اشتراک گذاری

نحوه استفاده از حالت بازی در تلویزیون هوشمند سامسونگ

  • خانه
  • مقالات
  • نحوه استفاده از حالت بازی در تلویزیون هوشمند سامسونگ

فعال کردن حالت بازی در تلویزیون سامسونگ می تواند برای علاقه مندان به گیم بهترین تجربه را رقم بزند.  چون در کنار کیفیت بالای تصویر، بازی با اندازه بزرگ نشان داده می شود که لذت آن را دو چندان می کند. این قابلیت با تأخیر ورودی پایین باعث می شود تا افراد بازی را بدون لرزش یا تار شدن تصویر روی یک صفحه بزرگ انجام دهند. در ادامه با مرکز تعمیر تلویزیون سامسونگ همراه باشید باشید تا به نحوه استفاده از حالت Game Mode در تلویزیون سامسونگ بپردازیم.

نحوه استفاده از حالت بازی در تلویزیون هوشمند سامسونگ

آموزش فعال کردن حالت بازی در تلویزیون سامسونگ

متصل کردن PlayStation یا Xbox One به تلویزیون هیجان گیمینگ چندین برابری را برای کاربر رقم می زند. زمانی که بتوانید بین کنسول خود و تلویزیون ارتباط برقرار کنید، حالت Game mode به صورت اتوماتیک فعال می گردد. از آنجا که بسیاری از افراد در این رابطه با چالش مواجه می شوند، در ادامه بحث روش وصل کردن کنسول برای فعال کردن حالت بازی در تلویزیون سامسونگ را بیان خواهیم کرد. مقاله چگونه تلویزیون سامسونگ را ریست فکتوری کنیم ؟ را مطالعه کنید.

چگونه کنسول بازی را به تلویزیون سامسونگ متصل کنید

بسیار اهمیت دارد که اتصال کنسول به تلویزیون به درستی انجام گیرد تا حالت Game mode بدون هیچ مشکلی روشن شود. برای این کار ابتدا کابل HDMI را به تلویزیون وصل نمایید. به منظور بهره بردن از وضوح تصویر 4k باید کابل را به پورت مناسب آن اتصال دهید. پورت HDMI شماره 4 دستگاه که در بخش جانبی آن علامت بازی وجود دارد، به این منظور مناسب است.

اکنون زمان آن رسیده که هم تلویزیون و هم کنسول را روشن کنید تا دستگاه به صورت اتوماتیک به منبع وصل شده سوئیچ نماید.‌ پس از مدتی کوتاه مشاهده خواهید کرد که حالت بازی در تلویزیون فعال شده است.

استفاده از حالت بازی از طریق کامپیوتر

روش دیگری می توانید به کمک آن حالت بازی در تلویزیون سامسونگ را روشن کنید، این است که رایانه شخصی خود را به تلویزیون وصل نمایید. به این منظور مراحل زیر را دقیقا انجام دهید:

  • نخست کابل HDMI را به پورت HDMI شماره ۴ تلویزیون که در بخش جانبی آن علامت بازی به چشم می خورد، وصل کنید.
  • در گام بعدی به هنگام اتصال رایانه به تلویزیون حالت Game mode را با ورود به بخش Quick settings یا همان تنظیمات سریع روشن نمایید.
استفاده از حالت بازی از طریق کامپیوتر
  • البته این کار را می توانید از طریق قسمت Settings نیز انجام دهید. به این صورت که ابتدا دکمه Home Button را بر روی ریموت تلویزیون بفشارید.
  • سپس وارد بخش Settings شوید و روی گزینه Game mode بزنید تا فعال شود.
استفاده از GAME MODE از طریق کامپیوتر

این مطلب مفید رو از دست نده : نصب فیلتر شکن در تلویزیون

فعال کردن حالت Game Mode در تلویزیون سامسونگ از طریق تنظیمات HDR

فعال کردن حالت Game Mode در تلویزیون سامسونگ از طریق تنظیمات HDR نیز امکان پذیر است. چنانچه تلویزیون شما قادر نیست موقع وصل کردن کنسول یا رایانه به طور اتوماتیک تنظیمات مربوط به Input Signal Plus  را فعال کند، باید این کار را به طور دستی انجام دهید.

اعمال تنظیمات به این شکل است که گزینه HDMI Input Signal Plus را برگزینید تا قابلیت‌ 2.1 HDMI برای دستگاه اتصال یافته روشن شود. برای کنسول هم HDMI Input Signal Plus به صورت اتوماتیک در حالت Game mode فعال می گردد.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩