اشتراک گذاری

آموزش کار با ریموت کنترل Magic Remote

ریموت کنترل جادویی یک تکنولوژی ویژه و منحصر به فرد در تلویزیون های هوشمند به حساب می آید. استفاده از این نوع از ریموت باعث میشود که تجربه کاربری بهتر و بهبود یافته تری داشته باشید. در مقاله، به نحوه کار با ریموت کنترل اسمارت پرداخته و آن را مورد بررسی قرار میدهیم.

آموزش کار با ریموت کنترل Magic Remote

جزییات استفاده از ریموت کنترل جادویی

بطور کلی کنترل های اسمارت یا هوشمند قابلیت های زیادی را برای شما ارائه می دهند. از جمله این قابلیت ها می توانیم به جستجو در اینترنت با موس ، طراحی کوچک همراه با کاربرد بالا ، پشتیبانی از ویس ریموت ، وجود ناحیه لمسی و تاچ و بسیاری قابلیت های دیگر است. در ادامه به جزئیات بیشتری از ریموت کنترل های اسمارت میپردازیم.

این مقاله نکات جالب و جدیدی را شرح می دهد : چگونه مشکل کار نکردن AirPlay در تلویزیون را حل کنیم ؟

آموزش کنترل کردن موس

ریموت کنترل جادویی از حرکات شما نیز برای کنترل موس تلویزیون در وب سایت ها و جستجو در اینترنت استفاده میکند. برای فعال سازی قابلیت موس گزینه حرکات یا دکمه ای که شکل موس است را فشار دهید و بصورت بیسیم و با حرکات دست خود از این قابلیت استفاده کنید. میتوانید با حرکات مختلف، در منوها جا به جا شده یا به برنامه ها و ویژگی های مختلف دستگاه خود دسترسی پیدا کنید. مقاله آموزش تنظیم DNS تلویزیون برای شما مفید است.

کلیدهای اصلی در ریموت کنترل جادویی

  • دکمه Home: با فشار دادن این دکمه میتوانید وارد صفحه اصلی منوی تلویزیون شوید.
  • دکمه Back: برای بازگشت به صفحه قبلی یا خروج از منوها استفاده میشود.
  • دکمه Settings: برای باز کردن منوی تنظیمات تلویزیون از این گزینه استفاده کنید.
  • دکمه Mic: این دکمه برای استفاده از ویس ریموت جهت دستورات صوتی استفاده میشود.

ناحیه لمسی در ریموت کنترل جادویی

روی ریموت کنترل ناحیه ای لمسی وجود دارد که به عنوان یک تاچ پد عمل میکند. با لمس کردن و جابجایی انگشتان خود، میتوانید در منوها حرکت کنید یا قابلیت های مختلف را فعال کنید.

استفاده از ویس ریموت در کنترل اسمارت

با فشار دادن روی دکمه Mic و صحبت کردن با ریموت، میتوانید دستورات صوتی خود به دستگاه ارسال کنید. در این ویژگی امکان جستجو، تغییر کانال، و اجرای دستورات دیگر برای شما قابل انجام خواهد بود.

اینو بخون حتما به کارت میاد : ترفندهای استفاده از تلویزیون هوشمند

کار با کنترل از راه دور

برای کنترل دستگاه های جانبی مانند اسپیکر یا دستگاه های متصل به تلویزیون، میتوانید از قابلیت کنترل از راه دور استفاده کنید. ویژگی کنترل از راه دور با دستگاه های متصل به HDMI-CEC سازگار است.

بطور کلی برای اینکه بتوانید همواره از تمام ویژگی ها و قابلیت های ریموت کنترل جادویی خود بهرهمند شود از دفترچه راهنمای کاربری تلویزیون و ریموت کنترل استفاده کنید. با استفاده از این روش میتوانید بهترین تجربه کار با تلویزیون خود را داشته باشید. همچنین، در صورت بروز هرگونه مشکل ماننده خرابی کنترل یا موارد نرم افزاری از قبیل وصل نشدن از طریق بلوتوث یا خرابی موس، میتوانید از طریق مراکز تعمیرات تلویزیون و نمایندگی های مجاز اطلاعات مورد نظر یا کسب نمایید و یا بصورت حضوری به این مراکز مراجعه کنید.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩