اشتراک گذاری

مقایسه ساندبار و سینمای خانگی

در این مقاله، به مقایسه ساندبار و سینمای خانگی می پردازیم. اگرچه چند سالی است که سینمای خانگی رنگ و رو باخته و محبوبیت قبل را ندارد، هنوز هم افرادی هستند که تمایل به خرید این محصول داشته باشند. هنگام خرید سینمای خانگی، احتمالا فروشنده ها ساندبار را نیز به شما پیشنهاد می دهند. مقایسه ساندبار و سینمای خانگی به شما کمک می کند که با توجه به بودجه و دیگر فاکتورها، مناسب ترین محصول را انتخاب و خریداری کنید.

در حالی که بسیاری تصور می کنند هر دو سیستم، تعداد  زیادی اسپیکر دارند و از نظر کیفیت صدا هم تفاوت چندانی باهم ندارند، تفاوت های زیادی بین سینمای خانگی و ساندبار وجود دارد. با کمک کارشناسان تعمیر تلویزیون تی وی مانیتور، نکات کامل و جامعی را در خصوص مقایسه سینمای خانگی و ساندبار به شما ارائه می دهیم؛ با ما همراه باشید.

مقایسه ساندبار و سینمای خانگی

مقایسه ساندبار و سینمای خانگی از نظر عملکرد

اولین و مهم ترین بحث در مقایسه سینما خانگی و ساندبار، مربوط به عملکرد این دستگاه هاست. هردو سیستم، کیفیت و وضوح صدا را افزایش می دهند. اما کدام یک عملکرد بهتری دارند؟ به جرات می توان ساندبار را پیروز این رقابت دانست. با این که برخی قابلیت ها و آپشن های اضافه برای سینمای خانگی در نظر گرفته شده است، این قابلیت ها کاربرد چندانی ندارند. در عین حال، این سیستم گاهی دچار مشکلاتی در بخش صدا می شود.

حتی گاهی با تعمیر و تعویض برد تیکان تلویزیون یا مین برد و دیگر قطعات هم نمی توان این مشکلات را برطرف کرد. درواقع اگر یعنی وقتی بلندگوهای سینما خانگی از محل استاندارد منحرف شوند، صدا به حالت عادی پخش نشده و دچار ایراد می گردد. اما ساندبار، مشکلات ناشی از بهم ریختن بالانس را ندارد و از این حیث می توان به آن اعتماد کامل داشت. البته این نکته را هم باید در نظر داشت که ساندبار، تمام استانداردهای دالبی را پشتیبانی نمی کند و از این نظر، محدودیت هایی دارد.

بیشتر بخوانید: نحوه اتصال ساندبار به تلویزیون

مقایسه سیم کشی ساندبار و سینمای خانگی

در ادامه مقایسه ساندبار و سینمای خانگی، به یک ویژگی بسیار مهم می رسیم؛ سیم کشی! بسیاری از افرادی که از سینما خانگی استفاده می کنند، از حجم سیم های این دستگاه و پیچیدگی آن شکایت دارند. ساندبار سیم کشی بسیار ساده تری دارد و در عین حال، قابلیت های ارتباطی بیشتری را نیز ارائه می دهد. این سیستم نیازی به سیم کشی های طولانی و پیچیده ندارد و کاربران می توانند بدون نیاز به پنهان کردن کابل ها، آن را نصب و راه اندازی کنند.

درگاه‌های ارتباطی ساندبار متنوع ترند یا سینمای خانگی؟

برای مقایسه ساندبار و سینمای خانگی، باید به درگاه های ارتباطی این دستگاه ها هم توجه ویژه داشته باشید. ساندبار به پورت های وای فای، HDMI، AUX و بلوتوث مجهز است. بنابراین می توان از آن برای پخش فایل های ذخیره شده در موبایل و لپ تاپ و … استفاده کرد. موضوع وقتی جذاب تر می شود که بدانید سینمای خانگی، علاوه بر این درگاه ها، پخش کننده بلوری هم دارد. برخی از مدل های این دستگاه، از این قابلیت پشتیبانی می کنند و این یعنی کیفیت صدایی متفاوت.

بیشتر بخوانید: جدیدترین تلویزیون سونی 2021

ساندبار بهتر است یا سینمای خانگی؟

بعد از مقایسه ساندبار و سینمای خانگی، به نظر شما کدام یک بهتر است؟ حالا می دانید که قدرت پخش صدای بالای سینمای خانگی بسیار بالاست و به تجهیزاتی همچون آمپلی فایر هم مجهز شده است. قیمت این دستگاه مناسب تر است و می توان بلندگوهای آن را به راحتی جابجا کرد. اما باید به این نکته هم توجه کنید که سینما خانگی، نیاز به سیم کشی پیچیده دارد و ممکن است با جابجایی بلندگوها، صدای آن دچار مشکل شود. این سیستم، بیشتر برای محیط های بزرگ مناسب است و در مکان هایی با متراژ و مساحت پایین، عملکرد ضعیف تری دارد. در مقابل، ساندبار طراحی بسیار جمع و جور و شیکی دارد و نصب آن نیاز به سیم کشی ندارد. درگاه های ارتباطی متنوعی در این دستگاه وجود دارد و به راحتی می توان آن را کنترل کرد. اما اگر صدای دالبی و چند کاناله قوی می خواهید و یا بودجه محدودی دارید، قطعا سینما خانگی گزینه بسیار بهتری است.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩