اشتراک گذاری

چرا تلویزیون فلش را نمی خواند؟

فلش مموری ها حافظه های کاربردی کوچکی هستند که امروزه با اتصال به انواع دستگاه های دیجیتال فرآیند تبادل اطلاعات را آسان نموده اند. به دلیل پیشرفت های شگرفی که تکنولوژی در چند ساله ی اخیر پیدا کرده است، فلش ها به عنوان حافظه های قدرتمند و مطمئن مورد استفاده ی همگان قرار گرفته اند. 

خوانده نشدن فلش در تلویزیون یکی از اتفاقات رایجیست که حین استفاده از ویژگی های تلویزیون های هوشمند ممکن است برای هر کاربری دردسرساز گردد. عواملی چون پورت صدمه دیده، رمز دار بودن فلش، فرمت فلش و … می توانند موجب بروز مشکل شناخته نشدن فلش مموری توسط تلویزیون گردند. با ما همراه باشید تا به شناسایی هر یک از دلایل خوانده نشدن فلش در تلویزیون بپردازیم.

چرا تلویزیون فلش را نمی خواند؟

دلایل شناسایی نشدن فلش در تلویزیون 

  1. فرمت نامناسب فلش 
  2. ساختار معیوب فلش مموری
  3. پورت صدمه دیده تلویزیون

بررسی دلایل خوانده نشدن فلش در تلویزیون

فرمت نامناسب فلش

مهم ترین دلیل خوانده نشدن فلش در تلویزیون فرمت غیر استاندارد است. اگر فرمت فلش چیزی غیر از FAT32 باشد، احتمال دارد تلویزیون قادر به تشخیص مموری اتصالی نباشد. در این میان برخی از تلویزیون های هوشمند با قابلیت خواندن انواع مدل های مختلف مموری طراحی شده اند، اما گاهی دیده شده است که فرمتی مانند NTFS در هیچ دستگاهی خوانده نمی شود. مناسب ترین راه حل در صورت بروز چنین مشکلی، تغییر فرمت فلش است. در این راستا دقت کنید که پیش از تغییر فرمت حتما از اطلاعات موجود در فلش بک آپ تهیه کنید.

این مقاله را از دست ندهید : 👈 آموزش وصل کردن USB به تلویزیون 👉

ساختار معیوب فلش مموری

آن چه که در خوانش صحیح فلش توسط تلویزیون نقش دارد، سلامت ساختار فلش مموری است. وجود مشکلاتی چون شکستگی و خمیدگی فلش از عمده ترین دلایل شناخته نشدن فلش مموری توسط تلویزیون هستند. اگر به هر دلیلی فلش معیوب باشد نه تنها فلش شناسایی نمی شود، بلکه دستگاه تلویزیون هیچ گونه واکنشی در خصوص حضور فلش نشان نخواهد داد.

پورت صدمه دیده ی تلویزیون

گاهی ممکن است پورت تلویزیون براساس عوامل مخربی چون ضربه صدمه دیده و با وجود فرمت مناسب فلش و ساختار سالم آن مشکل خوانده نشدن فلش در تلویزیون به وجود آید. در این حالت می توان از پورت دیگری استفاده کرد، اما همواره می توانید با مراجعه به نمایندگی تعمیرات تلویزیون چنین اختلالاتی را در کوتاه ترین زمان ممکن مرتفع سازید.

نکات مهم در نحوه ی وصل کردن فلش به تلویزیون

وصل کردن USB به دستگاه تلویزیون برای جلوگیری از پیدایش مشکلاتی چون خوانده نشدن فلش در تلویزیون بایدها و نبایدهای خاصی دارد. در صورتی که قصد وصل کردن فلش به تلویزیون را دارید، بهتر است با نحوه ی صحیح انجام این کار آشنا شوید. به خاطر داشته باشیدکه در حین دسترسی اتصال فلش به تلویزیون به یکباره تلویزیون را خاموش نکنید. 

از طرفی حتما پس از استفاده از فلش آن را از تلویزیون جدا نمایید. توجه داشته باشید که متصل ماندن همیشگی این دستگاه ها  جدا از آنکه می تواند موجب بروز اختلالاتی در کارایی فلش شود به مرور زمان باعث ظهور انواع ایرادات فنی در دستگاه تلویزیون نیز می گردد.

نمایندگی تعمیرات تلویزیون

تلویزیون های هوشمند امروزی دارای قابلیت های فراوان و مدرنی می باشند که به دلیل استفاده ی مکرر و طولانی مدت در طی ساعات شبانه روز می توانند دچار اختلالات فنی متعددی گردند. در این میان مراجعه به مراکز تعمیراتی معتبر، نیازی غیر قابل چشم پوشی برای بازیابی صحیح کارایی تلویزیون است.  نمایندگی تعمیرات تلویزیون مرکز مجاز تعمیر انواع تلویزیون های برندهای مطرح دنیا می باشد.

این مرکز ضمن بهره گیری از دانش به روز کارشناسان مجرب فعالیت کرده و کلیه ی عیوب انواع تلویزیون های گوناگون موجود در بازار را در بالاترین سطح کیفی ممکن مرتفع می سازد. لازم به ذکر است که ارائه ی گارانتی و ضمانت نامه های معتبر کتبی نیز از دیگر ویژگی های بارز خدمات تخصصی نمایندگی تعمیرات تلویزیون می باشد که تجربه ی استفاده از دستگاهی بی نقص را به دنبال دارد.

5/5 (2 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩