اشتراک گذاری

چگونه لپ تاپ را به تلویزیون وصل کنیم؟

اینکه برای تماشای فیلم و سایر محتوای درون لپ تاپ خود تمایل به صفحه نمایش بزرگتری داشته باشید، طبیعی است. وصل کردن لپ تاپ به تلویزیون کار چندان دشواری نیست. کافی است نحوه ی انجام آن را آموزش ببینید و یک بار به درستی مراحل آن را طی کنید. البته از حرکات ناشیانه و دستکاری های بیجا باید پرهیز کنید. 

اگر با چگونگی اتصال لپ تاپ به تلویزیون آشنا نمی باشید، ادامه ی این مقاله را به دقت بخوانید. در اینجا قصد داریم هر آنچه که لازم است در خصوص اتصال لپ تاپ به تلویزیون بدانید را به طور جامع شرح دهیم.همچنین اگر قصد مشاهده محتوای گوشی خود در تلویزیون را دارید شما را به مطالعه مطلب  اتصال گوشی به تلویزیون دعوت می کنیم.

وصل کردن لپ تاپ به تلویزیون

وصل کردن لپ تاپ به تلویزیون از طریق HDMI

اصلی ترین روش وصل کردن لپ تاپ به تلویزیون استفاده از کابل های HDMI است. برای این منظور باید لپ تاپ دارای پورت مجزای HDMI باشد. اگر پورت DVI نیز موجود باشد، می توان چنین اتصالاتی را شکل داد. در این غیر صورت بهره گیری از پورت و کابل مجزای VGA نیز کارساز است. 

البته باید دقت داشته باشید که پورت ها و کابل های عنوان شده، معمولا نمی توانند صدای تصاویر را منتقل کنند. برای انتقال صدا یک کابل دیگر باید به دستگاه وصل کنید. به هر حال اگر صدا را هم بتوانید به تلویزیون منتقل کنید؛ با هیجانی بالا از بازی های درون سیستم استفاده خواهید کرد.

اتصال لپ تاپ به تلویزیون با استفاده از WiDi

راهکار دیگری برای وصل کردن لپ تاپ به تلویزیون وجود دارد که عموما در دستگاه های نسل جدید برندهای مختلف امکان پذیر است. قابلیت WiDi تکنولوژی نمایش بی سیم است. استفاده از این روش در گرو تهیه ی یک گیرنده ی WiDi می باشد. باید این گیرنده را به تلویزیون متصل سازید. لازم به ذکر است که روش WiDi برای بازی کردن توصیه نمی شود، چون سرعت بالایی ارائه نمی دهد. اما برای وب گردی و پخش فیلم می تواند کارایی لازم را عرضه نماید.

کیت بی سیم HDMI برای اتصال لپ تاپ به تلویزیون

روش دیگری برای استفاده از HDMI جهت وصل کردن لپ تاپ به تلویزیون وجود دارد که بدون نیاز به کابل های مجزا شکل می گیرد. فقط باید کیت بی سیم HDMI را از بازار تهیه کنید. نمایندگی رسمی تی وی مانیتور نیز می تواند در این بین کمک حال شما باشد و در مناسب ترین قیمت نمونه های مختلفی از این کیت را در اختیار شما قرار دهد. 

در هر روی باید نمونه ی مرغوب و اورجینال کیت HDMI را خریداری کنید؛ به لپ تاپ وصل کنید و بخش دیگر مخصوص HDMI را به تلویزیون اتصال دهید. این دسته از کیت های HDMI مانند کابلی عمل می کنند و به راحتی فرآیند اتصال را پدید می آورند.

مشکلی که ساختار این دستگاه ها را درگیر می کند، اتصال جداگانه ی فرستنده به لپ تاپ است. از طرفی کیت های HDMI سایز بزرگی دارند و ظرافت ساخاری لپ تاپ را مختل می کنند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هر یک از سه مرحله ی وصل کردن لپ تاپ به تلویزیون می توانید از کارشناسان ما کمک بگیرید. نمایندگی تعمیرات تلویزیون با تیم مجرب خود همواره آماده ی خدمت رسانی است.

اتصال لپ تاپ به تلویزیون از طریق وای فای

یکی از روش های مطمئن و رایج برای وصل کردن لپ تاپ به تلویزیون، از طریق وای فای امکان پذیر است. برای اجرای این روش لازم است تلویزیون شما به وای فای داخلی مجهز شده باشد. به منظور برقراری اتصال لپ تاپ به تلویزیون، ابتدا باید وای فای لپ تاپ و تلویزیون را روشن نمایید.

سپس با ورود به تنظیمات ویندوز، اقدام به انتخاب گزینه Device نمایید. حالا گزینه Bluetooth & other device را انتخاب نمایید.

اتصال لپ تاپ به تلویزیون از طریق وای فای

 پس از آن اقدام به انتخاب گزینه Add Bluetooth & other device نمایید. در این مرحله با کلیک روی گزینه Wireless display or dock، به انتخاب نام وای فای بپردازید. در آخرین مرحله از اتصال، به تایید پیغام نمایش داده شده روی تلویزیون اقدام نمایید.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩