اشتراک گذاری

آموزش اتصال دوربین مداربسته به تلویزیون

استفاده از تلویزیون برای نمایش محتوای دوربین های مداربسته، یکی از متداول ترین و به صرفه ترین روش های نظارت بر دوربین ها و محل مورد نظر است. ساده بودن فرایند اتصال دوربین مداربسته به تلویزیون هم یکی دیگر از دلایلی است که معمولا افراد این گزینه را انتخاب می کنند. به صورت کلی با استفاده از دو یا چهار کابل و دریل و مته می توان این کار را انجام داد.

متنوع بودن دوربین ها و تفاوت درگاه های ورودی هر تلویزیون، باعث شده این کار به روش های مختلفی انجام شود. البته این تفاوت در اکثر اوقات به همان مسئله تفاوت نوع پورت و درگاه مربوط می شود. در این مطلب روش و حالت کلی اتصال دوربین مداربسته به تلویزیون را بیان می کنیم.اگر نیاز به مشاوره رایگان در زمینه تعمیرات تخصصی تلویزیون خود داشتید میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

آموزش-اتصال-دوربین-مداربسته-به-تلویزیون

برای کسب اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید : اتصال گوشی به تلویزیون

0 تا 100 وصل کردن دوربین مداربسته به تلویزیون

این کار درست مانند وصل کردن قطعات بازی «لگو» به یکدیگر است! با این حال ملاحظاتی دارد که در نظر نگرفتن آن ها، زحماتی بیشتر از جدا کردن و دوباره چسباندن قطعات لگو به یکدیگر در پی خواهد داشت.

قبل از وصل کردن دوربین مداربسته به تلویزیون بررسی کنید که تلویزیون و دوربین شما از چه درگاه هایی پشتیبانی می کنند. همچنین ببینید چه کابل هایی در اختیار دارید که به کمک آن ها می توانید دو دستگاه را بهم متصل کنید. این روزها اغلب تلویزیون ها از کابل HDMI پشتیبانی می کنند. با این حال اگر تلویزیون شما آنالوگ بود، می توانید از کابل RCA و مبدل BNC به RCA استفاده کنید.

در مرحله بعد، محل استقرار دوربین را با دقت انتخاب کنید تا بیشترین میدان دید را به شما بدهد. همچنین بهتر است قبل از نصب کامل دوربین، کابل آداپتور و کابل رابط بین دوربین و تلویزیون را وصل کنید تا بعدا از لحاظ طول کابل و فاصله دو دستگاه به مشکل بر نخورید. بعد از جایابی مناسب برای دوربین، می توانید عملیات را شروع کنید. توصیه میشود مقاله آموزش وصل کردن ویدئو پروژکتور به تلویزیون را مطالعه کنید.

این مقاله برای شما مفید است : نحوه استفاده از کنترل از راه دور در تلویزیون

مراحل وصل کردن دوربین مداربسته به تلویزیون

بعد از بررسی نکاتی که بیان شد، می توانید مراحل وصل کردن دوربین مداربسته به تلویزیون را آغاز کنید:

  • با توجه به جهت دوربین و میدان دید آن، آن را روی دیوار یا سقف نصب کنید.
  • سپس کابل HDMI یا RCA را به دوربین و تلویزیون وصل کرده و هر دو دستگاه را روشن کنید.
  • با انتخاب خروجی مناسب در تلویزیون (HDMI, VGA, VA) می توانید تصویر دوربین را ببینید و تنظیمات دوربین اعم از کیفیت تصویر، نور و… را تنظیم کنید.
  • در صورتی که بخواهید از دستگاه DVR نیز استفاده کرده و تصاویر را ضبط کنید، می توانید آن را از طریق کابل HDMI یا کابل آنتن به تلویزیون متصل کنید.
  • همچنین بهتر است از قبل برای کابل ها محافظی تهیه کنید تا از فرسایش زیر نور آفتاب یا تر شدن محفوظ باشند.
امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩