تعمیر پنل تلویزیون ال جی

پنل تلویزیون چیز عجیب و غریبی نیست. درواقع منظور از پنل تلویزیون، همان صفحه نمایش تلویزیون است که به لطف آن می‌توانیم هر برنامه یا فیلمی که دوست داشته باشیم را تماشا کنیم و لذت ببریم. پنل یا صفحه نمایش تلویزیون، مهم‌ترین و گران‌ترین قطعه این جعبه جادویی است به گونه‌ای که 70 درصد از اهمیت و ارزش تلویزیون را به خود اختصاص داده است. بنابراین درصورت خرابی پنل تلویزیون، بازدهی تلویزیون به صفر می‌رسد؛ از این‌رو باید پنل تلویزیون را خیلی سریع تعمیر کرد.

خوشبختانه اکثر اوقات تعمیر پنل تلویزیون امکان‌پذیر است اما گاهی اوقات هم امکان تعمیر آن وجود ندارد و باید پنل تلویزیون را تعویض کرد. از آن جایی که اکثر کاربران تلویزیون‌های ال جی با مشکلات و خرابی پنل تلویزیون روبه‌رو می‌شوند در ادامه نشانه‌های خرابی و تعمیر پنل تلویزیون ال جی را مورد بررسی قرار می‌دهیم. پس به شما پیشنهاد می‌کنیم ادامه این مطلب را از دست ندهید.

تعمیر پنل تلویزیون ال جی

از کجا بفهمیم پنل تلویزیون ال جی خراب شده است؟

نمایش خط عمودی بر روی صفحه نمایش تلویزیون

تلویزیون را با کلی ذوق و شوق روشن می‌کنید تا برنامه یا سریالی که منتظرش بودید را تماشا کنید اما ناگهان با یک خط عمودی مزاحم بر روی صفحه نمایش تلویزیون خود مواجه می‌شوید. به نظر شما مشکل از کجاست؟ درواقع نمایش خط عمودی بر روی صفحه نمایش دو حالت دارد یا اینکه خط عمودی به صورت کامل از بالا‌ترین نقطه صفحه نمایش به پایین‌ترین نقطه آن کشیده شده است یا اینکه خط عمودی از بالای صفحه نمایش تا اواسط آن امتداد پیدا کرده است.

حالت اول خط عمودی نشان می‌دهد که برد تیکان تلویزیون یا فلت‌های ارتباط‌دهنده آن دچار مشکل شده‌اند که خوشبختانه قابل تعمیر هستند و پول زیادی از جیب شما خالی نمی‌کنند. حالت دوم خط عمودی نشان می‌دهد که پنل تلویزیون شما دچار مشکل شده است. البته امکان تعمیر پنل تلویزیون ال جی در این حالت وجود ندارد و باید آن را به طور کامل تعویض کرد.

تلویزیون صدا دارد ولی تصویر ندارد

گاهی اوقات تلویزیون نقش رادیو را برای ما بازی می‌کند به گونه‌ای که تلویزیون صدا دارد اما تصویر ندارد. اگر بخواهیم به زبان خیلی ساده علت بروز این مشکل را توضیح دهیم باید بگوییم که هیچ نوری از پشت پنل تلویزیون ساطع نمی‌شود تا تصویر را روشن کند. به همین دلیل زمانی که تلویزیون را روشن می‌کنید، می‌بینید که تلویزیون فقط صدا دارد. تعمیرکاران تلویزیون درصورت بروز چنین مشکلی می‌گویند بک لایت تلویزیون به مشکل خورده است. خوشبختانه در این حالت نیز امکان تعمیر پنل تلویزیون ال جی و بک لایت آن وجود دارد.

تیره شدن قسمتی از تصویر

مراقب باشید به تلویزیون ضربه وارد نشود چراکه وارد شدن ضربه به تلویزیون می‌تواند به پنل آن آسیب وارد کند و شما را مجبور به تعویض پنل تلویزیون کند. درواقع یکی از نشانه‌های وارد شدن ضربه به تلویزیون و آسیب دیدن پنل آن، تیره شدن قسمتی از تصویر تلویزیون است. البته در خوشبینانه‌ترین حالت اگر هیچ ضربه‌ای به تلویزیون وارد نشده باشد مشکل از بک لایت آن است که قابل تعمیر می‌باشد.

هزینه تعمیر پنل تلویزیون ال جی چه قدر است؟

همانطور که اشاره کردیم گاهی اوقات پنل تلویزیون ال جی قابل تعمیر است اما گاهی اوقات باید به طور کامل تعویض گردد. اگر شانس به شما رو کند و امکان تعمیر پنل تلویزیون ال جی وجود داشته باشد نیازی نیست خیلی دست به جیب شوید. ولی اگر نیاز به تعویض پنل تلویزیون ال جی باشد، باید به اندازه خریدن یک تلویزیون جدید هزینه کنید. کارشناسان مرکز تعمیرات تی وی مانیتور با عیب‌یابی دقیق تلویزیون شما تشخیص خواهند داد که پنل آن قابل تعمیر است یا خیر. سپس قیمت تعمیر پنل تلویزیون ال جی را به شما اعلام می‌کنند تا درصورتی که تمایل داشتید پروسه تعمیر آن را آغاز کنند. علاوه‌بر این جهت اطلاع یافتن از هزینه دقیق تعمیرات پنل تلویزیون ال جی می‌توانید با نمایندگی ال جی تماس بگیرید.

تعمیر تلویزیون ال جی در محل

درصورتی که تلویزیون شما با مشکل روبه‌رو شد می‌توانید بدون هیچ‌گونه نگرانی با مرکز تعمیرات تی وی مانیتور تماس بگیرید تا این مرکز مهندسین خود را به آدرس شما اعزام کند. مهندسین تی وی مانیتور پس از حاضر شدن در محل مورد نظر خدمات تعمیر تلویزیون ال جی در محل را به شما ارائه می‌دهند. بنابراین نه تنها در زمان و هزینه شما به صورت ویژه‌ای صرفه‌جویی می‌شود بلکه می‌توانید بر کار تعمیرکاران تلویزیون نظارت داشته باشید.

مرکز تخصصی تعمیرات تلویزیون ال جی

مرکز تعمیرات تی وی مانیتور به دلیل برخوردار بودن از نیروهای مجرب به همراه تجهیزات پیشرفته به مرکز تخصصی تعمیرات تلویزیون ال جی شهرت دارد. البته خدمات مرکز تی وی مانیتور تنها به تعمیر تلویزیون ال جی محدود نمی‌شود بلکه خدمات این مجموعه شامل تعمیر انواع تلویزیون و مانیتور در هر نوع مدل یا برندی می‌باشد. بنابراین بدون هیچ‌گونه نگرانی می‌توانید تعمیر هر تلویزیون و مانیتوری را به مرکز تعمیرات تی وی مانیتور بسپارید.

مطالب مرتبط

فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+