چرا رنگ مانیتور تغییر کرده است؟

امتیاز شما به این نوشته

خرابی رنگ مانیتور یکی از مشکلات متداول استفاده از سیستم های رایانه ای رومیزی و لپ تاپ هاست. این مشکل برخلاف تصور کاربران فارغ از مدل و برند سازنده ی دستگاه اتفاق می افتد. به هر حال تغییر رنگ مانیتور معضل دردسرسازی است که تداوم استفاده از رایانه را غیرممکن می سازد. به نظر شما علت ظهور این مشکل چیست؟ ادامه ی این مقاله را از دست ندهید تا شما را با تمامی راهکارهای تعمیراتی و جوانب کلی خرابی رنگ مانیتور آشنا سازیم.

خرابی رنگ مانیتور

دلیل اصلی خرابی رنگ مانیتور چیست؟

همواره از سوی تعمیرکاران و کارشناسان دلایل بسیاری برای بروز مشکل خرابی رنگ مانیتور عنوان می شود. اما شاید اصلی ترین دلیل خرابی رنگ مانیتور، اختلالات کارت گرافیک رایانه باشد. از طرفی باید از سلامت کابل های اتصالی و ارتباط های مانیتور نیز مطلع باشید. خرابی پنل و ال سی دی مانیتور، داغی بیش از حد کامپیوتر و خرابی فن های تعبیه شده  از دیگر دلایل تغییر رنگ مانیتور می باشند. با حضور در نمایندگی تی وی مانیتور کلیه ی ایرادات و اختلالات ذکر شده به بهترین شکل ممکن برطرف خواهند شد.

چگونه خرابی رنگ مانیتور را برطرف کنیم؟

به هنگام پیدایش مشکل خرابی رنگ مانیتور ابتدا راهکارهای زیر را تست کنید. اگر پس از انجام این راهکارهای کاربردی همچنان با مشکل تغییر رنگ مانیتور مواجه هستید، نسبت به تعمیر دستگاه مورد بحث اقدام کنید. به خاطر داشته باشید که به تعویق انداختن این مسئله می تواند باعث تشدید ایرادات موجود در سیستم شود.

خنک کردن سیستم رایانه ای و برطرف سازی خرابی رنگ مانیتور

یکی از کارآمدترین راهکارهای رفع مشکل خرابی رنگ مانیتور که عموما از چشم کاربران دور می ماند، خنک کردن رایانه است. گاهی به دلیل افزایش دمای سیستم در طی انجام فعالیت های سنگین و زمان بر عملکرد صحیح قطعات الکترونیکی سیستم دچار اختلال می شوند. این موضوع با یک خاموش و روشن کردن ساده و اختصاص دادن زمان کوتاهی به استراحت دستگاه برطرف خواهد شد.

دور کردن میدان های مغناطیسی اطراف مانیتور

اگر در نزدیکی مانیتور میدان مغناطیسی خاصی وجود داشته باشد، تغییر رنگ دستگاه و صورتی شدن مانیتور امری طبیعی است. از این رو باید بلندگوهای قوی آهنربایی را از نمایشگر رایانه دور کنید تا خرابی رنگ مانیتور از بین برود.

بررسی تنظیمات مرتبط با رنگ و روشنایی

خرابی رنگ مانیتور می تواند ریشه در تنظیمات نادرست رایانه داشته باشد. برای بررسی این موضوع به بخش Calibrate display color مراجعه کنید و به کالیبره کردن دستگاه بپردازید. کالیبره کردن مانیتور تغییرات بسیاری در کیفیت نمایش تصاویر و فیلم های گوناگون مانیتور ایجاد می کند. اگر میان بخش روشن تصاویر تا سایه های آن ها تفاوت زیادی دیده می شود با کالیبره کردن مانیتور به راحتی خرابی رنگ نمایشگر برطرف می گردد.

بررسی کابل های اتصالی مانیتور به رایانه

همان طور که در بخش های قبلی نیز اشاره شد، فرسودگی کابل های اتصالی صفحه ی نمایشگر به رایانه منجر به خرابی رنگ مانیتور می شود. این موضوع در لپ تاپ ها هم رخ می دهد. البته پروسه ی تعمیر و تعویض کابل های داخلی لپ تاپ از عهده ی کاربران عادی خارج است. نمایندگی تی وی مانیتور چنین ایراداتی را در مدت زمان کوتاهی مرتفع می سازد.

برای پیشگیری از تغییر رنگ مانیتور چه کار کنیم؟

برای پیشگیری از خرابی رنگ مانیتور باید سعی کنید که فشار زیادی در حین تمیز کردن دستگاه به آن وارد نسازید. همچنین فراموش نکنید که اسپری مستقیم مواد شوینده بر روی مانیتور کاملا ممنوع است. از طرفی بهتر است حدالامکان از رایانه و لپ تاپ در محیط های بسیار سرد و یا بسیار گرم بهره نگیرید. به هر حال پیشگیری بر درمان تقدم داشته و برای استفاده از کارایی اولیه ی مانیتور باید نسبت به نکات مراقبتی واقف باشید.

تعمیرات مانیتور را از نمایندگی تعمیرات تلویزیون بخواهید

نمایندگی تعمیرات تلویزیون مجموعه ای فوق تخصصی است که با در اختیار داشتن لوازم جانبی اورجینال پروسه ی ترمیم و بازیابی انواع مانیتورهای موجود در بازار را انجام می دهد. با حضور در این نمایندگی استفاده ی دوباره از مانیتور معیوب دور از تصور نیست. ما در کنار شما هستیم تا در مدت زمان کوتاهی از کلیه ی ایرادات و مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری مانیتورهای گوناگون رهایی بیابید.

تعمیر موبایل در مرکز سخت افزار ایران