چرا تلویزیون در حالت استندبای گیر می کند؟

امتیاز شما به این نوشته

گاهی اوقات ممکن است حالت استندبای تلویزیون به صورت خودکار فعال شود و ادامه ی استفاده از دستگاه دیگر مقدور نباشد. ساختار درونی تلویزیون های امروزی از پیچیدگی های فراوانی برخوردار است. در میان مدارهای گوناگون این دستگاه، بخش های الکترونیکی خاصی تعبیه می شود که تنها به هنگام حضور خرابی در تلویزیون شروع به کار می کنند. این دسته از اجزا که مدارهای محافظ نام دارند، عامل اصلی ایجاد حالت استندبای تلویزیون هستند. برای مقابله با حضور این وضعیت دردسرساز تلویزیون به ادامه ی این مطلب توجه کنید. همچنین می توانید به مقاله ی علت دیر روشن شدن تلویزیون بروید و با دلایل کلی اختلالات مرتبط با روشن شدن تلویزیون آشنا شوید.

حالت استندبای تلویزیون

حضور حالت استندبای تلویزیون چه زمانی دردسرساز است؟

همان طور که گفته شد، حضور حالت استندبای تلویزیون می تواند هشداری برای خرابی دستگاه باشد. به طور کلی در وضعیت استندبای، تلویزیون خاموش شده و چراغ پاور تلویزیون شروع به چشمک زدن می کند. این موضوع زمانی دردسرساز است که به دفعات تکرار شود و تلویزیون مدت طویلی را در چنین شرایطی سپری کند. گاهی ورودی های HDMI دستگاه نیز غیرفعال می شوند. فراموش نکنید که چشم پوشی از تداوم مشکل استندبای شدن نه تنها خود عاملی برای افزایش هزینه های تعمیراتی تلویزیون تلقی می شود، بلکه گاهی تا از کار افتادگی کامل تلویزیون نیز پیش می رود.

دلایل پیدایش حالت استندبای تلویزیون

خرابی پاور تلویزیون

یکی از دلایل اصلی پیدایش حالت استندبای تلویزیون، خرابی پاور آن است. تامین انرژی روشن شدن تلویزیون و نمایش تصاویر در پنل برعهده ی پاور یا همان منبع تغذیه ی دستگاه می باشد. زمانی که اختلالی در این بخش از تلویزیون ایجاد می شود، مدارهای حفاظتی دستوری برای شکل گیری حالت استندبای به مرکز کنترل تلویزیون ارسال می کنند. رفع خرابی های پاور موضوعی کاملا تخصصی است که از عهده ی کاربران عادی خارج است.

کارشناسان نمایندگی تی وی مانیتور با حضور در محل منزل شما می توانند کلیه ی ایرادات فنی پاور تلویزیون های مختلف را تعمیر کنند. خاطرنشان می نماییم که در صورت تشخیص نیاز به تعویض قطعه، از نمونه ی اورجینال مشابه استفاده خواهد شد تا هیچ گونه اختلالی در روند کاری دستگاه مورد نظر دیده نشود.

ناکارآمدی مین برد تلویزیون

اختلالات مین برد یکی دیگر از مواردی است که منجر به ایجاد حالت استندبای تلویزیون می شود. پس از پنل، مین برد مهم ترین بخش هر تلویزیون است که در صورت خرابی باعث خاموشی دستگاه می شود. برخی اوقات این برد تحت عوامل مخربی چون بی احتیاطی های کاربران و نفوذ آب ضعیف شده و دیگر نمی تواند ارتباط صحیحی میان بخش های مختلف تلویزیون تشکیل دهد. زیرا کلیه ی اتصالات داخلی مرتبط با صدا و تصویر و ورودی ها و خروجی های مختلف دستگاه تحت کنترل مستقیم مین برد قرار دارند.

تکنسین های ما در نمایندگی تی وی مانیتور با اعمال مراحل عیب یابی ریزبینانه کلیه ی مشکلات ساختاری اجزای مختلف مین برد تلویزیون را شناسایی کرده و در سطح کیفی بالایی برطرف می نمایند.

استفاده از کابل های نامرغوب HDMI

کیفیت کابل HDMI تلویزیون نقش بسیار پر رنگی در سلامت ساختار آن دارد. استفاده از کابل های نامرغوب و تقلبی HDMI آسیب های فراوانی را به مدارهای الکترونیکی دستگاه وارد می سازد. تداوم اتصال این گونه کابل ها به تلویزیون باعث سوختن CPU و خرابی مین برد نیز خواهد شد.

بنابراین تهیه ی کابل های اورجینال HDMI را برای حفظ سلامت تلویزیون مورد استفاده ی خود جدی بگیرید. کابل اورجینال مسلما قیمت بالاتری دارد، اما عملکرد صحیح دستگاه شما را حفظ کرده و از پیدایش حالت استندبای تلویزیون در اثر خرابی اجزای مختلف دستگاه جلوگیری می کند.

تعمیر تلویزیون به همراه گارانتی

تلویزیون در هر سایز و برندی که باشد، مصون از خرابی نیست. البته در این میان بی احتیاطی های کاربران نیز نقش دارد. در هر روی مشکل تلویزیون هر چه که باشد در نمایندگی تی وی مانیتور قابل حل است. نمایندگی تی وی مانیتور مجموعه ای فوق تخصصی است که به تعمیر و بازیابی انواع تلویزیون های موجود در بازار می پردازد. خدمات تخصصی این مرکز دارای هیچ گونه محدودیتی نبوده و کلیه ی اختلالات سیستماتیک تلویزیون های بزرگ و کوچک، قدیم و جدید را در بر می گیرد. خاطرنشان می نماییم توجه به فاکتورهای استاندارد و ارائه ی گارانتی و ضمانت نامه های معتبر کتبی از اولویت های اصلی سیستم کاری نمایندگی تی وی مانیتور می باشد.

تعمیر موبایل در مرکز سخت افزار ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید