اشتراک گذاری

تعمیر پنل تلویزیون ال جی

پنل تلویزیون چیز عجیب و غریبی نیست. درواقع منظور از پنل تلویزیون، همان صفحه نمایش تلویزیون است که به لطف آن می‌توانیم هر برنامه یا فیلمی که دوست داشته باشیم را تماشا کنیم و لذت ببریم. پنل یا صفحه نمایش تلویزیون، مهم‌ترین و گران‌ترین قطعه این جعبه جادویی است به گونه‌ای که 70 درصد از اهمیت و ارزش تلویزیون را به خود اختصاص داده است. بنابراین درصورت خرابی پنل تلویزیون، بازدهی تلویزیون به صفر می‌رسد؛ از این‌رو باید پنل تلویزیون را خیلی سریع تعمیر کرد.

خوشبختانه اکثر اوقات تعمیر پنل تلویزیون امکان‌پذیر است اما گاهی اوقات هم امکان تعمیر آن وجود ندارد و باید پنل تلویزیون را تعویض کرد. از آن جایی که اکثر کاربران تلویزیون‌های ال جی با مشکلات و خرابی پنل تلویزیون روبه‌رو می‌شوند در ادامه نشانه‌های خرابی و تعمیر پنل تلویزیون ال جی را مورد بررسی قرار می‌دهیم. پس به شما پیشنهاد می‌کنیم ادامه این مطلب را از دست ندهید.

تعمیر پنل تلویزیون ال جی

از کجا بفهمیم پنل تلویزیون ال جی خراب شده است؟

بروز یکسری مشکلات در تلویزیون ارتباط مستقیمی با خراب شدن پنل این دستگاه دارند که تکنسین‌های نمایندگی تلویزیون ال جی با بروز آن مشکلات تشخیص می‌دهند که به پنل تلویزیون آسیب وارد شده است. برخی از این مشکلات شامل: نمایش خطوط عمودی بر روی صفحه‌نمایش تلویزیون، تصویر نداشتن تلویزیون در حالیکه صدا دارد، تیره شدن قسمتی از تصویر، اضافه شدن یک رنگ غیرعادی به تمام صفحه، وجود یک نقطه سفید در تصویر، دوتایی شدن تصویر و قطع و وصل شدن لحظه‌ای تصویر می‌باشند. در ادامه به بررسی تک تک این مشکلات که نشان‌دهنده خرابی پنل تلویزیون ال جی هستند، می‌پردازیم.

اضافه شدن یک رنگ غیرعادی به تمام صفحه

مشکل اضافه شدن رنگ غیرعادی به تمام صفحه تلویزیون، در تلویزیون‌های ال سی دی ال جی به وجود می‌آید چراکه این مشکل از لیکوئید در پنل تلویزیون نشأت می‌گیرد و تنها تلویزیون‌های ال سی دی هستند که از فناوری لیکوئید بهره می‌برند. لیکوئید، مهم‌ترین جزء پنل است که نگهدارنده کریستال مایع در تلویزیون‌های ال سی دی می‌باشد.

متاسفانه بروز چنین مشکلی، نشان می‌دهد که امکان تعمیر پنل تلویزیون ال جی وجود ندارد و باید آن را تعویض کرد که هزینه تعویض پنل بین 80 تا 90 درصد از قیمت کل تلویزیون می‌‌شود. به همین دلیل برخی از تعمیرکاران در این حالت به کاربران پیشنهاد می‌کنند که به دنبال خرید یک تلویزیون جدید باشند.

وجود یک نقطه سفید در تصویر

یکی دیگر از نشانه‌های خرابی پنل تلویزیون که متاسفانه در این حالت هم راهی جزء تعویض کامل پنل تلویزیون وجود ندارد، نمایش یک یا چند نقطه سفید در تصویر است که اصطلاحاً به این مشکل پیکسل سوختگی می‌گویند.

مشکل پیکسل‌ سوختگی نشان می‌دهد، اجزایی که با یکدیگر به تبدیل شدن پیکسل به نقطه‌ای رنگی تلاش می‌کردند، درست عمل نمی‌کنند. این مسئله موجب می‌شود که پیکسل روشن بماند و حالت نقطه سفید به خود بگیرد. اگر تلویزیون شما هم با چنین مشکلی مواجه شده است یا باید به فکر تعویض پنل آن باشید یا اینکه به فکر خرید یک تلویزیون جدید باشید.

دوتایی شدن تصویر

دو تایی شدن تصویر نشان می‌دهد که یا مشکل از خود پنل تلویزیون است یا مشکل از برد تیکان تلویزیون. برد تیکان که به آن برد TFT هم می‌گویند وظیفه پردازش اطلاعات تصویر در تلویزیون را برعهده دارد. به گونه‌ای که اول از همه مین برد تلویزیون به پردازش اطلاعات تصویر می‌پردازد و سپس اطلاعات تصویر را از طریق کابلی که LVDS FLAT نام دارد به برد تیکان منتقل می‌کند. برد تیکان نیز پردازش نهایی را بر روی تصویر انجام داده و اطلاعات تصویر را برای نمایش به فلت تلویزیون ارسال می‌کند. دوتایی شدن تصویر تنها یکی از نشانه‌های خرابی برد تیکان تلویزیون است. از سایر مشکلاتی که نشان می‌دهند برد تیکان تلویزیون با مشکل مواجه شده است می‌توان به تقسیم شدن تصویر تلویزیون به دو بخش تاریک و روشن، نمایش خطوط رنگی یا سیاه و سفید روی تصویر تلویزیون، سفید شدن تصویر و تغییر فاز رنگ‌ها اشاره کرد.

اگر شما هم با مشکل دوتایی شدن تصویر در تلویزیون ال جی مواجه شده‌اید، بهتر است عیب‌یابی این دستگاه را به نمایندگی تلویزیون ال جی بسپارید. تکنسین‌های این مرکز اگر مشکل از پنل این دستگاه باشد به تعمیر پنل تلویزیون ال جی می‌پردازند و اگر مشکل از برد تیکان این دستگاه باشد آن را تعمیر می‌کنند.

نمایش خط عمودی بر روی صفحه نمایش تلویزیون

تلویزیون را با کلی ذوق و شوق روشن می‌کنید تا برنامه یا سریالی که منتظرش بودید را تماشا کنید اما ناگهان با یک خط عمودی مزاحم بر روی صفحه نمایش تلویزیون خود مواجه می‌شوید. به نظر شما مشکل از کجاست؟ درواقع نمایش خط عمودی بر روی صفحه نمایش دو حالت دارد یا اینکه خط عمودی به صورت کامل از بالا‌ترین نقطه صفحه نمایش به پایین‌ترین نقطه آن کشیده شده است یا اینکه خط عمودی از بالای صفحه نمایش تا اواسط آن امتداد پیدا کرده است.

حالت اول خط عمودی نشان می‌دهد که برد تیکان تلویزیون یا فلت‌های ارتباط‌دهنده آن دچار مشکل شده‌اند که خوشبختانه قابل تعمیر هستند و پول زیادی از جیب شما خالی نمی‌کنند. حالت دوم خط عمودی نشان می‌دهد که پنل تلویزیون شما دچار مشکل شده است. البته امکان تعمیر پنل تلویزیون ال جی در این حالت وجود ندارد و باید آن را به طور کامل تعویض کرد.

تلویزیون صدا دارد ولی تصویر ندارد

گاهی اوقات تلویزیون نقش رادیو را برای ما بازی می‌کند به گونه‌ای که تلویزیون صدا دارد اما تصویر ندارد. اگر بخواهیم به زبان خیلی ساده علت بروز این مشکل را توضیح دهیم باید بگوییم که هیچ نوری از پشت پنل تلویزیون ساطع نمی‌شود تا تصویر را روشن کند. به همین دلیل زمانی که تلویزیون را روشن می‌کنید، می‌بینید که تلویزیون فقط صدا دارد. تعمیرکاران تلویزیون درصورت بروز چنین مشکلی می‌گویند بک لایت تلویزیون به مشکل خورده است. خوشبختانه در این حالت نیز امکان تعمیر پنل تلویزیون ال جی و بک لایت آن وجود دارد.

تیره شدن قسمتی از تصویر

مراقب باشید به تلویزیون ضربه وارد نشود چراکه وارد شدن ضربه به تلویزیون می‌تواند به پنل آن آسیب وارد کند و شما را مجبور به تعویض پنل تلویزیون کند. درواقع یکی از نشانه‌های وارد شدن ضربه به تلویزیون و آسیب دیدن پنل آن، تیره شدن قسمتی از تصویر تلویزیون است. البته در خوشبینانه‌ترین حالت اگر هیچ ضربه‌ای به تلویزیون وارد نشده باشد مشکل از بک لایت آن است که قابل تعمیر می‌باشد.

قطع و وصل شدن لحظه‌ای تصویر

و اما آخرین مشکلی که نشان می‌دهد، پنل تلویزیون نیاز به عیب‌یابی و تعمیر دارد، قطع و وصل شدن لحظه‌ای تصویر است. درواقع قطع و وصل شدن لحظه‌ای تصویر به دلیل اتصال کابل غیراستاندارد HDMI به تلویزیون است که به پنل آن آسیب وارد کرده است. بنابراین بهتر است برای جلوگیری از خراب شدن پنل تلویزیون و بروز مشکل قطع و وصل شدن لحظه‌ای تصویر، حتماً از اورجینال بودن کابل HDMI که به تلویزیون خود وصل می‌کنید، مطمئن شوید.

تعویض پنل تلویزیون ال جی

مهم‌ترین دلایل خراب شدن پنل تلویزیون ال جی

اکنون که با نشانه‌های خرابی پنل تلویزیون ال جی آشنا شدید، لازم است با دلایل اصلی خرابی آن نیز آشنا شوید تا بتوانید از آسیب‌دیدگی پنل تلویزیون خود جلوگیری کنید. همانطور که اشاره کردیم یکی از دلایل خراب شدن پنل تلویزیون، اتصال کابل غیراستاندارد HDMI به این دستگاه است. اما این عامل تنها دلیل خرابی پنل تلویزیون نیست بلکه وارد شدن ضربه و بخصوص نفوذ رطوبت به پنل تلویزیون از دیگر عواملی هستند که موجب خراب شدن پنل تلویزیون می‌شوند. در ادامه به بررسی این عوامل می‌پردازیم.

وارد شدن رطوبت به پنل تلویزیون

یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین عواملی که موجب خراب شدن پنل تلویزیون می‌شود، وارد شدن رطوبت به آن است. البته وارد شدن رطوبت به پنل تلویزیون به معنای ریختن یک لیوان آب روی این دستگاه نیست چراکه پنل تلویزیون به کوچک‌ترین میزان رطوبت حساس است. اکثر اوقات هم اسپری کردن مایع تمیزکننده به صورت مستقیم بر روی صفحه‌نمایش تلویزیون موجب نفوذ رطوبت به داخل پنل آن می‌شود. از این‌رو به شما توصیه می‌کنیم که برای تمیز کردن نمایشگر تلویزیون، اکیداً از اسپری کردن مستقیم مایع تمیزکننده بر روی آن خودداری کنید. اصولی‌ترین روش برای تمیز کردن صفحه‌نمایش تلویزیون این است که مایع تمیزکننده را بر روی دستمال اسپری کنید و سپس دستمال را بر روی صفحه‌نمایش تلویزیون بکشید و پس از آن با یک دستمال خشک رطوبت به جا مانده روی صفحه‌نمایش تلویزیون را خشک کنید.

وارد شدن ضربه به تلویزیون

عامل دیگری که در خراب شدن پنل تلویزیون نقش دارد، وارد شدن ضربه به این دستگاه است. گاهی‌اوقات ضربه‌ای که به صفحه‌نمایش تلویزیون وارد می‌شود موجب شکسته شدن آن می‌شود که در این صورت امکان تعمیر پنل تلویزیون ال جی وجود ندارد و باید آن را تعویض کرد. با این وجود بهتر است تا جایی که می‌توانید از وارد شدن ضربه و فشار به صفحه‌نمایش تلویزیون خودداری کنید.

هزینه تعمیر پنل تلویزیون ال جی چه قدر است؟

همانطور که اشاره کردیم گاهی اوقات پنل تلویزیون ال جی قابل تعمیر است اما گاهی اوقات باید به طور کامل تعویض گردد. اگر شانس به شما رو کند و امکان تعمیر پنل تلویزیون ال جی وجود داشته باشد نیازی نیست خیلی دست به جیب شوید. ولی اگر نیاز به تعویض پنل تلویزیون ال جی باشد، باید به اندازه خریدن یک تلویزیون جدید هزینه کنید. کارشناسان مرکز تعمیرات تی وی مانیتور با عیب‌یابی دقیق تلویزیون شما تشخیص خواهند داد که پنل آن قابل تعمیر است یا خیر. سپس قیمت تعمیر پنل تلویزیون ال جی را به شما اعلام می‌کنند تا درصورتی که تمایل داشتید پروسه تعمیر آن را آغاز کنند. علاوه‌بر این جهت اطلاع یافتن از هزینه دقیق تعمیرات پنل تلویزیون ال جی می‌توانید با نمایندگی ال جی تماس بگیرید.

تعمیر تلویزیون ال جی در محل

درصورتی که تلویزیون شما با مشکل روبه‌رو شد می‌توانید بدون هیچ‌گونه نگرانی با مرکز تعمیرات تی وی مانیتور تماس بگیرید تا این مرکز مهندسین خود را به آدرس شما اعزام کند. مهندسین تی وی مانیتور پس از حاضر شدن در محل مورد نظر خدمات تعمیر تلویزیون ال جی در محل را به شما ارائه می‌دهند. بنابراین نه تنها در زمان و هزینه شما به صورت ویژه‌ای صرفه‌جویی می‌شود بلکه می‌توانید بر کار تعمیرکاران تلویزیون نظارت داشته باشید.

مرکز تخصصی تعمیرات تلویزیون ال جی

مرکز تعمیرات تی وی مانیتور به دلیل برخوردار بودن از نیروهای مجرب به همراه تجهیزات پیشرفته به مرکز تخصصی تعمیرات تلویزیون ال جی شهرت دارد. البته خدمات مرکز تی وی مانیتور تنها به تعمیر تلویزیون ال جی محدود نمی‌شود بلکه خدمات این مجموعه شامل تعمیر انواع تلویزیون و مانیتور در هر نوع مدل یا برندی می‌باشد. بنابراین بدون هیچ‌گونه نگرانی می‌توانید تعمیر هر تلویزیون و مانیتوری را به مرکز تعمیرات تی وی مانیتور بسپارید.

4.2/5 (4 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩