اتصال آیفون به تلویزیون

این روزها هارد آیفون های اپل و یا سایر گوشی های هوشمند موجود در بازار به منبعی برای ثبت و ضبط فیلم ها و عکس های مختلف تبدیل شده اند. بنابراین کاملا طبیعی است که خواهان انتقال این اطلاعات در صفحه ی بزرگ تر تلویزیون باشید. برای اتصال آیفون به تلویزیون کار چندان سختی پیش روی شما نیست. کافی است مراحل آموزشی این مقاله را به درستی طی کنید. اگر موبایل شما آیفون نیست، برای آشنایی با نحوه ی اتصال آن به تلویزیون به مطالعه ی مقاله ی اتصال گوشی به تلویزیون بپردازید.

اتصال آیفون به تلویزیون

روش های اتصال آیفون به تلویزیون

وصل کردن گوشی آیفون به تلویزیون از طریق کابل

یکی از ساده ترین روش های اتصال آیفون به تلویزیون استفاده از کابل است. کابل هایی همچون Digital AV Adapter توسط پورت های HDMI دستگاه تلویزیون؛ به راحتی پروسه ی اتصال موبایل اپل به تلویزیون را شکل می دهند. در حال حاضر کابل های Digital AV Adapter دو نوع مختلف دارند که باید متناسب با نوع آیفون مورد استفاده اتان یکی از آن ها را تهیه کنید. مدل اول این کابل ها در یک سر خود که باید به آیفون وصل شود، سوکتی با پین های معروف 30-Pin را ارائه می‌کند. در مدل جدیدتر کابل های مذکور سوکتی مناسب با لایتنینگ پورت آیفون طراحی شده و به آن وصل می‌شود. این کابل های جدیدتر متناسب با ساختار فنی آیفون های چند سال اخیر تولید شده اند.

در هر صورت برای استفاده از کابل های Digital AV Adapter یک کابل HDMI هم نیاز است. یک سر کابل Digital AV Adapter را به آیفون بزنید و سر دیگر را به کابل HDMI متصل کنید. سپس کابل HDMI را به تلویزیون وصل نمایید. فراموش نکنید که وضعیت دریافت اطلاعات تلویزیون را بر روی حالت HDMI قرار دهید.

اتصال موبایل اپل به تلویزیون توسط Apple TV

Apple TV گجت ویژه ای می باشد که کمپانی محبوب اپل برای اتصال آیفون به تلویزیون تولید کرده است. با استفاده از Apple TV هم می ‌توان آیفون یا آیپدهای اپل را مستقیما و بدون سیم به تلویزیون وصل کرد. برای این منظور دستگاه ها باید به یک شبکه اینترنت مشترک وصل شوند. سپس می بایست انگشت خود را بر روی بخش زیرین صفحه نمایش آیفون یا آیپد قرار داده و به سمت بالا بکشید تا کنترل سنتر (Control Center) سیستم عامل iOS اجرا شود. گزینه AirPlay Mirroring و پس از آن گزینه ی Apple TV را انتخاب کنید. در عرض چند ثانیه ارتباط مابین اپل تی وی و آیفون یا آیپدتان برقرار می‌شود و محتوای نمایشگر گوشی بر روی تلویزیون آینه خواهد شد.

وصل کردن گوشی آیفون به تلویزیون از طریق اپلیکیشن

اگر تلویزیون مورد استفاده ی شما هوشمند باشد و قابلیت وصل شدن به شبکه اینترنت را داشته باشد؛ به احتمال قوی از DLNA هم پشتیبانی می کند. قابلیت DLNA در واقع یک سیستم استریم یا پخش مدیای منحصر به فرد است که محصولات برندهای مختلفی از آن پشتیبانی می‌کنند. در چنین شرایطی که تلویزیون با DLNA ست می شود، می‌توانید با استفاده از اپلیکیشن های مبتنی بر DLNA فایل های ویدیویی و موزیک های ذخیره شده در آیفون را مستقیما در تلویزیون پخش کنید و به راحتی پروسه ی اتصال آیفون به تلویزیون را به اتمام برسانید.

یکی از بهترین برنامه های DLNA موجود که پیشنهاد می کنیم با استفاده از آن نسبت به پخش محتوای آیفون یا آیپد روی تلویزیون اقدام کنید، اپلیکیشن MCPlayer HD است. کار با این اپ بسیار ساده است. اما همواره می توانید جهت کسب راهنمایی های بیشتر با همکاران ما در بخش تعمیر تلویزیون مرکز سخت افزار ایران، نمایندگی تی وی مانیتور مشورت کنید.

ثبت درخواست تعمیر در محل
فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+