اشتراک گذاری

مشکل خاموش و روشن شدن تلویزیون سامسونگ

در حال تماشای یک فیلم یا سریال فوق‌العاده جذاب هستید که ناگهان تلویزیون خاموش و روشن می‌شود. یا اینکه پس از روشن کردن تلویزیون، لوگوی شرکت سازنده تلویزیون نمایش داده شده و مجدداً تلویزیون خاموش می‌شود. درواقع مشکل خاموش و روشن شدن تلویزیون ، مشکل رایجی است که اکثر کاربران تلویزیون با آن دست و پنجه نرم کرده‌اند. اما از آن‌جایی که کاربران تلویزیون سامسونگ بیشتر با این مشکل روبه‌رو می‌شوند، قصد داریم به بررسی مشکل خاموش و روشن شدن تلویزیون سامسونگ و علت آن بپردازیم. پس ادامه مقاله را از دست ندهید.

مشکل خاموش و روشن شدن تلویزیون سامسونگ

دلایل خاموش و روشن شدن تلویزیون سامسونگ

خرابی مین برد تلویزیون سامسونگ

البته تنها عاملی که موجب بروز مشکل خاموش و روشن شدن تلویزیون سامسونگ می‌شود، خرابی برد پاور آن نیست. یکی دیگر از عواملی که می‌توان به عنوان دلیل بروز این مشکل در نظر گرفت، خرابی مین برد تلویزیون سامسونگ است. اما مین برد چیست و چه نقشی در تلویزیون دارد؟ به مین برد تلویزیون، مادربرد یا برد اصلی تلویزیون نیز گفته می‌شود.

درواقع نقش مین برد در تلویزیون مانند نقش مغز در بدن انسان است؛ چراکه مین برد وظیفه کنترل و مدیریت تمامی بخش‌های تلویزیون را برعهده دارد. بنابراین تمامی دستورهایی که ما به عنوان کاربر به تلویزیون می‌دهیم، از طریق مین برد به اجزای تلویزیون مورد نظر منتقل شده و درخواست ما اجرا می‌شود. بر روی مین برد تلویزیون قطعات و اجزای بسیار مهمی شامل: CPU یا پردازنده اصلی، بخش‌های تیونر (گیرنده‌های دیجیتال یا آنالوگ) و انواع ورودی و خروجی‌ها قرار می‌گیرند.

خرابی برد پاور تلویزیون سامسونگ

برد پاور وظیفه تامین برق تلویزیون را برعهده دارد. بنابراین روشن شدن تلویزیون را مدیون برد پاور آن هستیم. درواقع برد پاور پس از دریافت برق 220 ولت، ولتاژ آن را که از نوع ac است به ولتاژ dc تبدیل می‌کند. درنهایت ولتاژ dc را به مین برد تلویزیون می‌فرستد تا مین برد با انتقال ولتاژ dc به سایر اجزای تلویزیون، موجب روشن شدن تلویزیون شود. بنابراین می‌توانیم احتمال دهیم که یکی از دلایل مشکل خاموش و روشن شدن تلویزیون سامسونگ، خرابی برد پاور تلویزیون است.

چگونه باید مشکل خاموش روشن شدن تلویزیون سامسونگ را برطرف کرد؟

همانطور که اشاره کردیم مشکل خاموش و روشن شدن تلویزیون سامسونگ یا به دلیل خرابی برد پاور آن است یا به دلیل خرابی مین برد تلویزیون. تعمیر هر یک از این قطعات تلویزیون سامسونگ به تخصص نیاز دارد بنابراین نمی‌توان از یک کاربر معمولی توقع داشت که این قطعات را تعمیر کند. بنابراین به شما پیشنهاد می‌کنیم که در صورت بروز مشکل خاموش روشن شدن تلویزیون سامسونگ با مرکز تعمیرات تی وی مانیتور تماس بگیرید. کارشناسان این مرکز بلافاصله جهت ارائه خدمات تعمیر تلویزیون سامسونگ در محل مورد نظر حاضر می‌شوند.

سوالات متداول کاربران در مورد خاموش روشن شدن تلویزیون  سامسونگ

آیا وجود گرد و غبار باعث خاموش روشن شدن تلویزیون می شود؟

نفوذ گرد و غبار به داخل دستگاه های الکترونیکی به مرور زمان باعث بروز اختلال در عملکرد دستگاه می شود. وقتی چنین مشکلی برای تلویزیون رخ دهد، ممکن است پاسخ آن کند شود. برای مثال وقتی دستگاه را روشن می کنید، طول بکشد تا تصویر نمایش داده شود. یکی از ایراداتی که به دلیل نشستن گرد و غبار روی اجزای داخلی دستگاه بروز پیدا می کند، مشکل خاموش و روشن شدن تلویزیون سامسونگ است. این اشکال وقتی رخ می دهد که گرد و غبار سیستم پاور شامل برد و کابل های آن را آلوده کرده باشد. در این صورت تعمیر تلویزیون شامل تمیز کردن آن و از میان برداشتن گرد و غباری است که وارد دستگاه شده.

نحوه غیرفعال کردن تایمر خواب به چه صورت است؟

وقتی تایمر خواب تلویزیون فعال باشد، با مشکل خاموش و روشن شدن تلویزیون سامسونگ روبرو می شوید. ممکن است این مورد به اشتباه تنظیم شده باشد و حالا بخواهید آن را غیرفعال کنید. انجام این کار در تلویزیون سامسونگ از طریق مسیر زیر در منوی تنظیمات انجام می شود:

Settings (All Settings) > General (General & Privacy) > System Manager > Time > Sleep Timer

چنانچه منوی تلویزیون خود را فارسی کرده باشید ، باید در تنظیمات دستگاه به دنبال عبارت «تایمر خواب» باشید.

مشکل خاموش روشن شدن تلویزیون سامسونگ می تواند به علت خرابی سوکت باشد؟

سوکت ها درگاه های ورودی دستگاه هستند که کابل های صدا و تصویر به آن ها متصل می شود. گاهی این سوکت ها دچار ایرادات الکترونیکی شده و اتصالی های رخ داده در آن ها موجب تداخل با کار پاور می شود. به همین دلیل هم می بینیم مشکل خاموش و روشن شدن تلویزیون سامسونگ رخ می دهد. در این صورت بررسی و تعمیر دستگاه باید هرچه سریعتر انجام شود؛ زیرا قطع و وصل شدن مداوم جریان برق، باعث مشکلات بیشتری خواهد شد.

تعمیر تلویزیون سامسونگ در محل به صورت تخصصی

با استفاده از سرویس تعمیر تلویزیون سامسونگ در محل، نه تنها می‌توانید نظارت و کنترل کاملی بر روی کار تعمیرکار داشته باشید بلکه می‌توانید در هزینه‌ و وقت خود نیز صرفه‌جویی کنید. خوشبختانه مرکز تعمیرات تی وی مانیتور خدمات تعمیر تلویزیون سامسونگ در محل را به کاربران این دستگاه ارائه می‌دهد. بنابراین اگر از کاربران تلویزیون سامسونگ هستید، می‌توانید جهت استفاده از این خدمات با مرکز تعمیرات تی وی مانیتور تماس بگیرید.

تخصصی‌ترین مرکز تعمیرات تلویزیون

مرکز تعمیرات تی وی مانیتور در زمینه تعمیر تلویزیون و مانیتور بدون هیچ‌گونه محدودیتی از نظر نوع مدل یا برند فعالیت می‌کند. از بارزترین ویژگی‌های این مرکز می‌توان به هزینه مناسب، سرعت بالا در تعمیرات، کیفیت در ارائه خدمات و مشتری‌مداری اشاره کرد. بنابراین می‌توانید تعمیرات تخصصی تلویزیون یا مانیتور خود را با اطمینان خاطر به مرکز تعمیرات تلویزیون بسپارید.

4.3/5 (23 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩