اشتراک گذاری

فناوری HDR10+ Adaptive در تلویزیون سامسونگ

یکی از دلایلی که سالن های حرفه ای سینما، همیشه از محبوبیت بالایی برخوردار هستند، تجربه منحصر به فرد  و خارق العاده تماشای فیلم در پرده های این سالن هاست. این اتفاق به واسطه نمایش تصویر عیناً به شکلی است که کارگردان  در رابطه با صدا، تصویر و نورپردازی در ذهن داشته است. به همین دلیل نه تنها تصویر در پرده سینما بسیار طبیعی تر جلوه می کند و رزولوشن نمایش تصویر بسیار بالاست، بلکه با امکان تنظیم نور محیطی در محل نمایش فیلم، شرایط برای یک تجربه خارق العاده محیا تر می شود. با در نظر گرفتن همه این تنظیمات محیطی و تصویری و صوتی، تجربه تماشای فیلم در تلویزیون های خانگی هیچگاه به اندازه سینما تاثیرگذار نبوده است، زیرا کنترل عوامل محیط مانند نور و طراحی فضا در محیط خانه به راحتی سینما نیست.

اما اگر این امکان فراهم شود که تصویر تلویزیون دقیقا مطابق با نظر خالق فیلم تنظیم شود چه تاثیری بر تجربه ما از تماشای فیلم در خانه خواهد داشت؟ پاسخ به این سوال در فناوری تولید سامسونگ در تلویزیون Neo QLED 2021 نهفته است که به آخرین فناوری HDR10+ Adaptive در تلویزیون سامسونگ مجهز شده است. با استفاده از این فناوری، تلویزیون سامسونگ نه تنها کیفیت تصویر را در بالاترین سطح به نمایش در می آورد، بلکه فارق از تغییرات نوری در محیط و بازتاب نور ، در کیفیت تصویر  ثبات ایجاد می کند. اما فناوری HDR10+ Adaptive در تلویزیون Samsung چگونه کار میکند؟

فناوری HDR10+ Adaptive

کنترل کامل فناوری HDR10+ Adaptive در تلویزیون سامسونگ بر تصویر

HDR10+ Adaptive آخرین بروزرسانی در فناوری طیف دینامیک گسترده رنگ یا همان HDR است در آخرین تلویزیون های UHD  و هوشمند سامسونگ بکار رفته است. این فناوری برای نمایش دقیق تصویر UDH (به همان شکلی که در نظر خالق اثر بوده است) در هر شرایط نوری و محیطی طراحی شده است. استاندارد HDR10+ به صورت رایگان در دسترس تولیدکنندگان تلویزیون است و آنها می توانند بنا به دلخواه خود آن را ویرایش و در تولیدات خود تعبیه کنند. این اتفاق نشان می دهد که سامسونگ توانسته است که کنترل کامل بر  کیفیت تصویر را درست مانند پرده سینما در تلویزیون های خود ایجاد کند.

استفاده از هوش مصنوعی برای تصویر بهتر

تلویزیون های 2021 شرکت سامسونگ علاوه بر فناوری های ذکر شده از فناوری HDR10+ Adaptive در حالت Filmmaker Mode استفاده کرده است که حتی در اتاق هایی با نور زیاد هم تصویر به حالت استاندارد مورد نظر خالق اثر به نمایش در بیاید . هوش مصنوعی به کار رفته در این محصولات برای تحلیل نور محیط نمایش بکار می روند تا علاوه بر نور، بازتاب های محیطی را نیز مورد بررسی قرار دهند.

نتایج بدست آمده با متا دیتای ارائه شده در HDR 10+ هماهنگ می شوند و کنتراست و نور و رنگ ها در بهترین حالت تنظیم می شوند. علی رغم اینکه خاصیت HDR  برای اتاقی با نور کم طراحی شده است، این فناوری به کاربران تضمین می دهد که در هر شرایط نوری به بهترین تصویر دسترسی خواهند داشت. 

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩