اشتراک گذاری

تعمیر برد پاور مانیتور

پاور هر سیستم دیجیتال بخش مهمی از آن را تشکیل می دهد که در صورت خرابی کلیه ی فعالیت سیستماتیک دستگاه مختل می شود. برد پاور مانیتور نیز از این قاعده مستثنی نبوده و با کوچک ترین خطا به طور کلی باعث نابودی کارایی مانیتور می شود. خرابی برد پاور مانیتور مشکل رایجی است که فارغ از نوع، برد و مدل مانیتور نمایان می گردد. در حدی این دسته از خرابی ها رواج دارند که معمولا با مشاهده ی ناکارآمدی مانیتور تعمیرکاران ابتدا به سراغ بررسی صحت ساختار این برد می روند. در این مقاله کلیه ی جوانب تعمیراتی منبع تغذیه ی مانیتور را برای شما شرح می دهیم.

برد پاور مانیتور

چگونه از خرابی برد پاور مانیتور مطلع شویم؟

علائم خرابی برد پاور مانیتور در اکثر مواقع کاملا واضح هستند. اگر یکی از نشانه های زیر را در حین استفاده از مانیتور مشاهده می نمایید، سریعا رایانه را خاموش کنید و به مراکز تعمیراتی معتبر مراجعه کنید. چراکه خرابی های این بخش می توانند به مرور زمان دیگر اجزای مهم مانیتور از جمله مین برد سیستم را نیز درگیر کنند.

عدم روشن شدن مانیتور

اصلی ترین نشانه ی خرابی برد پاور مانیتور، روشن نشدن دستگاه و عدم عکس العمل آن در فرآیند بوت شدن و شروع فعالیت سیستم رایانه ای متصل به مانیتور است. در این حالت شما قادر به شنیدن صدای بالا آمدن ویندوز و یا اجرای برنامه های اتفاقی با جا به جایی موس هستید، اما هیچ عکس العملی در مانیتور دیده نخواهد شد. البته ممکن است تنظیمات مرتبط با نور صفحه نیز ناخودآگاه دچار اختلالی شده باشند و هیچ ایرادی شامل حال برد پاور نگردد.

خاموشی ناگهانی مانیتور پس از مدت کوتاهی روشن ماندن

اگر مانیتور روشن شده و پس از مدتی به صورت خودکار خاموش می شود، احتمالا با ایرادی در برد پاور مواجه هستید. برای رفع این مشکل تعمیرات تخصصی منبع تغذیه ی مانیتور امری ضروری است. مدت زمانی که پس از روشن ماندن مانیتور خاموش می شود، معمولا چیزی حدود 20 دقیقه است. خاطرنشان می نماییم که شما همواره می توانید با استفاده از سرویس های تعمیر در محل نمایندگی تی وی مانیتور معضل خاموشی ناگهانی انواع مانیتورهای موجود در بازار را برطرف سازید.

این مقاله نکات جدیدی را شرح میدهد : مشکلات پاور تلویزیون

پرش تصویر مانیتور در همان آغاز روشن شدن سیستم

گاهی اوقات ممکن است نیاز به تعمیر مانیتور با پرش سریع تصویر در همان ابتدای روشن شدن کامپیوتر نمایان شود. این حالت نیز باید مورد بررسی دقیق کارشناسان قرار گیرد تا ایراد اصلی برد پاور شناسایی شده و تعمیر شود.

برد پاور مانیتور را باید تعمیر کرد یا تعویض؟

برد پاور مانیتور با تامین انرژی مین برد دستگاه، سیستم کاری مانیتور را کنترل می کند. اقدامات تعمیراتی ناشیانه می توانند در حدی برای مانیتور مضر باشند که به مرگ آن ختم شوند. در این بین باید انتخاب میان تعمیر و تعویض به درستی شکل گیرد تا بدون هیچ گونه ایرادی، کارایی مانیتور بازیابی شود.

در صورتی که میزان خرابی برد پاور مانیتور شدید باشد و برد پاور به طور کامل بسوزد یا نیمه سوخته شود، تعویض الزامی است. به هرحال مشکل فنی بزرگی چون سوختگی کامل برد پاور و یا اختلال جزیی کوچکی مانند از کارافتادگی یکی از خازن های منبع تغذیه ی مانیتور در نمایندگی تی وی مانیتور با استفاده از نمونه های اورجینال سازگار با سیستم از بین می روند.

هزینه ی تعمیر و بازیابی برد پاور مانیتور چه قدر می شود؟

هزینه ی تعمیر و بازیابی برد پاور مانیتور به شدت آسیب موجود بستگی دارد. همان طور که اشاره شد ممکن است به طور کامل نیاز باشد منبع تغذیه ی مانیتور تعویض گردد و یا اینکه با تعویض خازن یا مقاومت کوچکی اختلال ساختار مانیتور قابل حل باشد. مسلما هزینه ی انجام این دو پروسه یکسان نخواهد بود. اما جای نگرانی نیست.

فرقی ندارد که ایراد برد پاور مانیتور کوچک تلقی شود یا ایراد فنی و بزرگی باشد، نمایندگی تی وی مانیتور هزینه ی تعمیر کلیه ی ایرادات احتمالی برد پاور مانیتورهای مختلف را در مناسب ترین تعرفه ی قیمتی قرار می دهد. لازم به ذکر است که تمامی اقدامات تعمیراتی مجموعه ی تی وی مانیتور به همراه گارانتی و ضمانت نامه های معتبر کتبی عرضه می شوند.

تعمیر انواع مانیتورهای موجود در بازار

مانیتورها دستگاه های پر مصرفی هستند که کاربران بسیاری در جای جای دنیا دارند. حتی ممکن است کاربران لپ تاپ ها نیز به اتصال سیستم رایانه ای لپ تاپ به مانیتور متمایل باشند. این استفاده ی همه گیر نیاز به تعمیر را افزایش می دهد. نمایندگی تی وی مانیتور مجموعه ای فوق تخصصی است که به صورت اختصاصی به تعمیر و ترمیم انواع مانیتورهای موجود در بازار می پردازد.

کلیه ی مراحل تعمیراتی در این مجموعه براساس پارامترهای اصولی و استاندارد انجام شده و دارای گارانتی هستند. ما به شما این اطمینان را می دهیم که در بالاترین سطح کیفی امکان پذیر ایرادات مانیتور برطرف گردد.

2.5/5 (2 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩