نحوه اتصال ساندبار به تلویزیون از طریق بلوتوث

اگر در حال خواندن این مطلب هستید، قطعاً یک ساندبار بلوتوثی خریده‌اید و می‌خواهید آن را به تلویزیون خود وصل کنید. اگر تاکنون از ساندبار بی سیم استفاده نکرده‌اید، قطعاً نحوه اتصال ساندبار به تلویزیون از طریق بلوتوث را هم نمی‌دانید. اما نگران نباشید این کار پیچیده نیست و با کمی راهنمایی می‌توانید این کار را انجام دهید. در این مقاله بررسی این موضوع خواهیم پرداخت که چه زمانی قادر به اتصال ساندبار به تلویزیون با بلوتوث هستید و چگونه می‌توانید ساندبار خود را به تلویزیون بشناسانید.

اتصال ساندبار به تلویزیون

چه زمانی قادر به اتصال ساندبار به تلویزیون با بلوتوث هستید؟

بلوتوث یک پروتکل ارتباطی بی‌سیم است که به دستگاه‌های شما اجازه می‌دهد صدا را از طریق فرآیندی به نام «جفت‌سازی» یا همان Pairing انتقال دهند. بلوتوث تلویزیون شما را به یک دستگاه گیرنده که ساندبار است متصل می‌کند. برای اتصال ساندبار به تلویزیون از طریق بلوتوث باید هر دو دستگاه روی حالت «قابل پیدا کردن» قرار داشته باشند. این اجازه می‌دهد تمام دستگاه‌های بلوتوثی بتوانند به یکدیگر متصل شوند.

نحوه اتصال ساندبار به تلویزیون با بلوتوث

اتصال ساندبار به تلویزیون از طریق بلوتوث به مدل دستگاه شما بستگی دارد. اکثر تلویزیون‌ها از بلوتوث پشتیبانی می‌کنند و برای اتصال ساندبار نیازی به سیم‌کشی‌های دست و پاگیر نیست. اگر از تلویزیون‌های مدل جدید استفاده کنید، روی همه آن‌ها یک دکمه مخصوص فعالسازی بلوتوث وجود دارد که با زدن آن وارد صفحه تنظیمات بلوتوث می‌شوید، می‌توانید بلوتوث را فعال کرده و از فهرست موجود، نام ساندبار خود را انتخاب کنید. اما روش دیگری که برای فعالسازی بلوتوث وجود دارد، رفتن به صفحه تنظیمات تلویزیون و سپس گزینه Bluetooth در بخش تنظیمات صوتی است.

بیشتر بخوانید: مشخصات فنی مانیتور ۳۴ اینچ خمیده گیمینگ شیائومی

اتصال ساندبار بلوتوثی به تلویزیون‌های فاقد بلوتوث

ممکن است بسیاری از تلویزیون‌های قدیمی‌تر فاقد پشتیبانی از بلوتوث باشند. پس در این صورت اگر بخواهید بدون سیم این اتصال را برقرار کنید تکلیف چیست؟ خوشبختانه شما همچنان می‌توانید برای اتصال ساندبار به تلویزیون های فاقد بلوتوث نیز از این روش استفاده کنید. برای انجام این کار باید از آداپتورهایی استفاده کنید که پشتیبانی از بلوتوث را به تلویزیون شما اضافه می‌کنند. برای استفاده از آداپتور بلوتوثی در تلویزیون دو راه پیش روی شما است که به داشتن خروجی AUX یا نداشتن آن توسط تلویزیون شما بستگی دارد.

۱- تلویزیون‌هایی که دارای پورت خروجی AUX هستند

اگر تلویزیون شما دارای پورت خروجی AUX باشد، کار بسیار آسان خواهد بود. تمام چیزی که نیاز دارید استفاده از یک آداپتور بلوتوثی در تلویزیون خود با استفاده از یک کابل AUX است. زمانی که دستگاه آماده شد، آداپتور بلوتوثی را فعال کنید و آن را روی حالت “TX” بگذارید. منظور از TX همان Transmit به معنای انتقال است و وقتی شما آداپتور را روی این حالت بگذارید، این یعنی دستگاه شما اجازه دارد صدا را از تلویزیون به ساندبار انتقال دهد.

۲- تلویزیون‌هایی که دارای پورت خروجی AUX نیستند

اگر تلویزیون شما فاقد پورت خروجی AUX است، احتمالاً‌ دارای خروجی RCA خواهد بود. عملکرد این دو خروجی شبیه به یکدیگر است؛ پس جای هیچ نگرانی نیست. شما می‌توانید مثل روش بالا، از طریق یک کابل AUX همان مراحل بالا را انجام دهید. یعنی آداپتور بلوتوثی را به خروجی RCA تلویزیون وصل کنید و سپس حالت آداپتور را به TX تغییر دهید. سپس آن را به ساندبار خود وصل کنید. شما همچنین می‌توانید از یک آداپتور بلوتوثی استفاده کنید که توسط پورت دیجیتال اپتیکال به تلویزیون شما وصل می‌شود. در این روش هم کافیست آداپتور را به تلویزیون خود وصل کنید، سپس حالت انتقال صدا را روی TX قرار داده و تلویزیون را به ساندبار وصل کنید.

بیشتر بخوانید: جدیدترین تلویزیون سونی 2021

اتصال ساندبار فاقد بلوتوث به تلویزیون

راه حلی نیز برای اتصال ساندبار به تلویزیون با بلوتوث در ساندبارهایی که فاقد پشتیبانی از بلوتوث هستند وجود دارد. برای این کار کافیست یک رسیور بلوتوث به جک ۳.۵ میلی‌متری تهیه کنید و سپس آن را به جک صوتی ساندبار خود وصل کنید. سپس باید حالت ساندبار را روی RX  قرار دهید تا ساندبار شما به یک دستگاه بلوتوثی تبدیل شود و بتواند از طریق بلوتوث، به تلویزیون شما متصل شود. اگرچه توصیه می‌کنیم پیش از خرید ساندبار جدید، به پشتیبانی آن از بلوتوث دقت کنید تا دیگر نیازی به تهیه یک آداپتور جداگانه نباشد.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩