اشتراک گذاری

آموزش تمیز کردن لنز دی وی دی پلیر

لنز دی وی دی پلیر یک قطعه اپتیکال است که وظیفه اصلی آن خواندن دیسک ها در یک دستگاه پلیر است. این قطعه اصلی ترین بخش دی وی دی پلیر است و با دریافت اطلاعات و داده های دیسک، آن ها را به برد سرور انتقال داده تا با پردازش این داده ها توسط برد، دی وی دی در دستگاه اجرا شود. در صورت تمیز نبودن این قطعه، این چرخه دریافت و انتقال داده ها توسط لنز مختل شده و دی وی دی پلیر درست کار نمی کند.

از این رو تمیز کردن لنز دی وی دی پلیر یکی از راه کار های اصلی در رفع مشکلات این دستگاه ها و در واقع تعمیر لنز دی وی دی پلیر است. البته برای تعمیرات تخصصی لنز باید به مراکز تعمیر سیستم های صوتی و تصویری مراجعه کرد. با این حال یک سری روش های اصولی برای پاک کردن لنز دی وی دی پلیر وجود دارد که می توان با استفاده از آن ها تا حدودی مشکل این دستگاه ها را برطرف کرد. اگر شما هم به آموزش روش درست تمیز کردن لنز دی وی دی پلیر خود نیاز دارید، در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

تمیز کردن لنز دی وی دی پلیر

نکات مهم در تمیز کردن لنز دی وی دی پلیر

پیش از آموزش روش های اصولی پاک کردن لنز دی وی دی پلیر باید به یک سری نکات مهم اشاره کنیم. اول این که تمیز کردن لنز در مواردی که سی دی در دستگاه خوانده نمی شود و دستگاه ارور می دهد، یک امر ضروری است که باید پیش از اقدامات تعمیرات تخصصی آن را انجام داد.

در این خصوص از یک سری مواد به هیچ عنوان نباید استفاده کرد. تمیز کردن غیر اصولی لنز می تواند به قسمت های حساس دستگاه، خصوصا خود لنز که قطعه ای اپتیکال و با حساسیت بالا است آسیب برساند. لنز پاک کن ها و پاک کننده های اسیدی و شیمیایی بدترین انتخاب برای تمیز کردن لنز دی وی دی پلیر هستند.

این مواد و ترکیبات به ظاهر پاک کننده می توانند به شدت به لنز خارجی دستگاه آسیب های جدی وارد کرده و دی وی دی پلیر را دچار مشکلات بیشتری کنند. نکته بعدی این است که از آن جایی که برای تمیز کردن لنز باید دستگاه باز شود و در برخی از دستگاه ها دسترسی به لنز چندان راحت نیست، این کار می تواند ریسک آسیب به دستگاه دی وی دی پلیر را افزایش دهد.

بیشتر بخوانید: جدیدترین تلویزیون سونی 2021

روش صحیح پاک کردن لنز دی وی دی پلیر چیست؟

اگر نباید از مواد پاک کننده، لنز پاک کن ها و شوینده ها برای پاک کردن لنز دی وی دی پلیر استفاده کرد، پس بهترین روش انجام این کار چیست؟ اول این که باید این کار را با نهایت دقت و حوصله انجام داد. برای پاک کردن آن بهترین گزینه استفاده کردن از یک گوش پاک کن است.

یک گوش پاک تمیز و خشک را با یک قطره آب با یک قطره الکل مرطوب کنید و بسیار آرام و بدون هیچ گونه فشاری لنز دستگاه را تمیز کنید. برای تمیز کردن لنز خارجی دی وی دی پلیر نیز از یک گوش پاک کن خشک و تمیز استفاده کرده و باز هم بسیار آرام و با دقت آن را تمیز کنید.

اگر لنز خارجی به صورت غیر اصولی تمیز شود، این کار موجب کدر شدن آن خواهد شد. البته به دلیل حساسیت بسیار بالای این قطعه بهترین روش این است که پاک کردن لنز دی وی دی پلیر خود را به مراکز تعمیرات این دستگاه ها بسپارید. مرکز سخت افزار ایران یک مرکز تعمیراتی معتبر است که در سریع ترین زمان با کیفیتی بالا انواع دستگاه های صوتی و تصویری را عیب یابی و تعمیر می کند.

3/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩