در صورت فراموش کردن رمز تلویزیون سونی چه باید کرد؟

امروزه و با توجه به پیشرفت روز افزون تکنولوژی ، همه دستگاهای الکترونیکی به صورت هوشمند طراحی و ساخته می شوند ؛ چرا که اینکار باعث می شود تا کاربران بتوانند بسیاری از ویژگی هایی که خودشان علاقه دارند را به دستگاه مورد نظر خود بدهند و به گونه ای آن را شخصی سازی کنند. تلویزیون های سونی و یا هر برند دیگری نیز از این موضوع جدا نیستند ؛ یعنی تلویزیون های نسل جدید سونی همگی به صورت هوشمند طراحی شده و به بازار عرضه می شوند تا کاربران بتوانند ، تنظیماتی را که خودشان می خواهند در دستگاه اعل کرده و همچنین یک تجربه لذت بخش از کار با تلویزیون سونی خود داشته باشند. اما بهتر است بدانید که برای ورود به بخش های گوناگون تلویزیون سونی مانند قسمت تنظیمات رنگ و یا صدا باید حتما پسورد یا رمز عبور دستگاه را داشته باشید چرا که در صورت فراموش کردن رمز تلویزیون سونی دیگر قادر به اعمال تغییرات یا تنظیمات مد نظر خود در تلویزیون ، نخواهید بود.

بنابراین اگر شما هم به دنبال سوالاتی مانند: در صورت فراموش کردن رمز تلویزیون سونی چه باید کرد؟ یا راه های بازیابی رمز تلویزیون سونی هستید با ما تا انتهای این مقاله همراه بود تا بتوانید بهترین جواب را برای این سوال ، بدست آوردید.

فراموش کردن رمز تلویزیون سونی

راه های بازیابی رمز تلویزیون سونی

 • استفاده از مستر کد

یکی از بهترین روشهایی که هنگام  فراموش کردن رمز تلویزیون Sony باید به سراغ آن بروید ، استفاده از مستر کد است. باید بدانید که هر مدل از تلویزیون سونی برای خود یک مستر کد مشخص دارد به طوری که این کد به طور کامل به دستگاه همخوانی و سازگاری دارد ؛ در واقع با استفاده از این مستر کد مشخص ، کاربر می تواند مجدد رمز تلویزیون سونی خود را ریست کرده و یا در صورت فراموشی آن را بازیابی کند.

به طور مثال ، مستر کد تلویزیون سونی مدل Bravia عدد 4357 است ؛ اما به طور کلی در سایر مدل های تلویزیون سونی می توانید برای بدست آوردن مستر کد مدل دستگاه خود و در نهایت بازیابی رمز عبور آن به صورت زیر عمل کنید:

اینو بخون حتما به کارت میاد : نصب و تعمیر آنتن تلویزیون

 • ابتدا ریموت کنترل تلویزیون را برداشته و از روی آن دکمه Home را فشار دهید.
 • حال به منوی تنظیمات یا همان Settings رفته و سپس دکمه Ok را بزنید.
 • سپس در صفحه باز شده بر روی عبارت Personal Section کلیک کرده و از آنجا گزینه Parental Lock را انتخاب کنید. ( در واقع در این بخش شما می توانید دسترسی افراد متفرقه یا کودکان را محدود کنید به طوری که کسی بدون اجازه شما نتواند رمز دستگاه را تغییر دهد ؛ همچنین اگر در ابتدا و شروع فرایند بازیابی از شما کدی خواسته شد می توانید از رمزهای 9999 و یا 4357 استفاده کنید.)
 • اکنون در این مرحله از بازیابی رمز عبور تلویزیون Sony ، باید بر روی گزینه Change Pin کلیک کنید و سپس در کادر مشخص شده ، پسورد یا همان رمز عبور مدنظرتان را وارد کنید. همچنین بهتر است که این پسورد را در جایی برای خود یادداشت کرده تا در صورتی فراموشی بتوانید مجدد به آن دسترسی داشته باشید.
 • استفاده از ریست سخت افزاری

راهکار بعدی که در پاسخ به سوال ” در صورت فراموش کردن رمز تلویزیون Sony چه باید کرد؟ ” می توان به آن اشاره کرد ، انجام ریست سخت افزاری تلویزیون است. این روش مخصوصا هنگامی کارآمد بوده که ریموت کنترل تلویزیون در دسترس نیست و یا خراب شده است. حال برای انجام این کار باید مطابق مراحل زیر پیش بروید:

این مقاله را حتما مطالعه کنید : نحوه حذف کانال در تلویزیون

 • در گام نخست برای اجرای ریست سخت افزاری تلویزیون سونی باید دستگاه را خاموش کرده و آن را از برق جدا کنید.
 • اکنون باید از دکمه های تعبیه شده روی تلویزیون استفاده کنید و دکمه های پاور (خاموش و روشن کردن دستگاه) و ولوم منفی (دکمه کم کردن دستگاه) را به صورت همزمان فشار دهید.
 • حال در همین حالت مجدد ، تلویزیون را به برق وصل کنید و برای به نمایش درآمدن لوگوی سونی بر روی صفحه کمی صبر کنید.( در برخی از مدل ها نیز به جای اینکه صبر کنید تا لوگوی سونی ظاهر بر روی صفحه ظاهر شود باید منتظر بمانید تا چراغ ال ای جلوی دستگاه روشن شود.)
 • بعد از به نمایش درآمدن لوگو یا روشن شدن چراغ های ال ای دی ، دکمه ها را رها کرده تا تنظیمات کارخانه تلویزیون فعال شود. در این زمان تمامی تنظیمات دستگاه شما به حالت کارخانه برمی گردد و اصطلاحا تلویزیون سونی ریست فکتوری می شود.
 • اکنون شما می توانید مجدد برای تلویزیون سونی خود یک رمز عبور جدید تعیین کنید.
5/5 (2 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩