اشتراک گذاری

معرفی TVS 15 برای تلویزیون های هوشمند اپل

در رویداد های سالانه شرکت اپل، این برند از نسخه های جدید سیستم عامل های خود رونمایی می کند. در سال 2021 نیز مطابق هر سال این شرکت در رویداد WWDC خود از نسخه های جدید برنامه ها و سیستم عامل های اختصاصی اپل رونمایی کرد. یکی از این رونمایی ها، معرفی نسخه جدید TVS 15 برای تلویزیون های هوشمند اپل بود. این قابلیت در نسخه جدید ویژگی های به روز تری دارد و با ارتقای کارایی های خود توانسته نظر کاربران اپل تی وی را به خود جلب کند.

به نظر می رسد که TVOS 15 برای اپل تی وی هر آن چه که کاربران مشتاق تلویزیون های هوشمند اپل می خواهند را شامل خواهد شد. از مهم ترین مشخصاتی که در این نسخه جدید اضافه شده است می توان به قابلیت SHARE PLAY برای به اشتراک گذاری راحت تر داده ها از جمله فیلم و محتوای موسیقی با دیگران اشاره کرد. این ویژگی در کنار سایر مشخصات جذاب در مراسم رونمایی از TVS 15 برای تلویزیون های هوشمند اپل بررسی شد. در ادامه بیشتر با مشخصات این نسخه جدید شرکت اپل آشنا خواهیم شد.

TVS 15 برای تلویزیون های هوشمند اپل

مشخصات جدید TVS 15 برای تلویزیون های هوشمند اپل

در معرفی نسخه جدید TVOS 15 برای تلویزیون های هوشمند اپل به مشخصاتی مانند بهبود یک سری ویژگی ها و اضافه شدن برخی مشخصات جدید اشاره شد. مهم ترین آن هم افزوده شدن قابلیت اشتراک گذاری محتوا های موسیقی و فیلم از طریق فیس تایم است. علاوه بر این در مشخصات Home kit نیز تغییراتی ایجاد شده و این مشخصه نیز بهبود یافته است. یکی دیگر از مشخصات اضافه شده به نسخه جدید tvs، قابلیت استریم همزمان است که در بخش home kit در دسترس کاربران قرار دارد.

بهبود و ارتقای کیفی صدا در اپل تی وی با بهره گیری از فناوری های روز از دیگر مشخصات این نسخه است. همچنین قرار است تا اواخر سال 2021 ویژگی Lossless Audio نیز به TVOS 15 برای اپل تی وی اضافه شود. در این نسخه جدید می توان به جای استفاده از بلندگو در زمان کار با تلویزیون، از هوم پد مینی استفاده کرد. در نهایت از مشخصات این نسخه می توان به امکان استفاده از دستیار هوشمند برای پخش کردن محتوا اشاره کرد.

استفاده از قابلیت Share play در اپل تی وی

قابلیت share play در فیس تایم، ویژگی جدیدی است که در نسخه TVS 15 برای تلویزیون های هوشمند اپل ارائه شده است. با کمک این ویژگی کاربران اپل تی وی می توانند با نصب و استفاده از TVOS 15 برای اپل تی وی خود، به راحتی در فیس تایم محتوا های تصویری، ویدئویی و موسیقی را با دیگران به اشتراک بگذارند.

اما در خصوص نحوه استفاده از این ویژگی در اپل تی وی ها هنوز جای سوال وجود دارد، چرا که مشخص نیست به چه صورت کاربران می توانند از SHAR PLAY در فیس تایم روی اپل تی وی های خود استفاده کنند. این در حالی است که پلتفرم های اپل هنوز به نسخه های اختصاصی اپلیکیشن فیس تایم مجهز نیستند. با این حال به نظر می رسد می توان با استفاده از گزینه جدید زیر ویجت NOW PLAYIN در تماس ویدئویی فیس تایم در کنترل سنتر به راحتی قابلیت share play را روی تلویزیون فعال و از آن استفاده کرد.

تغییرات ایجاد شده در بخش home kit نسخه جدید tvs 15

در نسخه جدید TVS 15 برای تلویزیون های هوشمند اپل، ویژگی ها و کارایی های بخش هوم کیت اپلیکیشن نیز بهبود یافته است. مهم ترین تغییری که در این بخش انجام شده، هم سو با مدیریت خانه های هوشمند است و می توان از آن برای کنترل بهتر و کارامد تر همزمان چند دوربین امنیتی استفاده کرد. با کمک قابلیت استریم همزمان تصاویر و فیلم های چند دوربین می توان آن ها را به صورت همزمان در بخش هوم کیت کنترل و مدیریت کرد.

به این ترتیب با نصب نسخه جدید TVOS 15 برای اپل تی وی، هر گونه حرکتی در دوربین ها مشاهده شود یا هر گونه باز و بسته شدن درب پارکینگ و مواردی از این دست، همگی در تصویر تلویزیون نمایش داده خواهد شد. این نمایش می تواند به صورت یک اعلان کوچک در پایین تصویر تلویزیون باشد یا این که به صورت یک پنجره شناور در صفحه به نمایش در بیاید.

بهره مندی اپل تی وی به فناوری Spatial Audio

یکی از ویژگی های جذابی که قرار است کاربران در نسخه TVS 15 برای تلویزیون های هوشمند اپل از آن بهره مند شده و لذت ببرند، قابلیت Spatial Audio است. این قابلیت قرار است در یک بازه زمانی نزدیک برای اپل تی وی ها از طریق TVOS 15 ارائه داده شود. این قابلیت می تواند کیفیت صدایی بی نظیر را ارائه دهد و با فراهم کردن یک صدای طبیعی تر و بدون هر گونه نویز و مزاحمتی، تجربه کاربری بهتری را برای کاربران اپل تی وی فراهم آورد. با استفاده از این ویژگی در TVOS 15 برای اپل تی وی، کاربران می توانند بدون این که به تجهیزات صوتی خاص و پیشرفته ای نیاز داشته باشند و بدون این که برای سایر افراد مزاحمت صوتی ایجاد کنند، از فناوری صوتی دالبی اتموس با کیفیتی بی نظیر لذت ببرند.

زمان انتشار TVS 15 برای تلویزیون های هوشمند اپل

تا این زمان تنها شرکت اپل در رویداد سالانه خود به معرفی کلی نسخه TVOS 15 برای اپل تی وی پرداخته و مشخصات به روز شده آن را معرفی کرده است. با این حال هنوز نسخه رسمی این اپلیکیشن برای تلویزیون های هوشمند اپل عرضه نشده است. خصوصا که بسیاری از ویژگی ها مانند Lossless Audio یا Spatial Audio قرار است به زودی به TVS 15 اضافه شوند.

بنابراین بر اساس اطلاعات موجود، قرار است نسخه کامل و رسمی TVS 15 برای تلویزیون های هوشمند اپل در پاییز سال جاری به صورت یک نسخه به روز رسانی شده برای اپل تی وی ها منتشر و عرضه شود. بنابراین برای اطلاع یافتن از تمام این مشخصات و کارایی هایی که برند اپل قول آن ها را داده است باید تا چند ماه دیگر نیز منتظر ماند.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩