اشتراک گذاری

علت پاک شدن کانال های تلویزیون چیست؟

علت پاک شدن کانال های تلویزیون، مشکلی است که ممکن است برای هر نوع تلویزیون ال جی، سامسونگ، اسنوا، دوو، شارپ، سونی و … پیش بیاید. در ادامه این مقاله از مرکز تعمیرات تلویزیون در رابطه با دلایل پاک شدن کانال های تلویزیون و اینکه چگونه کانال های حذف شده تلویزیون را برگردانیم با شما صحبت می کنیم.

علت پاک شدن کانال های تلویزیون چیست؟

بررسی دلایل پاک شدن کانال های تلویزیون

خراب بودن و شکستگی آنتن

شکستگی آن یکی از علت هایی است که می تواند باعث حذف شدن کانال های دستگاه شما شود. در ادامه مراحلی را به شما معرفی می کنیم تا بتوانید تشخیص دهید که آیا کانال های پاک شده به علت خرابی و یا شکستگی آنتن است یا نه.

در اولین مرحله باید کانکتور آنتن را به یک تلویزیون دیگر وصل کنید تا مشخص شود که آیا واقعا ایراد از آنتن تلویزیون است یا به آن مربوط نمی شود. مورد بعدی این است که بررسی کنید آیا آنتن به صورت فیزیکی سالم است یا نه؛ زیرا گاهی اوقات آنتن ها به دلیل اینکه در هوای بیرون قرار دارند، پوسیده و یا شکسته می شوند.

در مرحله بعدی کابل ها را بررسی کنید که به درستی متصل باشند و هیچ مانعی در برابر آن نباشد. در صورتی که متوجه شدید آنتن تلویزیون خراب است باید آن را درست کنید.

بروز رسانی کردن سیستم

به‌روزرسانی‌های سیستم ممکن است در حالت‌هایی منجر به حذف موقت کانال‌های تلویزیونی شود. این امر به دلیل نیاز به سازگاری سیستم با تغییرات جدید است. چون سیستم‌های تلویزیونی دارای سخت‌افزار و نرم‌افزار خود هستند، به‌روزرسانی‌ها ممکن است برای بهبود عملکرد، رفع باگ‌ها، اضافه کردن ویژگی‌های جدید یا حفظ امنیت سیستم انجام شوند. در این فرآیند، برخی کانال‌ها ممکن است برای مدتی حذف شوند تا سیستم با تغییرات جدید هماهنگ شود. عموماً پس از اتمام به‌روزرسانی، کانال‌ها به طور خودکار بازگردانده می‌شوند و به صورت نرمال قابل مشاهده هستند. 

عدم وجود سیگنال

بیشتر افراد هشدار بدون سیگنال را در صفحه تلویزیون خود می بینند و تا زمانی که کاری برای این حل این مورد انجام ندهند، همچنان این گزینه بر روی صفحه باقی است.

عدم سیگنال، ممکن است به علت شرایط آب و هوایی نامناسب مانند : باران، باد شدید و مه باشد که باعث میشود تلویزیون های هوشمند و یا آنتن نصب شده سیگنال خود را از دست بدهد.

یکی از علت های از دست رفتن آنتن، ساخت ساختمان های بلند در اطراف جایی است که آنتن نصب شده است و در این صورت باید جای آنتن را تغییر دهید تا سیگنال بهتری دریافت کنید.

مشکلاتی که برای مشخص کردن موقعیت آنتن و مرکز پخش وجود دارد!

مشکلاتی که مربوط به آنتن و مرکز پخش است یکی از علت های پاک شدن کانال های تلویزیون می باشد. روش درست این است که آنتن را برای دریافت سیگنال های بهتر به صورت مستقیم در جهت مرکز پخش قرار دهید. به ویژه اگر آنتن را در بیرون از خانه قرار داده اید.

مشکلاتی که در تنظیمات دستگاه ایجاد می شود!

هر کدام از ارائه دهندگان تلویزیون، آنها را با تنظیمات مختلفی ارائه می دهند. تغییر در تنظیمات تلویزیون می تواند علت حذف شدن کانال باشد. در شرایطی که گزینه اسکن خودکار در دستگاه روشن باشد، به خودی خود میتواند کانال ها را حذف و یا اضافه کند.

قاطی شدن شماره های کانال

گاهی اوقات حتما پیش آمده است که اعداد کانال ها در تلویزیون با یکدیگر می تواند باعث شود که جای بعضی از کانال های که شماره های خاصی دارند نسبت به مکانی که دقیقا برای نقشه برداری شدند، تغییر کند. این مشکلی است که خود به خود درست می شود.

اینو بخون حتما به کارت میاد : چرا تلویزیون آنتن ندارد؟

روش هایی برای رفع مشکل حذف کانال های تلویزیونی :

اگر کانال های تلویزیونی شما به صورت مداوم حذف و یا ناپدید می شوند، هر بار می توانید با یک بازیابی کردن آنها را درست کنید. اما در ادامه مطلب راه هایی را به شما می گوییم که می توانید مانع حذف شدن ناگهانی کانال ها شوید.

تنظیم مجدد دستی

تنظیم کردن دوباره دستی معمولا با کنترل از راه دور برای نمایشگرهای هوشمند انجام می شود. شما می توانید این کار را برای بازیابی کانال های پاک شده خود انجام دهید. چنین کاری این اجازه را به شما می دهد که فرستنده ای را انتخاب کنید که بهترین خدمات را در اختیارتان قرار می دهد.

اسکن کردن کانال ها

شما این اختیار را دارید که تلویزیون خود را برای کانال ها اسکن کنید و زمانی که تغییرات فرکانس درست را پیدا کردید، نسبت به این کار اقدام کنید. اسکن کردن یکی از راه هایی است که مانع حذف ناگهانی کانال های تلویزیون می شود.

اسکن کردن در کانال های تلویزیونی ممکن کمی زمانبر باشد؛ پس بهترین کار این است که صبر کنید تا تلویزیون به اسکن کردن خود ادامه دهد.

بالا بردن آنتن

یکی از روش هایی که بسیاری از افراد از آن مطلع هستند، تغییر جهت آنتن است؛ اما دقیقا نمی دانند که ارتفاع آنتن چقدر می تواند تاثیرگذار باشد. برای حل مشکل حذف شدن کانال های تلویزیون، لازم است آنتن خود را تا حداقل 40 فوت بالا ببرید و کانال ها را مجددا اسکن کنید.

ریست کردن تلویزیون

اگر کانال های نمایشگر خانگی شما، چندین بار ناپدید شده اند و از این بابت مطمئن هستید که این مشکل از سمت ارائه دهنده تلویزیون نیست، ریست کردن دستگاه می تواند مشکل را حل کند.برای این کار لازم است که دکمه ریست را پیدا کنید و آن را فشار دهید تا تنظیمات مجددا ریست شوند.

این مطلب مفید رو از دست نده : نصب فیلتر شکن در تلویزیون

رفع مشکل پاک شدن کانال ها در مرکز تعمیرات تلویزیون

در این بخش از سایت تعمیرات تی وی مانیتور درمورد علت پاک شدن کانال های تلویزیون سامسونگ، ال جی، هایسنس و … صحبت کردیم و گفتیم که این مشکل می تواند به علت خرابی آنتن، عدم سیگنال، وجود مشکل در تنظیمات باشد و بهترین راه حل برای رفع چنین مشکلی ریست کردن تلویزیون است.

اما اگر همچنان با ریست کردن و دیگر موارد گفته شده مشکل دستگاه شما حل نشد، می توانید از کارشناسان این سایت در بخش تعمیرات تلویزیون کمک بگیرید؛ تا نسبت به عیب یابی درست و تعمیر آن اقدام کنند.

3.3/5 (7 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩