حذف قفل کودک در تلویزیون

تلویزیون های امروزی دارای امکانات دیجیتال و قابلیت های حساس و آسیب پذیری هستند که با یک دستکاری جزیی از کار می افتند. تغییر تنظیمات کلی تلویزیون مسئله ی دردسازی است که امکان دارد به دست کودکان اتفاق بیفتد. از این رو حضور قفل کودک برای تلویزیون های مختلف امری ضروری به نظر می رسد. حذف قفل کودک در تلویزیون نیز کار دشواری نیست. در این مقاله قصد داریم به شما بگوییم برای شکستن قفل کودک تلویزیون باید چه کار کنید.

حذف قفل کودک در تلویزیون

اهمیت قفل کودک در تلویزیون

پیشرفت تکنولوژی و دسترسی به اینترنت از طریق دستگاه های مختلف همان طور که فواید بالایی دارد و بستری سرگرم کننده ای برای افراد بزرگسال به شمار می رود، می تواند برای کودکان کاملا نامناسب تلقی شود. تلویزیون های هوشمند معمولا دسترسی آسانی به وب سایت هایی چون YouTube یا NetFlix دارند.

در برخی از تلویزیون ها ممکن است برنامه ی نصب شده و فعال وب سایت های مذکور را مشاهده نمایید. این برنامه ها فضای مجازی نامناسبی برای کودک شما هستند. بنابراین قفل کودک در تلویزیون اهمیت بالایی دارد. با استفاده از این قابلیت میزان دسترسی کودک را محدود خواهید کرد. البته همواره می توانید با چند حرکت ساده فرآیند حذف قفل کودک در تلویزیون را هم طی کنید.

نصب نرم افزارهای قفل جداگانه در تلویزیون

قفل کودک تلویزیون با حضور میکروچیپی به نام V-chip تنظیم می شود. این میکروچیپ قدرت بسیار بالایی در حفظ محدودیت ها داشته و کاملا قابل اعتماد است. البته هر برنامه ای که بر روی تلویزیون هوشمند شما نصب شده است نیز دارای تنظیماتی است که می تواند دسترسی کودک را محدود کند.

در واقع برنامه های YouTube و NetFlix هر دو دارای تنظیمات منحصر به فردی برای دسترسی کودک هستند. می توانید به جای راه اندازی قفل کودک از فعال سازی این تنظیمات بهره ببرید تا هیچ گاه نیازی به طی کردن مراحل حذف قفل کودک در تلویزیون نیز نداشته باشید. علاوه بر این نرم افزارهای جداگانه ای برای هر برند تولید کننده ی تلویزیون وجود دارد که یک نوع قفل جداگانه به شمار می روند.

مراحل حذف قفل کودک در تلویزیون

همان طور که اشاره شد برای حذف قفل کودک در تلویزیون کار چندان سختی پیش رو نیست. کافی است مراحل زیر را به دقت انجام دهید:

  • ریموت را برداشته و دکمه “Menu” را فشار دهید.
  • گزینه “Options” را انتخاب کنید.
  • گزینه “Child Lock” را از لیست داخل “Options” انتخاب کنید تا فعال شود. ممکن است نام قفل کودک در دستگاه شما با عبارت V-Chip هم نمایان شده باشد.
  • گزینه “Remove Child Lock” را انتخاب کنید و سپس دکمه “Enter” را بفشارید.
  • کد چهار رقمی دلخواهی را که به عنوان پسورد هنگام فعال کردن قفل کودک استفاده کردید را وارد کنید.
  • پس از وارد کردن کد چهار رقمی، می بایست از منوی تلویزیون خارج شوید. برای این منظور، دکمه “Exit” یا “Menu” را در کنترل از راه دور تلویزیون فشار دهید تا پروسه ی شکستن قفل کودک تلویزیون به اتمام برسد.

نکته: اگر رمز 4 رقمی مرتبط با فعال سازی قفل کودک را به یاد نمی آورید، تنها راه غیرفعال کردن قفل کودک تلویزیون، ریست کردن تلویزیون است. دستورالعمل ریست کردن تلویزیون را می توانید در دفترچه ی راهنمای دستگاه بیابید. جهت کسب راهنمایی های بیشتر با کارشناسان نمایندگی تی وی مانیتور مشورت کنید.

2.8/5 (6 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩