اشتراک گذاری

روشن نشدن تلویزیون سونی

روشن نشدن تلویزیون سونی اتفاق بسیار متداولیست که ممکن است پس از چند سال استفاده از تلویزیون های مدرن و باکیفیت سونی دردسرساز شود. مشکل روشن نشدن دستگاه تلویزیون به صورت ناگهانی، چندان ارتباطی به مدل و نوع برند سازنده ی سیستم ندارد؛ بلکه دلیل  این اتفاق می تواند در اثر اختلالات سخت افزاری و یا تداخلات قطعات داخلی در هر تلویزیونی رخ دهد.

در چنین شرایطی تنها راهکار بازیابی کارکرد تلویزیون، بررسی سلامت کابل اتصالی به منبع تغذیه است. اگر رابط های اتصال به برق به درستی کار می نمایند، اما تلویزیون روشن نمی شود، تلویزیون باید توسط تعمیرکاری حرفه ای بررسی شده و به شکل تخصصی تعمیر گردد. 

البته در میان آشنایی با راهکارهای پیشگیرانه و دلایل روشن نشدن تلویزیون سونی نیز خالی از لطف نبوده و می تواند بر طول عمر دستگاه تلویزیون بیافزاید. لازم به ذکر است که نمایندگی رسمی سونی با استفاده از دانش به روز کارشناسان خود همواره آماده ی خدمت رسانی در راستای رفع کلیه ی اختلالات فنی مرتبط با روشن نشدن تلویزیون سونی می باشد.

روشن نشدن تلویزیون سونی

دلایل پیدایش معضل روشن نشدن تلویزیون سونی

از اصلی ترین علل بروز معضل روشن نشدن تلویزیون سونی، فرسودگی قطعات داخلیست. تلویزیون معمولا روزانه به مدت طولانی روشن است و کاملا عادیست که پس از استفاده ی چند ساله مسیر فرسایش را طی کند. در این مسیر، فرسودگی مین برد مهم ترین بخش است که می تواند منجر به روشن نشدن تلویزیون گردد. از طرفی گاهی روشن نشدن LED یا LCD می تواند ناشی از خرابی برد پاور یا دکمه ی پاور باشد. در این میان خرابی جزیی ریموت کنترل تلویزیون سونی نیز ممکن است باعث پیدایش اختلالاتی در روند روشن شدن تلویزیون شود که باید نسبت به تعویض آن اقدام کنید.

راهکارهای رفع مشکل روشن نشدن تلویزیون سونی

اولین کار برای رفع مشکل روشن نشدن تلویزیون سونی بررسی کنترل دستگاه است. ریموت را کاملا مقابل دستگاه گرفته و دکمه ی روشن و خاموش را بزنید. بررسی کنید که آیا تلویزیون یا چراغ‌های LED روشن می شوند یا خیر. چنانچه چراغ‌ های LED روشن می ‌شوند، اما تلویزیون روشن نمی گردد، ری استارت و راه اندازی مجدد تلویزیون سونی ممکن است چاره ساز باشد.

راهکار دوم زدن دکمه ی پاور تعبیه شده در خود دستگاه است. اگر تلویزیون با فشار دادن این دکمه شروع به کار کند، اختلالاتی در ریموت وجود دارد. اما اگر تلویزیون با دکمه ی پاور نیز هیچ گونه عکس العملی نشان نداد، احتمالا ایراد از قطعات داخلی دستگاه تلویزیون است که نیازمند تعمیرات تخصصی می باشد. در این راستا توصیه می شود مراجعه به مراکز مجاز تعمیرات تلویزیون را به تعویق نیاندازید. چرا که این امر می تواند موجب سرایت خرابی به سایر بخش های تلویزیون گردد و هزینه های بازیابی را افزایش دهد.

نمایندگی رسمی تعمیرات تلویزیون

تلویزیون یکی از ملزومات زندگی امروزیست که ممکن است در اثر تداوم استفاده و یا بی احتیاطی های کاربران دچار اختلالات ساختاری گوناگونی گردد. نمایندگی رسمی تعمیرات تلویزیون مرکز مجاز تعمیر انواع تلویزیون های برندهای مطرح دنیاست. خدمات تخصصی این مرکز دارای هیچ گونه محدودیتی نبوده و کلیه ی عیوب تلویزیون های هوشمند امروزی را در بر می گیرد. 

لازم به ذکر است که توجه به پارامترهای استاندارد از اولویت های کاری نمایندگی تعمیرات تلویزیون است که موجب بازیابی دستگاه های معیوب در بالاترین سطح کیفی ممکن شده است. خاطرنشان می نماییم که ارائه ی گارانتی و ضمانت نامه های معتبر کتبی نیز از دیگر ویژگی های بارز اقدامات تعمیراتی این مجموعه است.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩