اشتراک گذاری

نمایشگر طعم دار

به نقل از خبرگزاری رویترز، یک محقق و استاد دانشگاه ژاپنی، موفق به ساخت نمونه آزمایشی نمایشگر طعم دار (Taste the TV) شده است. پروفسور هومی میاشیتا نمایشگر تلویزیون طعم داری را ساخته است که بینندگان خود را نه تنها قادر به دیدن و شنیدن صوت و تصویر می کند، بلکه این امکان را برای آنها فراهم می کند تا طعم تصویر نمایش داده شده را نیز با چشیدن تجربه کنند.

طعم در تلویزیون Taste the TV، (برای مثال غذای نمایش داده شده) از طریق ترکیب طعم های یک اسلایدر طعم تولید می شود و امکان تولید طعم انواع غذا و خوردنی از شکلات تا پیتزا در آن وجود دارد. بعد از ترکیب و تولید طعم، ترکیب طعم دار بر روی یک صفحه بهداشتی اسپری می شود و کاربران می توانند با چشیدن طعم با زبان، آن را حس کنند.

نمایشگر طعم دار

کاربردهای نمایشگر طعم دار

این قابلیت برای مخاطبین تشنه ارتباط و تجربه های پیش از پاندمی کرونا طراحی شده است تا در زمان قرنطینه های سختگیرانه پیش رو، تجربه های گذشته مانند طعم غذای رستوران را از دست ندهند. این استاد دانشگاه مجی در رابطه با این اختراع این گونه بیان می کند:

“هدف نهایی این اختراع، ایجاد فرصتی برای افراد است تا حسی مانند خوردن یک غذا در آنسوی زمین را حتی زمانی که در خانه خود هستند، تجربه کنند. “

از نظر وی علاوه بر این تجربه، این اختراع می تواند برای آموزش از راه دور دوره های آشپزی و یا بازی های بر مبنای طعم مورد استفاده قرار بگیرد.

آزمایش ال سی دی طعم دار توسط یک دانشجو

در طول نمایش دموی این دستگاه، یک دانشجو برای تست این نمایشگر طعم دار داوطلب شد. او از دستگاه درخواست کرد تا طعم شکلات را تجربه کند و بعد از تکرار درخواست توسط یک صوت گویا، طعم بر روی صفحه پلاستیکی ایجاد شد.  به گفته داوطلب، طعم شکلات تولید شده بیشتر شبیه به شکلات شیری بود و کاملا حس شکلات را به وی منتقل کرده است.

4/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩