اشتراک گذاری

مشکل خاموش و روشن شدن تلویزیون سامسونگ

در حال تماشای یک فیلم یا سریال فوق‌العاده جذاب هستید که ناگهان تلویزیون خاموش و روشن می‌شود. یا اینکه پس از روشن کردن تلویزیون، لوگوی شرکت سازنده تلویزیون نمایش داده شده و مجدداً تلویزیون خاموش می‌شود. درواقع مشکل خاموش و روشن شدن تلویزیون ، مشکل رایجی است که اکثر کاربران تلویزیون با آن دست و پنجه نرم کرده‌اند. اما از آن‌جایی که کاربران تلویزیون سامسونگ بیشتر با این مشکل روبه‌رو می‌شوند، قصد داریم به بررسی مشکل خاموش و روشن شدن تلویزیون سامسونگ و علت آن بپردازیم. پس ادامه مقاله را از دست ندهید.

مشکل خاموش و روشن شدن تلویزیون سامسونگ

دلایل خاموش و روشن شدن تلویزیون سامسونگ

خرابی مین برد تلویزیون سامسونگ

البته تنها عاملی که موجب بروز مشکل خاموش و روشن شدن تلویزیون سامسونگ می‌شود، خرابی برد پاور آن نیست. یکی دیگر از عواملی که می‌توان به عنوان دلیل بروز این مشکل در نظر گرفت، خرابی مین برد تلویزیون سامسونگ است. اما مین برد چیست و چه نقشی در تلویزیون دارد؟ به مین برد تلویزیون، مادربرد یا برد اصلی تلویزیون نیز گفته می‌شود.

درواقع نقش مین برد در تلویزیون مانند نقش مغز در بدن انسان است؛ چراکه مین برد وظیفه کنترل و مدیریت تمامی بخش‌های تلویزیون را برعهده دارد. بنابراین تمامی دستورهایی که ما به عنوان کاربر به تلویزیون می‌دهیم، از طریق مین برد به اجزای تلویزیون مورد نظر منتقل شده و درخواست ما اجرا می‌شود. بر روی مین برد تلویزیون قطعات و اجزای بسیار مهمی شامل: CPU یا پردازنده اصلی، بخش‌های تیونر (گیرنده‌های دیجیتال یا آنالوگ) و انواع ورودی و خروجی‌ها قرار می‌گیرند.

خرابی برد پاور تلویزیون سامسونگ

برد پاور وظیفه تامین برق تلویزیون را برعهده دارد. بنابراین روشن شدن تلویزیون را مدیون برد پاور آن هستیم. درواقع برد پاور پس از دریافت برق 220 ولت، ولتاژ آن را که از نوع ac است به ولتاژ dc تبدیل می‌کند. درنهایت ولتاژ dc را به مین برد تلویزیون می‌فرستد تا مین برد با انتقال ولتاژ dc به سایر اجزای تلویزیون، موجب روشن شدن تلویزیون شود. بنابراین می‌توانیم احتمال دهیم که یکی از دلایل مشکل خاموش و روشن شدن تلویزیون سامسونگ، خرابی برد پاور تلویزیون است.

چگونه باید مشکل خاموش روشن شدن تلویزیون سامسونگ را برطرف کرد؟

همانطور که اشاره کردیم مشکل خاموش و روشن شدن تلویزیون سامسونگ یا به دلیل خرابی برد پاور آن است یا به دلیل خرابی مین برد تلویزیون. تعمیر هر یک از این قطعات تلویزیون سامسونگ به تخصص نیاز دارد بنابراین نمی‌توان از یک کاربر معمولی توقع داشت که این قطعات را تعمیر کند. بنابراین به شما پیشنهاد می‌کنیم که در صورت بروز مشکل خاموش روشن شدن تلویزیون سامسونگ با مرکز تعمیرات تی وی مانیتور تماس بگیرید. کارشناسان این مرکز بلافاصله جهت ارائه خدمات تعمیر تلویزیون سامسونگ در محل مورد نظر حاضر می‌شوند.

تعمیر تلویزیون سامسونگ در محل به صورت تخصصی

با استفاده از سرویس تعمیر تلویزیون سامسونگ در محل، نه تنها می‌توانید نظارت و کنترل کاملی بر روی کار تعمیرکار داشته باشید بلکه می‌توانید در هزینه‌ و وقت خود نیز صرفه‌جویی کنید. خوشبختانه مرکز تعمیرات تی وی مانیتور خدمات تعمیر تلویزیون سامسونگ در محل را به کاربران این دستگاه ارائه می‌دهد. بنابراین اگر از کاربران تلویزیون سامسونگ هستید، می‌توانید جهت استفاده از این خدمات با مرکز تعمیرات تی وی مانیتور تماس بگیرید.

تخصصی‌ترین مرکز تعمیرات تلویزیون

مرکز تعمیرات تی وی مانیتور در زمینه تعمیر تلویزیون و مانیتور بدون هیچ‌گونه محدودیتی از نظر نوع مدل یا برند فعالیت می‌کند. از بارزترین ویژگی‌های این مرکز می‌توان به هزینه مناسب، سرعت بالا در تعمیرات، کیفیت در ارائه خدمات و مشتری‌مداری اشاره کرد. بنابراین می‌توانید تعمیرات تخصصی تلویزیون یا مانیتور خود را با اطمینان خاطر به مرکز تعمیرات تلویزیون بسپارید.

4.3/5 (23 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩