اشتراک گذاری

آموزش وصل کردن ویدئو پروژکتور به تلویزیون

وصل کردن ویدئو پروژکتور به تلویزیون را می توانید به صورت فیزیکی و از طریق کابل ‌های HDMI انجام دهید. همچنین این امکان را دارید که از روش های بی سیم همچون تراشه‌ وای ‌فای استفاده کنید. روشی که امروزه بسیار مرسوم شده، این است که دیوایس های مختلف را به این منظور تهیه نمایید. 

از جمله این تجهیزات گیرنده های دیجیتال و دستگاه های پخش جریانی هستند که با قیمت مناسبی به فروش می رسند. در ادامه نحوه اتصال ویدئو پروژکتور به تلویزیون را آموزش می دهیم. در صورت بروز هر گونه مشکل می توانید با کارشناسان آموزش تعمیرات تلویزیون تماس بگیرید.

آموزش وصل کردن ویدئو پروژکتور به تلویزیون

انتخاب روش وصل کردن ویدئو پروژکتور به تلویزیون

ویدئو پروژکتورها به دلیل دارا بودن صفحه بزرگ باعث می شوند لذت مشاهده محتواهای ویدئویی دوچندان گردد. علاوه بر آن قادرند بسیاری از وظایف تلویزیون را انجام دهند. بنابراین می توانید از این دستگاه ها برای تماشای فیلم مورد علاقه خود یا انجام بازی ها استفاده کنید. 

اما اگر بخواهید برنامه های تلویزیون را از طریق پروژکتور مشاهده نمایید، به تجهیزات خاصی نیاز خواهید داشت. به طور کلی جهت وصل کردن ویدئو پروژکتور به تلویزیون لازم است یکی از دیوایس های زیر را در اختیار داشته باشید:

این مطلب جذاب را از دست ندهید : نحوه استفاده از کنترل از راه دور در تلویزیون

تیونر تلویزیون

تیونر یا TV tuner نوعی دستگاه مخصوص است که در پروژکتورها دیده نمی شود و عملکردی همچون تلویزیون دارد. به این صورت که اگر تیونر را به آنتن و ویدئو پروژکتور اتصال دهید، قادر خواهید بود برنامه کانال های مختلف را مشاهده نمایید.

گیرنده‌ دیجیتال

روش دیگر برای جایگزین کردن ویدئو پروژکتور به جای تلویزیون این است که از Cable box استفاده کنید.‌ این تجهیزات که به نام گیرنده‌ دیجیتال معروف هستند، توسط کابل HDMI به ویدئو پروژکتور متصل می شوند.‌ پس از برقراری ارتباط بین دو دیوایس، کانال های تلویزیون را در پروژکتور دریافت خواهید کرد. برای دریافت راهنمایی بیشتر در این مورد یا تعمیر تلویزیون خود می توانید از کارشناسان تی مانیتور کمک بگیرید.

دستگاه پخش جریانی

روش دیگر برای وصل کردن ویدئو پروژکتور به تلویزیون این است که به سراغ دیوایس های پخش جریانی یا Streaming device بروید. کافی است یک کابل HDMI تهیه کنید، سپس دستگاه Streaming device را به پروژکتور خود اتصال دهید. پس از ایجاد ارتباط بین این دو امکان مشاهده برنامه های نظیر تلویزیون یوتیوب فراهم می شود.

راهنمای انتخاب محافظ مناسب تلویزیون در این مقاله

برنامه ‌های بومی

بعضی از مدل های پروژکتور قادرند نرم افزارهای بومی را اجرا کنند. اگر دستگاه شما نیز این قابلیت را دارد، می توانید برنامه‌ کانال های مختلف را بدون نیاز به دیوایس های مجزا به راحتی تماشا نمایید.

برای اتصال پروژکتور به تلویزیون ابتدا باید یکی از روش های گفته شده را برگزینید. در صورتی که تمایل دارید فرآیند اتصال را از طریق کابل انجام دهید، گیرنده های دیجیتال بهترین گزینه هستند. اگر بخواهید برای وصل کردن ویدئو پروژکتور به تلویزیون از دستگاه‌ پخش جریانی استفاده کنید، باید آن را خریداری نمایید. 

چنانچه پروژکتور شما دارای قابلیت پشتیبانی از نرم ‌افزار‌های بومی است، تنها لازم است بودجه ای را برای پرداخت هزینه اشتراک برنامه در نظر بگیرید.  

مراحل اتصال پروژکتور به تلویزیون با استفاده از سیم

در این روش برای متصل کردن پروژکتور به تلویزیون کافی است مراحل زیر را طی کنید:

  • پروژکتور خود را روشن نموده و یک سر کابل HDMI را به پورت ورودی آن وصل نمایید.
  • سپس سمت دیگر کابل HDMI را به دیوایس مورد نظر اتصال دهید. این دیوایس می تواند دستگاه‌ پخش، گیرنده‌ دیجیتال یا تیونر تلویزیون باشد.
  • در گام بعدی ویدئو پروژکتور را به یک سیستم صوتی یا بلندگو متصل کنید.
  • در صورت استفاده از گیرنده دیجیتال باید مدتی منتظر بمانید تا دستگاه اطلاعات مربوط به برنامه های تلویزیون را دریافت نماید. اکنون می توانید برنامه های کانال ها را توسط پروژکتور مشاهده کنید.

آیا اتصال پروژکتور به تلویزیون به صورت بی سیم امکان پذیر است؟

در صورتی که تمایل به استفاده از سیم نداشته باشید، بهتر است بین دو دستگاه به صورت بی سیم ارتباط برقرار نمایید‌. این ترفند ضمن کم هزینه بودن مانع از به هم ریختن محیط به خاطر وجود سیم‌ ها و کابل ها می شود.

به منظور وصل کردن ویدئو پروژکتور به تلویزیون به صورت بی سیم لازم است نخست یک ابزار فرستنده بی سیم خریداری کنید. این گجت ها با تمام دستگاه هایی که پورت HDMI دارند، سازگار هستند. بنابراین قادرید پروژکتور را در نقاط مختلف منزل یا حتی بیرون از خانه بدون کابل به تلویزیون متصل کنید. پس از تکمیل مراحل اتصال، مشاهده ویدئوهای زنده از فیسبوک، فیلم نت، یوتیوب و سایر سایت ها امکان پذیر خواهد بود.  

برای کسب اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید : آموزش فعال کردن حالت مهمان در تلویزیون هوشمند

نحوه اتصال ویدئو پروژکتور به تلویزیون به صورت بی سیم

جهت اتصال ویدئو پروژکتور به تلویزیون باید فرستنده بی سیم را به پورت HDMI پروژکتور وصل نمایید. روش دیگر این است که از وای فای برای ایجاد ارتباط بین دستگاه ها استفاده کنید. مواقعی که پروژکتور روی سقف نصب شده، اتصال بی سیم گزینه مناسبی محسوب می گردد. همچنین برای محیط های شلوغ که ازدحام جمعیت زیاد است، توصیه می شود از WIFI استفاده کنید.

نحوه اتصال ویدئو پروژکتور به تلویزیون به صورت بی سیم
5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩