تعمیر مین برد مانیتور

مین برد قطعه ی مهمی از مانیتور است که با کنترل بسیاری از اجزای سازنده ی مانیتور نقش هدایتگر و مغز اصلی سیستم را ایفا می کند.  این قطعه در تمامی مانیتورهای موجود در بازار عملکرد مشابهی داشته و به هنگام خرابی کارکرد کلی مانیتور را دچار اختلال می کند. در واقع کوچکترین خرابی در مین برد مانیتور می تواند زمینه ساز بروز خرابی های دیگر در دستگاه باشد. تعمیر مین برد مانیتور یکی از خدمات تخصصی ترین مرکز تعمیرات تلویزیون در تهران است که در سطح کیفی بالایی ارائه می شود. کارشناسان ما طی مراحل عیب یابی ریزبینانه قادر به رفع کلیه ی ایرادات ساختاری مین برد مانیتور می باشند. در ادامه ی این مقاله قصد داریم به شرح اجمالی جنبه های مختلف فرآیند تعمیر مین برد مانیتور بپردازیم. با ما همراه باشید.

تعمیر مین برد مانیتور

چه زمانی تعمیر مین برد مانیتور ضروری است؟

پیدایش نیاز به تعمیر مین برد مانیتور با نشانه ها و علائمی متفاوتی همراه است. از جمله مشکلاتی که در شرایط خرابی مین برد دردسرساز می گردد، خاموشی ناگهانی مانیتور است. اگر پس از روشن کردن مجدد دستگاه نیز با معضل چشمک زدن مداوم چراغ پاور مانیتور روبه رو شدید و هیچ تصویری در سیستم به نمایش در نیامد؛ به احتمال قوی مین برد دچار اختلالات جدی است. به طور کلی روشن شدن سیستم رایانه بدون شکل گیری تصویر در مانیتور و یا پرش مداوم تصویر در نمایشگر حاصل از تداخلات داخلی مین برد مانیتور می باشد. در چنین شرایطی باید جهت بازیابی کارایی مین برد مانیتور اقدام کنید.

خرابی مین برد مانیتور در اثر چه عواملی رخ می دهد؟

مین برد مانیتور، بردی الکترونیکی است که با بهره گرفتن  از یک پردازنده ی دیجیتال در راستای راه اندازی صفحه ی نمایش و اجزای مانیتور عمل می‌کند. این بخش از مانیتور متشکل از خازن ها، دیور، ترانزیستور و آی سی های متعددی است که هر یک می توانند حساسیت های ساختاری فراوانی داشته باشند. ناکارآمدی و یا سوختن هر یک از این اجزای دیجیتال کارایی مین برد را از بین می برد.

 نوسانات برقی، داغ شدن دستگاه در صورت استفاده ی طولانی مدت، اصابت ضربه و نفوذ مایعات از عمده ترین دلایلی هستند که باعث خرابی مین برد می شوند. مشکل هر چه که باشد با مراجعه به نمایندگی تعمیرات مانیتور قابل حل می باشد. استفاده ی دوباره از عملکرد صحیح و اولیه ی مانیتورهای معیوب با به کارگیری تکنیک های فنی به روز کارشناسان ما امکان پذیر است.

این مقاله برای شما مفید است : تعمیر برد پاور مانیتور

نحوه ی تعمیر مین برد مانیتور

برای تعمیر مین برد مانیتور انواع برندهای موجود در بازار روش های مختلفی وجود دارد. ری بال و ری هات (RE-BALL و REHOT ) دو روش کاربردی بازیابی مین برد مانیتور می باشند که در نمایندگی تی وی مانیتور به بهترین شیوه ی کاری ممکن انجام می شوند. علاوه بر این روش های دیگری نیز به نام های Resold و Rework  وجود دارند که تحت شرایط تخصصی تری اجرا می شوند و نیازمند تجهیزات و ابزارآلات فنی ویژه ای هستند.

در نمایندگی تی وی مانیتور بسته به این که مشکل در کدام قسمت مین برد پیش آمده باشد، طبق یکی از شیوه های ذکر شده، مین برد تعمیر شده و مشکل دستگاه برطرف می گردد. در این میان اگر مدار مین برد سوخته و یا این که دچار شکستگی شده باشد، امکان تعمیر مین برد وجود نداشته و جهت بازیابی مانیتور باید مین برد تعویض شود. خاطرنشان می نماییم که استفاده از نمونه ی اورجینال و سازگار با مدل و نوع مانیتور مربوطه یکی از امتیازات اصلی سیستم کاری نمایندگی تی وی مانیتور است.

واحد تعمیرات نمایندگی تی وی مانیتور

در واحد تعمیرات نمایندگی تی وی مانیتور، خدمات مرتبط با تعمیر، ترمیم و تعویض قطعه های معیوب انواع مانیتورهای موجود در بازار انجام می گیرد. خدمات ارائه شده در این مرکز طبق استانداردهای برند سازنده ی دستگاه انجام شده تا تجربه ی استفاده از سیستمی بی نقص برای کاربر شکل گیرد. لازم به ذکر است که تمامی سرویس ها و اقدامات تعمیراتی نمایندگی تی وی مانیتور تحت نظر کارشناسان مجرب انجام شده و به همراه گارانتی و ضمانت نامه های معتبر کتبی عرضه می شوند.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩