اشتراک گذاری

پشتیبانی تلویزیون های هوشمند سامسونگ از الکسا و گوگل اسیستنت

  • خانه
  • اخبار
  • پشتیبانی تلویزیون های هوشمند سامسونگ از الکسا و گوگل اسیستنت

تلویزیون های برند سامسونگ همیشه در حال به روز رسانی است و سازندگان این تلویزیون ها همیشه سعی داشته اند تا مشخصاتی جدید و مبتنی بر فناوری را به کاربران ارائه دهند. یکی از نقاط ضعف این دستگاه ها، عدم پشتیبانی از دستیار صوتی هوشمند گوگل و الکسا بود. اما در آخرین به روز رسانی های شرکت مشخص شده که قابلیت پشتیبانی تلویزیون های هوشمند سامسونگ از الکسا و گوگل اسیستنت، هم اکنون در اختیار کاربران است.

به این ترتیب کاربران می توانند از ویژگی های الکسای آمازون و دستیار هوشمند گوگل در این دستگاه ها بهره مند شوند. با در اختیار داشتن الکسا و گوگل اسیستنت در تلویزیون های جدید سامسونگ، کاربران این دستگاه ها می توانند از قابلیت های کاربردی این دستیاران هوشمند بهره مند شوند.

پشتیبانی تلویزیون های هوشمند سامسونگ از الکسا

چطور سامسونگ شانس استفاده از این دستیاران صوتی هوشمند را به دست آورد؟

پشتیبانی تلویزیون های هوشمند سامسونگ از الکسا و گوگل اسیستنت از آن جایی آغاز شد که در حوزه فناوری دستیار صوتی هوشمند گوگل و الکسای آمازون با هم به صورت یکپارچه شدند. به این ترتیب فرصتی برای شرکت سامسونگ مهیا شد تا بتواند از این دستیاران هوشمند در تلویزیون های خود استفاده کند. تا پیش از این تلویزیون های سامسونگ تنها از دستیار هوشمند بیکسبی بهره مند بودند.

اما با این تغییر ایجاد شده، اکنون در تلویزیون های هوشمند سامسونگ می توان در کنار دستیار هوشمند بیکسبی، از قابلیت های الکسا و گوگل اسیستنت در تلویزیون های جدید سامسونگ نیز بهره مند شد.

تعمیرات تلویزیون سامسونگ در نمایندگی رسمی سامسونگ

کدام سری تلویزیون ها از این ویژگی بهره مندند؟

بر اساس اعلام شرکت سامسونگ قرار است تمام تلویزیون های اولد این شرکت در سال 2019 قابلیت پشتیبانی از الکسای آمازون و گوگل اسیستنت را داشته باشند. به این ترتیب تمام تلویزیون های تولیدی از سال 2019 به بعد می توانند از این دو دستیار هوشمند بهره مند شده و با کمک آن ها کنترل شوند.

پشتیبانی تلویزیون های هوشمند سامسونگ از الکسا و گوگل اسیستنت را می توان از سال 2019 تا کنون شاهد بود. البته در حال حاضر اگر یک تلویزیون هوشمند سامسونگ در خانه دارید نیز می توانید با بررسی آن دریابید که آیا امکان دریافت این دستیاران صوتی برای تلویزیون مورد نظر وجود دارد یا خیر. اگر الکسا و گوگل اسیستنت در این دستگاه ها پشتیبانی شوند، به به روز رسانی سیستم عامل تلویزیون نیاز خواهید داشت.

نحوه پشتیبانی تلویزیون های هوشمند سامسونگ از الکسا و گوگل اسیستنت

نکته ای که در خصوص بهره مند شدن این دستگاه ها از این دستیاران هوشمند وجود دارد این است که تنها در صورتی می توان از الکسا و گوگل اسیستنت در تلویزیون های جدید سامسونگ بهره مند شد که در کنار این تلویزیون ها، دستگاه های مرتبط با دستیاران هوشمند را نیز تهیه کرد.

برای مثال برای استفاده از دستیار هوشمند الکسا آمازون به آمازون اکو نیاز است. همچنین کاربران برای استفاده از گوگل اسیستنت نیز به گوگل هوم نیاز دارند. علاوه بر این ها می توانند برای استفاده از این دستیاران هوشمند هر نوع اسپیکر هوشمند مبتنی بر این دستیاران صوتی را نیز تهیه کرده تا بتوانند از قابلیت پشتیبانی تلویزیون های هوشمند سامسونگ از الکسا و گوگل اسیستنت بهره ببرند.

چه قابلیت هایی با این دستیاران هوشمند قابل کنترل است؟

به صورت کلی پشتیبانی تلویزیون های هوشمند سامسونگ از الکسا و گوگل اسیستنت در مرحله اولیه قرار دارد و هنوز دستیار هوشمند مورد استفاده در خود تلویزیون ها همان دستیار هوشمند بیکسبی است. در نتیجه این دستیاران هوشمند تازه وارد تنها می توانند دستورات ابتدایی را دریافت و تحت کنترل داشته باشند. در اسپیکر های هوشمند مبتنی بر این دستیاران صوتی هوشمند می توان مشخصاتی مانند کم و زیاد کردن یا بستن صدای تلویزیون را کنترل کرد.

حتی می توان تلویزیون را خاموش یا روشن کرد و ورودی های تلویزیون را نیز تعویض کرد. برخی از برنامه ها را نیز می توان از طریق اسپیکر های هوشمند مبتنی بر الکسا یا گوگل اسیستنت اجرا یا کنترل کرد. برای دسترسی و  استفاده از قابلیت های پیشرفته تر و کنترل های بیشتر، باید همچنان از دستیار هوشمند بیکسبی استفاده کرد. برای مثال کنترل از راه دور تلویزیون را باید همچنان از طریق همین دستیار هوشمند اختصاصی تلویزیون های سامسونگ انجام داد.

آیا پشتیبانی تلویزیون های هوشمند سامسونگ از الکسا و گوگل اسیستنت ارزشمند است؟

شاید هنوز در ابتدای مسیر ورود به این بخش از دنیای فناوری، تلویزیون های سامسونگ راه طولانی را در پیش داشته باشند. خصوصا که برای بهره مند شدن از قابلیت های این دستیاران هوشمند نیاز به خرید یک دستگاه مجزا و مبتنی برای دستیاران هوشمند است. با این حال این قدم اول شرکت سامسونگ با توجه به گسترش استفاده از دستیاران هوشمند و افزایش دستگاه های مبتنی بر گوگل اسیستنت و الکسا آمازون، می تواند گام بزرگی محسوب شود و این برند را به یکی از برند های پر طرفدار بازار تبدیل کند.

اگر نگاهی به دنیای فناوری بیاندازیم متوجه افزایش تقاضا برای دستگاه های هوشمند و مبتنی بر فناوری خواهیم بود. از این رو قطعا قدم های بعدی شرکت سامسونگ در این زمینه قابل توجه تر و رو به جلو تر خواهد بود. با این حال با توجه به این که در حال حاضر شرکت ال جی و سونی نیز از این دستیاران هوشمند پشتیبانی می کنند، قطعا پشتیبانی تلویزیون های هوشمند سامسونگ از الکسا و گوگل اسیستنت تاثیر قابل توجهی در کاربری این دستگاه ها در جهان خواهد داشت.

4/5 (2 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩