیغات با صدای بلند برای ما آزاد دهنده خواهد بود. در این شرایط میتوانیم با استفاده از تنظیمات دستگاه خود صدای خروجی از تلویزیون را صدا نگه داریم.

چگونه میتوانیم صدای تلویزیون را ثابت کنیم ؟

برای ثابت نگه داشتن صدای تلویزیون ، باید گزینه ی تنظیمات ویژگی صدای خودکار در تلویزیون را فعال کنیم. این گزینه معمولا در تمامی دستگاه های تلویزیون هوشمند در برند های مختلف موجود بوده و فقط کافیست تا آن را از بخش تنظیمات صدا پیدا کنید. بعد از فعال شدن این گزینه میتوانید میزان صدای موردنظر خودکار انتخاب و ذخیره کنید تا صدای تلویزیون به صورت ثابت باقی بماند. 

بطور کلی چند راه حل جهت رفع ایراد صدای بلند تلویزیون وجود دارد. برخی از این روش ها ، استفاده از تنظیمات خودکار کنترل صدا تلویزیون و استفاده از میکسر خارجی میباشد.

تغییر فرمت بیت استریم :

اگر گزینه بیت استریم را در تنظیمات صوتی فعال کرده اید و تلویزیون خود را به دستگاه های صوتی و تصویری مانند بلندگوها یا سینمای خانگی متصل نکرده اید، ممکن است میزان صدای تلویزیون به طور خودکار تغییر کند. 

شما باید تنها فرمت صوتی را به بیت استریم تنظیم کنید اگر به تلویزیون خود اسپیکر داخلی معمولی متصل کرده اید و یا اگر از سیستم بلندگوهای داخلی تلویزیون استفاده میکنید، باید گزینه خروجی را به پی سی ام تنظیم کنید.

راه اندازی مجدد تلویزیون و بررسی رفع مشکل :

علاوه بر موارد تنظیمات نرم افزاری و قابلیت های تنظیم خودکار صدای تلویزیون ، گاهی اوقات ممکن است تغییر صدا تلویزیون از حالت ثابت ، مربوط به ایراد سخت افزاری در ریموت کنترل ، اختلال در سیستم عامل تلویزیون و یا خرابی باند های دستگاه شما باشد. جهت بررسی موارد نامبرده نیاز است که طبق مراحل زیر اقدام نمایید:

  • باز نشانی سیستم عامل به تنظیمات کارخانه : جهت این اقدام نیاز است ابتدا وارد تنظیمات عمومی دستگاه شده و در بخش تنظیمات سیستم گزینه بازنشانی به تنظیمات اولیه را انتخاب کنید تا دستگاه راه اندازی مجدد شود و اختلالات نرم افزاری ایجاده شده در سیستم عامل یا ریموت کنترل رفع گردد.
  • خرابی باند ها : در صورتی که ایراد صدای دستگاه تلویزیون شما با تنظیمات کارخانه برطرف نشد، ایراد پیش آمده مربوط به خرابی قطعات میباشد که در این رابطه توصیه میگردد که خدمات تعمیرات تخصصی را از مرکز های تعمیرات تخصصی برند خود دریافت نمایید.

اضافه کردن میکسر خارجی  :

اگر میخواهید میزان صدای تلویزیون خود را در تمام دستگاه های متصل به آن ثابت نگه دارید، باید یک میکسر صوتی خارجی تهیه کرده و در کنار تلویزیون خود استفاده کنید. به عنوان مثال، شما ممکن است دستگاه های مختلفی مانند کنسول بازی، دستگاه های گیرنده یا ستاپ باکس  و غیره را متصل کرده باشید و میزان صدا هر بار که بین این دستگاه ها جا به جا  میشوید اذیت کننده باشد. 

برای رفع مشکل، باید یک میکسر صوتی خارجی تهیه کنید و تمام این دستگاه ها را به میکسر وصل کنید. و خروجی از میکسر به طور مستقیم به تلویزیون متصل شود. حالا میزان صدا را در میکسر به سطح مورد نظر خود تنظیم کنید که حتی زمان تغییر به دستگاه دیگر، ثابت بماند.

تنظیم کردن قابلیت  Auto Volume در تلویزیون  یا همان صدای خودکار :

اصلی ترین و بهترین راه حل جهت رفع مشکل صدا در برنامه های تلویزیونی ، قابلیت و ویژگی صدای خودکار میباشد. جهت تنظیم این قابلیت طبق مراحل زیر پیش روید :

  • ابتدا وارد منو تنظیمات شوید.
  • به بخش صوتی یا صدا بروید.
  • ممکن است یک گزینه به نام “صدای خودکار” یا “Auto Volume” داشته باشید. در صورت وجود این گزینه آن را انتخاب کرده و فعال نمایید. تا قابلیت Auto Volume در تلویزیون شما فعال شود.
  • بسته به مدل تلویزیون شما، ممکن است تنظیمات بیشتری برای کنترل صدای خودکار داشته باشد. از دکمه ها و منوهای مربوط به صدای خودکار در این بخش استفاده کنید تا تنظیمات مورد نظر خود را اعمال کنید.

لطفاً توجه داشته باشید که نحوه تنظیم صدای خودکار تلویزیون ممکن است بسته به مدل و برند  سازنده تلویزیون شما متغیر باشد. بهتر است درفترچه ی راهنمای تلویزیون خود را مطالعه کرده و دستورالعمل های خاص مربوط به این ویژگی را دنبال کنید. همچنین می توانید از مشاوره با کارشناسان تعمیر تلویزیون بهره مند شوید.

1/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩