اشتراک گذاری

آموزش تمیز کردن کنترل تلویزیون

شما در طول روز چندین بار از کنترل تلویزیون استفاده می کنید و آن را در دست می گیرید. در نتیجه احتمال آلودگی آن یا کثیف شدن کنترل به دلیل چرب بودن دستان شما وجود دارد. از طرفی آلودگی خود کنترل ها با میکروب ها می تواند آن را به یک منبع اصلی برای انتقال آلودگی تبدیل کند. بنابراین بهتر است تمیز کردن کنترل تلویزیون را در برنامه خود قرار دهید و به صورت دوره ای و منظم، ریموت های تلویزیون یا رسیور خود را تمیز کنید. 

اما چطور می توان کنترل تلویزیون را تمیز کرد؟ بهترین روش برای تمیز کردن کنترل تلویزیون کدام است؟ در این جا با ما همراه باشید تا با اصول درست تمیز کردن کنترل که مورد تایید تعمیرکاران تلویزیون است مورد بررسی قرار دهیم.

تمیز کردن کنترل تلویزیون

دلیل اهمیت تمیز کردن کنترل تلویزیون

در درجه اول همانطور که پیش از این هم گفته شد، کنترل تلویزیون می تواند یک منبع آلوده از میکروب ها باشد و سلامت شما و خانواده تان را تهدید کند. خصوصا اگر در خانه کودک نوپایی دارید که مدام کنترل را در دهان خود می گذارد یا به آن دست می زند، قطعا تمیز کردن ریموت تلویزیون بسیار مهم است. 

موضوع دیگر مربوط به درست کار کردن کنترل تلویزیون است. گاهی اوقات به دلیل گیر کردن ذرات در لا به لای دکمه های کنترل یا جمع شدن گرد و غبار در بین دکمه ها، برخی از دکمه های کنترل به درستی کار نمی کند یا این که گیر می کند. در این شرایط نیاز است تا با تمیز کردن کنترل تلویزیون، مشکل آن را برطرف کنید.

از چه ترکیباتی برای تمیز کردن کنترل تلویزیون استفاده کنیم؟

پیش از توضیح این که چطور مطابق یک دستورالعمل صحیح باید کنترل تلویزیون را تمیز کرد، باید بدانید که از چه مواد یا وسایلی می توانید برای تمیز کردن کنترل تلویزیون استفاده کنید. بدون شک آب یا شست و شو با آب نمی تواند گزینه شما باشد. همچنین بهتر است تا حد ممکن از شوینده ها یا پاک کننده های اسیدی نیز استفاده نکنید. یک مسواک تمیز می تواند بهترین ابزار برای تمیز کردن کنترل، خصوصا دکمه های آن باشد. 

شما همچنین می توانید از یک دستمال مرطوب هم برای تمیز کردن ریموت تلویزیون استفاده کنید. یک پنبه آغشته به ترکیب بسیار رقیقی از مایع لباسشویی و سرکه هم می تواند برای تمیز کردن کنترل مناسب باشد. الکل یا یک پنبه آغشته به الکل، ترکیب جوش شیرین و آب ( به مقدار بسیار کم ) و دستمال های ضد عفونی کننده الکی از دیگر گزینه هایی است که می توانید از آنها برای تمیز کردن کنترل یک تلویزیون استفاده کنید.

نحوه استفاده از الکل یا پنبه الکلی برای تمیز کردن کنترل

اگر می خواهید از الکل هم برای تمیز کردن و هم ضد عفونی کردن کنترل تلویزیون استفاده کنید، باید کمی از الکل رقیق شده را با یک اسپری کوچک به سطح کنترل بپاشید. سپس از یک مسواک تمیز استفاده کرده و به آرامی فضای بین دکمه ها را تمیز کنید. علاوه بر این می توانید با استفاده از یک پارچه میکروفایبر یا یک پنبه الکلی به آرامی تمام قسمت های کنترل را تمیز کنید.

نحوه استفاده از جوش شیرین

برای تمیز کردن کنترل تلویزیون با جوش شیرین، باید مقدار کمی از آن را با آب ترکیب کرده تا یک ترکیب خمیری غلیظ به دست آید. حالا با کمک یک مسواک، تمام سطح کنترل، اعم از دکمه ها و لابه لای آنها را با این ترکیب خمیری تمیز کنید. بعد از اتمام کار، کنترل را با یک پارچه نمناک یا یک دستمال مرطوب، تمیز کنید. جوش شیرین خصوصا برای مواقعی که کنترل چرب و چسبنده شده بسیار گزینه خوب و مناسبی است.

استفاده از مایع لباسشویی برای تمیز کردن کنترل تلویزیون

اگر می خواهید از مایع لباسشویی یا ظرفشویی برای تمیز کردن کنترل تلویزیون استفاده کنید، باید ابتدا یک قاشق سرکه را با یک قاشق مایع لباسشویی و یک قاشق آب ترکیب کرده و خوب هم بزنید. حالا از یک پارچه تمیز یا پنبه استفاده کرده و با این ترکیب، کنترل را خوب تمیز کنید. بعد از تمیز کردن کامل کنترل، با استفاده از یک پارچه تمیز که کمی نم دارد، سطح کنترل را از مایع پاک کنید تا لغزندگی نداشته باشد. در نهایت کامل آن را خشک کنید.

نکات مهم برای تمیز کردن کنترل تلویزیون

در این جا چندین گزینه برای تمیز کردن ریموت تلویزیون را به شما معرفی کردیم. اما در نهایت باید به چند نکته توجه کنید تا در حین تمیز کردن کنترل تلویزیون، مشکلی برای آن پیش نیاید.

  • اول از هر چیز قبل از تمیز کردن ریموت با هر یک از این روش ها، باتری های آن را جدا کنید.
  • علاوه بر تمیز کردن سطح کلی کنترل، شما باید به لابه لای دکمه ها نیز توجه کنید. با کمک برس های یک مسواک یا یک خلال دندان به آرامی می توانید هر چیزی که بین دکمه ها گیر کرده را خارج کنید.
  • از الکل برای ضد عفونی کردن استفاده کنید.
  • بعد از تمیز کردن کنترل مطمئن شوید که آن را کاملا خشک خواهید کرد. می توانید از یک پارچه تمیز و بدون پرز برای خشک کردن آن استفاده کنید.
  • به هیچ عنوان محلول های ضد عفونی کننده را مستقیما به کنترل اسپری نکنید
  • پارچه ها یا کهنه هایی که برای تمیز کردن از آنها استفاده می کنید نباید مقدار زیادی آب داشته باشند. مرطوب بودن شان کافی است. آب اضافه می تواند به داخل کنترل نفوذ کرده و به آن آسیب برساند
  • به هیچ عنوان برای تمیز کردن دکمه ها، خصوصا زیر دکمه ها با خلال دندان یا مسواک به آنها فشار وارد نکنید
  • به هیچ عنوان نباید کنترل را مستقیما زیر شیر آب بگیرید
  • شوینده های اسیدی می توانند رنگ دکمه ها یا خود بدنه کنترل را از بین ببرند
  • الکل را رقیق کنید و از الکل غلیظ برای تمیز کردن کنترل استفاده نکنید
امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩