اشتراک گذاری

دلیل به هم ریختگی رنگ تلویزیون سونی چیست؟

با وجود اینکه کمپانی سونی یکی از بزرگترین کمپانی ها در زمینه تولید و ساخت لوازم خانگی همچون تلویزیون بوده اما محصولات این شرکت نیز گاهی دچار مشکل می شوند که یکی از این مشکلات به هم ریختگی رنگ تلویزیون سونی است. این ایراد می تواند به دلایل مختلفی به وجود آید که دانستن آنها باعث می شود شما بهتر بتوانید برای رفع این مشکل اقدام کرده و همچنین از تلویزیون خود بهتر نگهداری کنید. برای رفع این مشکل با نمایندگی تعمیر تلویزیون سونی تماس بگیرید.

به هم ریختگی رنگ تلویزیون سونی

علت قاطی شدن رنگ تلویزیون سونی

خرابی پنل

یکی از مهم ترین و اصلی ترین دلیل به هم ریختگی رنگ تلویزیون سونی ، خراب شدن پنل دستگاه است. دقت داشته باشد که پنل تلویزیون در واقع کل قسمت پشتی صفحه نمایش دستگاه را شامل می شود. این قسمت می تواند به دلایل مختلفی دچار خرابی یا آسیب شود. مقاله نقاط سفید روی تصویر تلویزیون را مطالعه کنید.

اولین دلیلی که می تواند باعث از کار افتادن پنل شود این است که تلویزیون را معرض رطوبت قرار دهید. با این کار معمولا رطوبت به داخل دستگاه نفوذ کرده و باعث قاطی شدن رنگ تلویزیون سونی می شود. از طرفی دیگر ممکن است ضربه ای شدید به بدنه دستگاه وارد شده یا مثلا تلویزیون شما روی زمین بیفتد در این صورت نیز پنل دچار آسیب شده و شما با مشکل قاطی شدن رنگ تلویزیون سونی رو به رو خواهید شد.

نکته مهمی که در این شرایط باید به آن توجه کنید این است که اگر پنل دستگاه خراب شده و به واسطه آن رنگ تلویزیون سونی شما به هم خورده باشد هیچ راهی برای تعمیر آن وجود ندارد و فقط باید پنل را تعویض کنید.

این مقاله را از قلم نیندازید : دلایل قرمز شدن رنگ صفحه نمایش تلویزیون چیست؟

خرابی بک لایت

از موارد دیگری که در پاسخ به سوال ” دلیل به هم ریختگی رنگ تلویزیون سونی چیست؟ ” می توان به آن اشاره کرد ، خرابی بک لایت دستگاه است. اگر با این بخش آشنایی ندارید باید بدانید که بک لایت در اصل لامپ هایی هستند که در قسمت پشتی صفحه تلویزیون قرار دارند و نور پردازی مربوط به صفحه را انجام می دهند.

حال اگر این لامپ ها خراب شده یا عملکرد درستی نداشته باشند باعث می شوند تا رنگ های موجود در صفحه تلویزیون به صورت پراکنده و به هم ریخته نمایش داده شوند. مهم ترین دلیلی که می تواند باعث خراب شدن بک لایت شود عبارت است از تنظیم نور صفحه نمایش تلویزیون به بالاترین میزان همچنین با بروز این مشکل در دستگاه خود بهتر است که در اولین فرصت با یک تکنسین ماهر در این زمینه تماس بگیرید.

سوختن پیکسل ها

از موارد دیگری که می توان در پاسخ به سوال علت قاطی شدن رنگ تلویزیون سونی چیست؟ به آن اشاره کرد سوختن پیکسل های دستگاه است. اگر با ساختار یک صفحه نمایش آشنایی داشته باشید می دانید که این صفحه از قطعات کوچکی تشکیل شده است که قادر هستند پیکسل های هر تصویر را نمایش دهند.

زمانی که پیکسل های این صفحه نمایش می سوزند یا اینکه با مشکل مواجه می شوند ممکن است مواردی همچون به هم ریختگی رنگ برای تلویزیون سونی شما به وجود آید.

اینو بخون حتما به کارت میاد : دلیل خرابی پنل تلویزیون چیست؟

به طور کلی هر پیکسل از ساختار RGB پشتیبانی می کند و می تواند مقادیر مختلفی را برای رنگ های قرمز ، سبز و ابی نمایش دهد. حال اگر به دلایل مختلفی همچون روشن ماندن طولانی مدت دستگاه ، این پیکسل ها بسوزند ممکن است رنگ های مختلف در تلویزیون سونی شما با هم قاطی شوند.

در این شرایط بهتر است که با نمایندگی های مربوطه تماس بگیرید تا تکنسین های ماهر در این زمینه به موقع وارد عمل شده و هر کدام از این پیکسل ها که سوخته اند را تعویض کنند اما بهتر است بدانید در صورت تشخیص خرابی کامل باید همه این بخش را تعویض کنید.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩