اشتراک گذاری

نیت در صفحه نمایش تلویزیون به چه معناست؟

 در این مقاله برآنیم تا به مفهوم نیت در صفحه نمایش تلویزیون، تفاوت بین نیت و لومن و دلیل اهمیت نگهداری از نیت بپردازیم. بنابراین اگر شما نیز جزو آن گروه از کاربرانی هستید که علاقه به کسب اطلاعاتی در این باره دارید، می‌توانید با ما همراه باشید. نیت، که این روزها از سوی سازندگان صفحه نمایش و تلویزیون مکرراً جهت تبلیغ‌ مورد استفاده قرار می‌گیرد، در واقع یک واحد روشنایی است که نشان می دهد میزان روشنی صفحه نمایش تلویزیون، گوشی هوشمند، مانیتور کامپیوتر، لپ تاپ یا نوع دیگری از صفحه نمایش به چه میزان است.

با توجه به این تعریف، بدیهی است که هرچه تعداد نیت‌ها بیشتر باشد، میزان روشنایی صفحه نمایش بیشتر باشد. روشن تر می شود. البته بد نیست بدانید که «نیت» واحدی رسمی برای اندازه گیری میزان روشنایی نیست. واحد رسمی موجود برای این اندازه‌گیری در حال حاضر «کاندلا در هر متر مربع» است که حتما به گوش شما نیز خورده است. (میزان روشنایی هر کاندلا، برابر با میزان روشنایی یک شمع در سطحی با وسعت یک در یک متر است).

نیت در صفحه نمایش تلویزیون به چه معناست؟

تفاوت بین نیت و لومن چیست؟

اگر شما نیز جزو آن گروه از کاربرانی هستید که تصور می‌کنند واحد اندازه گیری شدت نور لومن است، توصیه می‌کنیم که این تصور را کنار بگذارید. لومن در واقع چیزی است که اغلب برای اندازه گیری شدت نور لامپ، چراغ قوه، پروژکتور و سایر موارد مورد استفاده قرار می‌گیرد. تفاوت بارزی که میان نیت در صفحه نمایش تلویزیون و لومن وجود دارد آن است که لومن ها، برخلاف نیت، نور را در یک ناحیه مشخص نشان نمی‌دهند.

لومن شدت نور متصاعد شده از منبع را –چه بزرگ باشد و چه کوچک- نشان می دهد. بد نیست بدانید که لامپ های برق، چراغ قوه و پروژکتورها نیز بر حسب لومن اندازه گیری می‌شوند. لومن در واقع نشان دهنده‌ی مقدار نوری است که دستگاه آن را منتشر می‌کند؛ در حالی که نیت در صفحه نمایش تلویزیون کار اندازه‌گیری میزان نور صفحه نمایش تلویزیون را انجام می‌دهد.

آیا نیت در صفحه نمایش تلویزیون واقعاً اهمیت دارد؟

پرسشی که ممکن است ذهن شما را به عنوان یک کاربر درگیر سازد آن است که به چه دلیل نیت در صفحه نمایش تلویزیون نیاز به مراقبت دارد. جواب این پرسش را می‌توان در این حقیقت جستجو دارد که هرچه تعداد نیت های تلویزیون بیشتر باشد، نمایشگر روشن تر است. ممکن است هنگامی که به دنبال خرید یک تلویزیون جدید باشید، این فاکتور یک عامل مهم برای شما نباشد، اما آنچه که ارزش دارد این است که تلویزیون روشن تر می تواند تصویر درخشان‌تری را در اتاق روشن ارائه دهد.

این مسئله در ارتباط با گوشی‌های تلفن همراه و سایر گجت های کاربردی امروزی نیز صدق می‌کند. واقعیت آن است که یک صفحه نمایش در صورت برخورداری از نیت های متعدد، حتی با وجود تابش نور خورشید نیز همچنان روشن خواهد ماند بود. اگر چه برخی از کارشناسان بر یان باورند که نیت در صفحه نمایش تلویزیون چندان هم مهم نیست؛ چرا که بسیاری از کاربران حتی نمی‌توانند آن را تعریف و یا تشخیص دهند.

نمایندگی تعمیر و فروش تلویزیون

مرکز تعمیرات تی وی مانیتور ارائه دهنده تمامی خدمات مورد نیاز به کاربران و دارندگان دستگاه های تلویزیون و مانیتور است. کاربران گرامی می توانند با مراجعه به نمایندگی تعمیرات تلویزیون تخصصی ترین خدمات مرتبط با تعمیر و فروش انواع دستگاه های مانیتور و پنل های تی وی را دریافت نمایند. تعمیرات تی وی مانیتور در این مرکز محدود به مدل و برند خاصی نیست و از تمامی خدمات ترمیم، تعویض و تعمیری که در فهرست خدمات پس از فروش این نمایندگی ذکر شده است، پشتیبانی می کند.

در این مرکز -به منظور کسب رضایت و آسایش خاطر هموطنان گرامی،- تمامی سرویس‌های ترمیم، تعویض و تعمیر مرتبط با مانیتورهای مدلهای گوناگون تلویزیون اعم از تلویزیون های پلاسما، ال سی دی، تلویزیون های ال ای دی، تلویزیون های هوشمند و پنل های OLED به همراه گارانتی عرضه‌ می‌گردد.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩