اشتراک گذاری

راهنمای انتخاب بهترین مکان تلویزیون با توجه به اصول فنگ شویی

چقدر با فنگ شویی و نقش آن در طراحی و دکوراسیون خانه آشنایی دارید؟ فنگ شویی بر اصل تعادل و هماهنگی تاکید دارد. بر اساس اصل فنگ شویی، سبک قرار دادن وسایل در خانه و طراحی داخلی باید به گونه ای باشد که انرژی در تمام بخش ها به صورت یک دست جریان داشته باشد. در واقع فنگ شویی می گوید که وسایل و اشیا، نور و سایر فاکتورها در محیط پیرامون ما باید به گونه ای قرار بگیرد که انرژی به صورت متعادل در همه جا جریان داشته باشد. این سبک طراحی که نوعی هنر است می تواند تاثیر زیادی روی بهبود روحیه و خلق و خوی افراد داشته باشد. برای تعمیرات تلویزیون در محل با مرکز تی وی مانیتور تماس بگیرید.

نکته مهم در خصوص فنگ شویی این است که همه چیز از جمله مبلمان و حتی تلویزیون باید در یک مکان مشخص قرار بگیرند. اما بهترین مکان تلویزیون با توجه به اصول فنگ شویی کجاست؟ فنگ شویی به ما می گوید که باید تلویزیون را در چه قسمتی از خانه نصب کنیم تا کمترین تاثیر منفی و بهینه ترین سطح انرژی را دریافت کنیم. از آن جایی که تلویزیون یکی از اصلی ترین و مهم ترین وسایلی است که در چیدمان هر خانه ای وجود دارد، می توان از فنگ شویی برای انتخاب مکان نصب آن کمک گرفت. در این مقاله به شما می گوییم که بهترین مکان تلویزیون با توجه به اصول فنگ شویی کجاست.

بهترین مکان تلویزیون با توجه به اصول فنگ شویی

مهم ترین نکات برای انتخاب بهترین مکان تلویزیون با توجه به اصول فنگ شویی

برای انتخاب بهترین مکان نصب تلویزیون بر اساس اصول فنگ شویی شما باید یک سری نکات را در نظر بگیرید. اول از هر چیزی باید به ماهیت فنگ شویی توجه کنید؛ یعنی این که نحوه چیدمان نباید به گونه ای باشد که تعادل انرژی را به هم بزند. موضوع مهم بعدی خصوصا در مورد انتخاب بهترین مکان تلویزیون با توجه به اصول فنگ شویی، انتخاب جایی است که شما بیشتر از آن جا برای دیدن تلویزیون استفاده می کنید. 

برای مثال اتاق خواب، سالن پذیرایی یا اتاق نشیمن؟ با توجه به این که کدام مکان بیشتر مد نظر شماست، باید با توجه به سایر فاکتورها و نوع چیدمانی که آن فضا دارد مکان نصب تلویزیون را انتخاب کنید. نکته بعدی در خصوص نصب و قرار دادن تلویزیون به مکان نصب مربوط می شود. آیا می خواهید یک تی وی روم داشته باشید و تلویزیون را به دیوار نصب کنید یا از میز تلویزیون استفاده می کنید؟ نوع متریال مورد استفاده در اطراف تلویزیون، چیدمان مبلمان، نوع و جریان نور محیطی و مواردی از این دست همگی از جمله نکاتی است که در انتخاب مکان نصب تلویزیون بر اساس فنگ شویی باید در نظر گرفته شود.

چه بخشی از خانه برای نصب تلویزیون بهتر است؟

اما بهترین مکان تلویزیون با توجه به اصول فنگ شویی کجاست؟ در اصل فنگ شویی نصب تلویزیون در اتاق خواب به هیچ عنوان توصیه نشده است. همانطور که می دانید فنگ شویی روی افزایش انرژی و تعادل انرژی تاکید دارد. بر اساس اصول فنگ شویی قرار دادن تلویزیون در اتاق خواب می تواند میزان انرژی مثبت محیط را کم کند و بازدهی را کاهش دهد. همچنین آرامش را به هم بزند. در نتیجه توصیه فنگ شویی برای انتخاب مکان نصب تلویزیون، حال و پذیرایی است. 

همچنین اگر خانه دارای یک فضای دنج مانند حالچه یا پذیرایی کوچکی است که خانواده زمان بیشتری را در آن جا سپری می کنند، بهتر است تلویزیون در آن قسمت نصب شود. این انتخاب می تواند موجب جریان بهتر انرژی در فضا شده و روی بهبود ارتباطات بین افراد خانه تاثیر مثبتی داشته باشد. یکی دیگر از نکات مهم فنگ شویی در انتخاب مکان نصب و قرارگیری تلویزیون این است که نباید یک فضای شلوغ و پرتردد برای نصب تلویزیون انتخاب شود، چرا که این امر می تواند عملکرد بهینه و گردش درست انرژی را به هم بزند. توصیه میشود مقاله راهنمای خرید بهترین تلویزیون برای اتاق خواب را مطالعه کنید.

نکات نصب تلویزیون در حال و پذیرایی بر اساس فنگ شویی

حالا که مشخص شد بهترین مکان نصب تلویزیون با توجه به اصول فنگ شویی حال و پذیرایی است، باید به نکاتی در خصوص قرار دادن تلویزیون در این مکان هم توجه کرد. اول این که یک نقطه دنج را برای نصب تلویزیون انتخاب کنید. از آن جایی که تلویزیون نماد عنصر فلز در فنگ شویی است، به نحوه ارتباط و چیدمان اشیا و دکورهای اطراف آن توجه کنید. در فنگ شویی هم زاویه دید استاندارد و ارتفاع نصب تلویزیون، خصوصا اگر تلویزیون را به دیوار می زنید باید در نظر گرفته شود. 

به هیچ عنوان تلویزیون را در مقابل پنجره قرار ندهید، چرا که این کار علاوه بر آسیب هایی که به خود تلویزیون و قدرت دید شما می زند، می تواند روی جریان مثبت نور و انرژی در فضا هم تاثیر منفی داشته باشد. تلویزیون را در مکانی نصب کنید که به راحتی بتوانید در یک فاصله مناسب از آن، مبلمان و صندلی ها را بچینید، به نحوی که مبلمان پشت به تلویزیون یا در نقطه کور قرار نگیرند.

این مقاله را از قلم نیندازید : چه سایز تلویزیونی برای محیط شما مناسب

زاویه مناسب نصب تلویزیون بر اساس فنگ شویی

یکی از مواردی که باید در خصوص انتخاب بهترین مکان تلویزیون با توجه به فنگ شویی به آن توجه کنید، زاویه نصب و مکان قرارگیری تلویزیون است. بر اساس فنگ شویی که در آن از نقشه انرژی و ستارگان استفاده می شود، بهترین زاویه برای قرار دادن تلویزیون جهات غرب و جنوب غرب پلان خانه است. علاوه بر این همانطور که پیش از این هم به آن اشاره شد باید در خصوص انتخاب مکان نصب تلویزیون به جهت و منبع نور توجه کنید. 

منبع نور فضای مورد نظر نباید مستقیما به تلویزیون بتابد یا این که پشت تلویزیون قرار داشته باشد. بهتر است یک جریان نور متعادل از کناره ها و از تمامی جهات به تلویزیون بتابید یا ترجیحا رو به روی آن قرار بگیرد. در واقع جریان نور نباید برای چشم بیننده ناراحت کننده شود. برای مثال شما می توانید تلویزیون را در مقابل دیواری قرار دهید که دقیقا با دیوار پنجره ها یا درب بالکن مماس باشد.

انتخاب سایر دکورها با توجه به مکان قرارگیری تلویزیون

زمانی که شما بهترین مکان تلویزیون با توجه به اصول فنگ شویی را انتخاب کردید باید برای هماهنگی و تعادل بیشتر فضا در انتخاب سایر فاکتورها و جزئیات دکوری هم دقیق تر عمل کنید. انتخاب یک میز تلویزیون مناسب، انتخاب مبلمان، پرده ها و حتی اکسسوری هایی که در این مکان و در اطراف تلویزیون قرار می دهید هم بسیار مهم است و می تواند روی چگونه دیده شدن طراحی و دکور پذیرایی تاثیر داشته باشد. 

برای مثال شما می توانید رنگ میز تلویزیون را متناسب با رنگ تلویزیون یا سایر عناصر اطراف آن انتخاب کنید تا به این ترتیب یک جریان مثبت و متعادل از انرژی در فضا به دست آید. شما می توانید با یک گلدان گل بزرگ یا یک مبل تک و حتی یک آباژور بزرگ در کنار تلویزیون، جریان انرژی مثبت تری را در فضا به دست آورید. در واقع بهتر است به اصول و نکات چیدمان بهینه خانه یا اصول دکوراسیون داخلی پایبند باشید.

اینو بخون حتما به کارت میاد : آموزش نصب رادیو جوان در تلویزیون

نصب تلویزیون در اتاق خواب بر اساس فنگ شویی

پیش از این گفتیم که بهترین مکان تلویزیون با توجه به اصول فنگ شویی حال و پذیرایی است و نصب تلویزیون در اتاق خواب در فنگ شویی توصیه نمی شود. دلیل آن هم ماهیت اتاق خواب است. این فضایی است برای آرامش و استراحت و وجود وسایل الکترونیکی مانند تلویزیون قطعا این امر را مختل می کند. با این حال در صورت اصرار برای نصب کردن تلویزیون در اتاق خواب باز هم فنگ شویی یک سری نکات و توصیه ها را ارائه می کند. مقاله جامع‌ترین راهنمای خرید تلویزیون را از دست ندهید.

اولین و مهم ترین فاکتور برای نصب تلویزیون در اتاق خواب بر اساس فنگ شویی توجه به بازتاب نور است. برای مثال بهتر است تلویزیون را در مکانی قرار دهید که نور را بازتاب ندهند یا کمتر بازتاب دهند. حتی توصیه فنگ شویی استفاده از یک سری پوشش ها برای مخفی کردن تلویزیون است تا به این ترتیب تاثیر آن کمتر شود. اصول مختلف فنگ شویی می تواند به شما کمک کند تا حد زیادی از تاثیر منفی داشتن تلویزیون در اتاق خواب بکاهید.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩