اشتراک گذاری

طرح سامسونگ برای کنترل تلویزیون با امواج مغزی

  • خانه
  • اخبار
  • طرح سامسونگ برای کنترل تلویزیون با امواج مغزی

کمپانی سامسونگ در طول یک دهه اخیر، بی‌شک یکی از برترین شرکت‌های فعال در صنعت طراحی و تولید تلویزیون بوده است. این کمپانی طی چندسال اخیر، با خلق محصولاتی کاربردی، زیبا و البته هوشمند، توانسته، بخش عمده‌ای از بازارهای جهانی را به تصرف خود درآورده و بدل به یکی از پیشتازان صنعت صدا و تصویر گردد. تحقیقات شرکت‌های GfK و NPD نشان داده است بین ماه‌های ژانویه تا آگوست ۲۰۱۷، تلویزیون سامسونگ، بازیگر اول بازار بوده و ۳۴ درصد کل درآمد بازار جهانی تلویزیون را به خود اختصاص داده است.

پیشتازی تلویزیون‌های سامسونگ علاوه بر بازارهای جهانی در حال حاضر به حوزه فناوری و طراحی این محصول نیز سرایت کرده است. چنانکه سایت Cnet گزارش داده که طراحان این کمپانی در حال خلق نرم افزاری برای کنترل تلویزیون با امواج مغزی هستند. این طرح سامسونگ برای کنترل تلویزیون با امواج مغزی ، Pontis نام دارد و در واقع نوعی تسهیل کننده کار با تلویزیون‌های هوشمند برای افراد معلول است. در بخش‌های آتی اطلاعات بیشتری در ارتباط با این طرح در اختیار علاقمندان قرار خواهد گرفت.

Pontis، طرح سامسونگ برای کنترل تلویزیون با امواج مغزی

سایت Cnet خبر داده که کمپانی سامسونگ برای کنترل تلویزیون با امواج مغزی ، طرح جدیدی دارد و در حال پیاده‌سازی این طرح بر روی تلویزیون‌های خود است. بر اساس این طرح قرار است تلویزیون‌های سامسونگ به نرم افزاری مجهز گردند و به واسطه این نرم افزار کنترل شوند. این پروژه که Pontis نام دارد، در واقع نوعی تسهیل کننده کار با تلویزیون‌های هوشمند برای افراد معلول است که به آنها امکان دسترسی به تمامی تنظیمات تلویزیون را می‌دهد.

پیاده‌سازان این طرح، شعاری را برای این کار مدنظر خود قرار داده‌‌اند که نشان از اهمیت دادن به آن گروه از کاربرانی است که به هر دلیل امکان جابجایی‌های مکرر فیزیکی را ندارند. اما شعار کمپانی سامسونگ برای این طرح چنین است: «کاربران با محدودیت‌های فیزیکی می‌توانند به این وسیله تغییر کانال‌ها و تنظیم صدا را با مغز خود انجام دهند».

طراحی و ساخت این نرم افزار مدتها پیش در کشور سوییس آغاز شده بود و دومین نمونه از مدل اولیه این فناوری، چندی پیش در سانفرانسیسکو منتشر شد. کمپانی سامسونگ و طراحان این فناوری عنوان کرده‌اند که این کار با همکاری (EPFL Neuroprosthetics of the Ecole Polytechnique Fédérale de Lausanne) صورت گرفته است.

درباره طرح سامسونگ برای کنترل تلویزیون با امواج مغزی بیشتر بدانید

یکی از دانشمندان ارشد EPFL که در زمینه طراحی این نرم افزار با سامسونگ همکاری می‌کند، ریکاردو چاواریاگا است. این دانشمند فعال در حوزه نرم افزار عنوان می‌کند که: «ما تکنولوژی را پیچیده‌تر می‌کنیم که البته هوشمندانه‌تر است، اما نباید فراموش کنیم که این تکنولوژی برای ارتباط با انسان‌ها ساخته شده است». نخستین مرحله‌ای که در ساخت و طراحی این نرم افزار طی شده است، جمع آوری نمونه‌ای از رفتار مغز انسان است. (برای مثال جمع‌اوری نمونه‌ای از فعالیت‌های مغز انسان در زمانی که می‌خواهد توسط تلویزیون یک فیلم را انتخاب کند).

سامسونگ و EPFL شاخص های خود را جمع‌آوري کردند تا یک مدل را طراحی و اعمال کنند تا کاربر بتواند با استفاده از حرکات چشم و امواج مغزی، گزینه خود را انتخاب کند. در طرح نخستین کنترل تلویزیون با امواج مغزی که برای این فناوری درنظر گرفته شده بود، سرِ کاربر با هدستی که دارای 64 سنسور است پوشانده می‌شود. این هدست به یک کامپیوتر متصل می‌شود و از طریق ردیابی چشم، لیستی از (به طور مثال) فیلم‌هایی که کاربر در نظر دارد، در صفحه تلویزیون به نمایش در می‌آید.

در نهایت، کاربر به وسیله ردیاب چشمی، فیلم مورد نظر را انتخاب می‌کند. مجموعه‌ی این طرح به خلاقان این فناوری کمک ‌کرد تا امواج مغز را جمع آوری کنند و برای این طرح مورد استفاده قرار دهند. البته استفاده از این طرح نیاز به استفاده از ژلی دارد که می‌بایست هر روز بر روی سر مالیده شود. این موضوع سبب شده تا استفاده از این فناوری و رواج آن مورد تردید واقع شود. چرا که بعید است کاربران مایل به استفاده هر روزه از این ژل باشند!

نمایندگی تلویزیون سامسونگ

نمایندگی تلویزیون سامسونگ ارائه‌دهنده تخصصی‌ترین سرویس‌ها در حوزه تعمیر و بهسازی تلویزیون‌های سامسونگ به متقاضیان است. در این حوزه تیمی از برترین اساتید تعمیر حضور دارند و بالاترین سطح کیفی خدمات را به متقاضیان ارائه می دهند. نمایندگی تعمیر تلویزیون سامسونگ در تلاش است تا با همکاری نیروهای متخصص و مجرب، روز به‌روز خود را به استانداردهای جهانی این حوزه نزدیک‌تر سازد و بالاترین سطح کیفی خدمات را به هموطنان گرامی ارائه نماید.

خدمات ارائه شده در نمایندگی تلویزیون سامسونگ در تهران منحصر به مدلی خاص از این دستگاه نیست و کلیه مدل ها، LCD، LED، پلاسما، QLED و … را شامل می گردد. شایان ذکر است سرویس‌های مرتبط با تعمیر تلویزیون سامسونگ بصورت سرویس در محل نیز ارائه می گردد زیرا گاه جابجایی و تحویل آن به تعمیرگاه، برای برخی از کاربران دشوار است.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩