اشتراک گذاری

اتصال سینمای خانگی به تلویزیون

اتصال سینمای خانگی به تلویزیون این امکان را در اختیارتان قرار می دهد که ضمن برخورداری از تصاویری باکیفیت، از صدایی بی نظیر نیز بهره مند شوید.‌ اکثر تلویزیون ها صدای مطلوبی ندارند، لذا از این طریق می توانید کیفیت صدای پخش شده را به میزان قابل توجهی بهبود دهید. در ادامه قصد داریم که روش هایی ساده و راحت را برای این کار بیان کنیم.

اتصال سینمای خانگی به تلویزیون

نحوه اتصال سینمای خانگی به تلویزیون

برای این که بتوانید بین تلویزیون خود و سینما خانگی ارتباط برقرار کنید، هردوی آن ها باید دارای این قابلیت باشند. ما در نمایندگی تعمیرات تلویزیون آموزش های کاربردی را برای استفاده ی بهتر از تلویزیون در اختیار شما قرار می دهیم. به طور کلی روش های اتصال سینمای خانگی به تلویزیون عبارتند از:

1- استفاده از کابل اپتیکال

یکی از متداول ترین راه کارها این است که از کابل های Optical استفاده کنید تا صدا از طریق بلندگوهای سینما خانگی و با کیفیت عالی پخش شود. قبل از خریداری کابل اپتیکال ابتدا اطمینان حاصل نمایید که پورت مربوط به آن در هر دو دستگاه وجود دارد.

پس از آن باید وارد بخش تنظیمات مربوط به صدای تلویزیون شده و صدای خروجی دستگاه را روی حالت اپتیکال بگذارید. اگر متوجه شدید که در تنظیمات تلویزیون گزینه Optical وجود ندارد، می توانید گزینه مربوط به بلندگوها را غیر فعال نمایید. اکنون باید وارد قسمت تنظیمات سینمای خانگی شده و صدای ورودی آن را روی حالت Optical یا AUX Opt تنظیم کنید.

2- استفاده از کابل اچ دی ام آی

چنانچه هر دو دستگاه دارای قابلیت پشتیبانی از ARC باشند، می توانید برای اتصال سینمای خانگی به تلویزیون از کابل HDMI بهره ببرید. به هنگام خریداری کابل لازم است که نسخه بالاتر از ۴/۱را تهیه کنید.

کافیست یک سر کابل را به پورت HDMI ARC تلویزیون خود و سر دیگر آن را پورت HDMI در سینمای خانگی اتصال دهید. اکنون می توانید با قرار دادن تنظیمات صدای هر دو دستگاه روی حالت HDMI از صدایی باکیفیت برخوردار شوید.

با خوندن مقاله نحوه اتصال کنسول به تلویزیون ، مثل یه تکنسین حرفه ای کنسولتو به تلویزیون وصل کن و از بازی لذت ببر!

3- استفاده از کابل 1 به ۲

اگر پورت AUX بر روی تلویزیون شما وجود دارد، می توانید این نوع کابل را برای برقراری ارتباط بین دو سیستم به کار ببرید. قسمت تک فیش کابل 1 به ۲ را به پورت AUX تلویزیون متصل کنید و قسمت دو فیش را نیز به سینمای خانگی وصل نمایید. اکنون باید تنظیمات صدا را روی حالت AUX بگذارید تا اتصال سینمای خانگی به تلویزیون با موفقیت انجام شود.

4- استفاده از کابل ۲ به ۲

اگر هر دو سیستم دارای پورت AV باشند، می توانید به کمک کابل های 2 به 2 بین آن ها ارتباط برقرار کنید. البته در این روش امکان دارد که کیفیت صدا اندکی کاهش یابد. قسمت AV Out کابل AV را به تلویزیون و قسمت AUX In آن را به سینما خانگی وصل نمایید. سپس با اعمال تنظیمات صدا می توانید صدا را از بلندگوهای سینما خانگی بشنوید.

5- استفاده از روش بی سیم

چنانچه هر دو دستگاه از قابلیت اتصال بی سیم پشتیبانی کنند، می توانید بدون تهیه هیچ نوع کابلی بین آن ها ارتباط به وجود آورید. به منظور اتصال سینمای خانگی به تلویزیون کافیست گزینه Sound Sync را در تنظیمات تلویزیون روشن نمایید.

2.7/5 (9 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید